Beuckels Cindy schreef op zondag 27 november 2005, 19:11:
> Hey,
> 
> Ik rij bij een paardekweeker te paard nu al een tijdje sinds 

> doorzitten als ik dat doe helpt dat niet verlies ik men
 > evenwicht en met de natuurlijke gevolgen. Ze stopt niet zelfs
 > in stap stopt ze niet altijd. Ook rij ik op een buitenpiste die
 > heel nat is zou dat er ook mee te maken kunnen hebben?
Er  is  weinig  animo  om jouw  vragen  te  beantwoorden blijkt  wel.
Jouw  vragen  hebben  nu  net  betrekking op de reden waarom  paardnatuurlijk ontstaan en volgeschreven is. Het  kost  een  "week" om  je  inzichten  te  veranderen  en  zeker  die van  de  paardenkweker. Ik  zou  zeggen, begin  vanaf nu dag en  nacht te  lezen, eerst  deze  site, vervolgens alle sites die  maar  iets met  paardvriendelijkheid te  maken  hebben, zoals  
Parelli, Inge Teblick, Spirithorses, Voest, Hempfling enz.enz. enz.
Alles  wat  je  schrijft  gaat  over  dwang en druk Cindy
Ik  neem  aan de  je  met een "ander" bit een  scherper  inwerkend  bedoelt?
Ik  weet  niet  hoe  oud  het paard  is,  je hebt het  over een paardenkweker, daarom  neem  ik  aan  dat  het een dier is  wat  nog niet zolang  bereden  wordt? Maar eigenlijk maakt  dat  ook niet  uit. Ook  een  ouder paard  kun je wanneer  je maar  genoeg geweld  gebruikt  tegen  alles  laten  protesteren. Wees  blij dat het per slot van  rekening  een vluchtdier is en  op een vluchtmanier aangeeft dat  het  de  behandeling niet  prettig  vindt.
Een  tijger  draait zich  om en  valt  je  direct  aan.
Wil  niet zeggen  dat  dat  toch  niet  kan  gebeuren, uiteindelijk kan ook de  allerlaatste  uitweg  van een paard  vechten zijn.
Als  je  zelf  door te  studeren hebt  gezien  dat  er  een heel  andere  wereld  is en  je  hebt  gezien dat  meer druk averechts werkt, 
begin dan  opnieuw met  grondwerk. Hoop  dat  het  een  vergevingsgezind  paard  is,  leer het te reageren  op  hulpen  vanaf  de  grond, zonder allerlei martelwerktuigen op  of  aan zijn lijf. 
Krijg  je  daar geen  tijd  voor  van  die  eigenaar, laat  hem  dan alleen  zijn paarden verwoesten, maar stop hieraan  mee  te  werken.
Piet