InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 141 van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 18:506-6-05 18:50 Nr:27145
Volg auteur > Van: Grietje Opwaarderen Re:27117
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbekappen Structuur
Grietje
Homepage
Nederland


24 berichten
sinds 31-3-2005
> Ik ga maar weer naar de orde van de dag want het heeft werkelijk
> geen zin om verder op uw steeds maar weer op uw herhaling van
> zetten.te regearen.Wat u er allemaal niet bij wil halen begint

> verkeerd, gebruiken allemaal doping en hebben niets met
> paarden.Tenslotte in het kader van ook eens aan de andere kant
> kijken en daarvoor open staan heeft veel reacties gegeven en wij
> hebben daardoor goed kunnen zien hoe het in uw keuken toe gaat.

Als ik u goed begrijp, (en ik moet zeggen, dat is knap lastig want de woorden en de zinsopbouw die afentoe gebruikt worden zijn erg lastig voor een student uit deze tijd,) wilt u dus zeggen dat u het onmogelijk vindt dat je een paard met gezonde hoeven kan bijhouden, met de 1 daagse cursus (en de site en het boek) van paardnatuurlijk.
Ik vindt van niet. Als je met de cursus begint is het de bedoeling dat je alle theorie al kent, dus daar zitten al een hoop studie uren in, als je daar komt, is het vooral het oefenen op de oefenhoeven en het hanteren van het gereedschap waar je de dag mee door komt. Het gereedschap is makkelijk hanteerbaar, en vrij idiot proof. Verder is de cursus niet bedoelt voor probleemhoeven, dit scheelt ook een hoop tijd. Een hoefsmid is zoiezo het grootste deel bezig met smeden, en het grootste deel van de resterende tijd met probleem hoeven en het corrigeren van paarden door middel van ijzers. Als wij dat er allemaal uithalen, komen we waarschijnlijk ook op 1 dag waarin ze het simpele bekappen leren, van een al goede hoef. (dat zal bij hun straal bijsnijden en beetje raspen zijn?) Het enige wat ik doe is de hoefwand op alle plaatsen gelijk maken met de zool, waarom zou dat niet in 1 dag geleerd kunnen worden?

Iig doe ik mijn (spring!)paardje zelf, en het gaat super, dankzij de cursus van hier.
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 19:456-6-05 19:45 Nr:27146
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27142
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen, paard afgeschreven? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
european sport stables schreef op maandag, 6 juni 2005, 17:40:

>> Zoals je ziet wordt het woord hoefbevangen vanzelf een link. Ik
>> zou je willen adviseren hierop te klikken. Dit heeft niets te
>> maken met een 1-dags cursus, maar voldoet volledig aan uw wens
>> naar "nieuwe inzichten". Het blijkt dat een andere manier van
>> bekappen beter werkt dan hoefijzers. Lees het maar eens.

> Er is nimmer uit mijn mond gekomen dat ik u of anderen op het
> forum niet zou respecteren.

Het begon al met de binnenkomer over "zuinige Hollanders" waarmee je aangeeft niets te begrijpen over de redenen waarom mensen op een andere manier willen bekappen én is een belediging voor de mensen op dit forum die zoveel voor hun paard over hebben dat ze zelf de beste hoefverzorging willen geven die er is.

> U verwijt mij geen
> discussie maar ik heb tot nu toe van meeste alleen maar
> verwijten gekregen over hoe fout wij alles toch doen en u moet

Lees even terug. De binnenkomer was dat wij alles fout doen, dat zelf bekappen onverantwoord is, etc. Inhoudelijke argumentatie over wat er mis zou zijn aan onze methode ontbreekt overal.

> Uw vraag over mijn reden bij hoefbevangenheid speciaal beslag te
> adviseren wil ik graag toelichten.
> Om te beginnen heeft speciaal beslag een groot effect op het
> verlichten van de pijn en de hoef te beschermen

Verlichten van pijn gaat nog beter zonder hoefijzers, als je zorgt dat de hoefwand aan de voorkant vrij blijft van de grond. En welke onderdelen van de hoef wou je precies beschermen met de hoefijzers?

> Er wordt druk gelegd op de achterste hoefhelft, de zool wordt
> geheel ontlast.

De zool ontlasten KAN niet, domweg omdat het hoefbeen en de hoefwand losgelaten hebben, en het hoefbeen met een paar honderd kilo paard er bovenop direct op de zool rust. Wat je ook doet met bekappen, je kan er niet omheen dat het hoefbeen op de zool drukt. Dat is geen discussie maar eenvoudige natuurkunde.

> De plaats waar het hoefbeen de zool raakt wordt geheel beschermd
> tegen bodemdruk en de hoornwand kan indien nodig zonder
> problemen worden verwijderd.

Dit is interessant. De zool wordt bescherm tegen bodemdruk en de hoornwand kan worden verwijderd. Met andere woorden: het paard zweeft nu in de lucht?
Het is onontkoombaar dat bij hoefbevangenheid het paard hoe dan ook met zijn hele gewicht op de zool rust. De vraag die je beter kunt stellen is: hoe zorg je dat het paard geneest?

> Paarden met b.v. een sincker
> reageren heel goed.Het hoefijzer wordt geheel ingesmeerd op de
> draagvlakte zodat alleen de hoornwand op het ijzer draagt.

Punt is nou juist dat zolang de hoornwand draagt de hoef nooit kan herstellen. Vergelijk het met je vingernagel die alleen nog aan de nagelriem vastzit: Kan die herstellen zolang je met je gewicht op die nagel leunt? Nee toch? Daarom is het van belang dat je de hoornwand vrij houdt van dracht.
En dat is nou juist de reden waarom hoefbevangenheid "ongeneeslijk" heet te zijn in traditionele kringen, terwijl het met een natuurlijke bekapping voor 100% geneest. Voorbeelden daarvan zijn er voldoende.

> Tenslotte Frans Wij staan zeker open voor een andere denkwijze
> en willen daar zeker kennis van opdoen.

Ik zou zeggen, probeer het eens. En deze methode is (helaas) geen uitvindsel van ons, maar iets dat wereldwijd gaande is. Je kan je ogen er voor sluiten en "nietus" zeggen, of je kan je gretig op de nieuwe informatie storten en het uit gaan proberen. Of begin je er liever aan als iedereen om je heen er al mee bezig is?

Blijft (nog steeds) de vraag over: Wat is er mis aan onze bekappingsmethode?

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 19:556-6-05 19:55 Nr:27147
Volg auteur > Van: cornelie Opwaarderen Re:27124
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen, paard afgeschreven? Structuur

cornelie
Homepage
Nederland


422 berichten
sinds 22-12-2003
sannie schreef op maandag, 6 juni 2005, 14:11:

> Maar is dat nou wel zo?
> Is een paard dat hoefbevangen is in die mate voor altijd
> afgeschreven?

Ja, die is afgeschreven.
Althans, dat is mij gezegd door een kliniek en een da daarna over mijn paard Pride. (hij had ook een gekanteld hoefbeen )

Hetzelfde paard waar ik nu blootvoets dressuurwedstrijden mee rijd en in juli klasse II endurance ga rijden, en waarmee ik ook nog spring.
Dus het kan écht goedkomen. Ik heb wel Smit schoenen aangeschaft maar inmiddels heeft hij die allang niet meer nodig.

cornelie
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 20:426-6-05 20:42 Nr:27148
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:27147
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen, paard afgeschreven? Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
cornelie schreef op maandag, 6 juni 2005, 19:55:

> sannie schreef op maandag, 6 juni 2005, 14:11:
>
>> Maar is dat nou wel zo?

> Dus het kan écht goedkomen. Ik heb wel Smit schoenen aangeschaft
> maar inmiddels heeft hij die allang niet meer nodig.
>
> cornelie

Ja Sannie,helemaal afgeschreven hoor..... kijk maar naar het plaatje van het paard van Cornelie....helemaal afgeschreven, hij zit daar al maanden naast haar LOL

Geintje hoor Cornelie.
Laat je niks wijs maken Sannie....in de worst kan het paard altijd nog, maar voordien zou ik de natuurlijke bekapping zeker een kans geven!
Zet het paard terug op de hoeven zoals het door de natuur bedoeld is en verwonder je over het zelf herstellend vermogen door dat beetje hulp van jou.
Een ijzer is maar een tijdelijke oplossing voor de pijn...niet meer en niet minder....maar dat zal iemand als Theo die dit voorsteld niet zo erg vinden...hij heeft wel een nieuwe voor je.....
Gr, Nick
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 21:546-6-05 21:54 Nr:27149
Volg auteur > Van: Ienie Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Hellup! Structuur
Ienie
Nederland


24 berichten
sinds 24-3-2005
Sorry, maar t lukt me niet!
Heb vanavond alles geprobeerd om ook een fotootje te kunnen plaatsen, bij gegevens en instellingen staat het volgens mij goed maar bij ledenlijst zie ik alleen zo'n klein wit vlakje met een rood kruis. Wat doe ik nou toch fout???
gr Caroline
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 22:006-6-05 22:00 Nr:27150
Volg auteur > Van: Hein Remmerie Opwaarderen Re:27133
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: multimedia-pakket Structuur
Hein Remmerie
Homepage
Emelgem
België

Jarig op 19-9

22 berichten
sinds 27-3-2005
Frans Veldman schreef op maandag, 6 juni 2005, 15:06:

> Hein Remmerie schreef op zaterdag, 4 juni 2005, 14:53:
>
>> overtuigd zijnde van het natuurlijk bekappen bestelde ik een
>> 10-tal dagen geleden het multimedia-pakket.
>> Een week daarvoor bestelde ik de S-rasp om cadeau te doen aan
>> iemand. Deze ontving ik enkele dagen later.
>> Van het pakket is tot op heden nog niets terechtgekomen.
>
> Tja, die post he? Het pakket was de 30e verstuurd, direct nadat
> het bij ons binnen was gekomen.
>

Hein Remmerie
Izegem

Het pakket is vandaag toegekomen! Spijtig voor al het belastingsgeld dat naar de Post gaat, waar zo zinloos mee omgesprongen wordt! (Toch in België)
De leveringstermijnen van de post liggen omgekeerd evenredig met het geld dat ze ieder jaar ontvangen, en dat stijgt inderdaad zienderogen!

Het is een geschenk voor iemand en gelukkig heb ik het nu nog op tijd! Hopelijk hebben jullie (Frans&Ilona) en goede reis gehad!
Ondertussen is hier op het forum een heftige discussie bezig zals je kunt merken, dus dit berichtje weze maar eens een kleine afwisseling in de soms wel zinloze kakafonie die er wel eens door de berichtjes suist.
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 22:586-6-05 22:58 Nr:27153
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27150
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: multimedia-pakket Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Hein Remmerie schreef op maandag, 6 juni 2005, 22:00:

>>> overtuigd zijnde van het natuurlijk bekappen bestelde ik een
>>> 10-tal dagen geleden het multimedia-pakket.
>>> Van het pakket is tot op heden nog niets terechtgekomen.

> omgesprongen wordt! (Toch in België)
> De leveringstermijnen van de post liggen omgekeerd evenredig met
> het geld dat ze ieder jaar ontvangen, en dat stijgt inderdaad
> zienderogen!

De post van Nederland naar Belgie doet er soms onwaarschijnlijk lang over. Van Nederland naar Frankrijk gaat veel sneller! En dan te bedenken (als het geen luchtpost is) dat die post ook via België gaat. Het is ons een raadsel waarom de post van Nederland naar België soms zoveel tijd kost. Vaak meer dan een week....

> Het is een geschenk voor iemand en gelukkig heb ik het nu nog op
> tijd! Hopelijk hebben jullie (Frans&Ilona) en goede reis gehad!

Ja, prima. Dank je. Mooi weer gehad ook. :-)

> Ondertussen is hier op het forum een heftige discussie bezig
> zals je kunt merken, dus dit berichtje weze maar eens een kleine
> afwisseling in de soms wel zinloze kakafonie die er wel eens
> door de berichtjes suist.

Ach ja, was het nou maar een discussie. Als er iets is waar ik niet tegen kan dan is het van dat boe-geroep aan de zijlijn van mensen die niet eens de website lezen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 23:076-6-05 23:07 Nr:27154
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27140
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gat/deuk in hoefwand Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Grietje schreef op maandag, 6 juni 2005, 17:19:

>>> Ik heb 15 mei met veel plezier de cursus gevolgt, Flower, mijn 3
>>> jarige e pony bekapt, die te hoog op de hielen stond en te lange
>>> steunsels had. Haar hoeven zien er nu perfect uit, ze loopt ook

>>> heb het gespoelt en gedesinfecteerd, het ziet er niet
>>> geirriteerd ofzo uit, niet dik, en ze loopt ook nog gewoon goed.
>>> Dus ik vroeg me af, kan het kwaad? moet ik een hoefsmid bellen
>>> om er iets aan te doen, of groeit het er wel uit?

Niets aan doen. Het is waarschijnlijk een ontsteking in de hoef geweest, waardoor de hoefgroei op die plek tijdelijk heeft stilgelegen, waardoor er een horizontaal gat is ontstaan. De hoef groeit nu weer zoals het hoort, dus het gat groeit langzaam naar beneden en zal uiteindelijk verdwijnen. Perfect opgelost door de natuur, niets doen dus, behalve bekappen zoals je altijd zou doen. Over een paar maanden bekap je die scheur weg en is er niets meer van over. Omdat er nu al nieuwe hoornwand groeit boven de scheur is de genezing eigenlijk al een feit. Wat je ziet is slechts een litteken dat binnen korte tijd is uitgegroeid.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2005, 23:116-6-05 23:11 Nr:27155
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27149
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hellup! Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Ienie schreef op maandag, 6 juni 2005, 21:54:

> Sorry, maar t lukt me niet!
> Heb vanavond alles geprobeerd om ook een fotootje te kunnen
> plaatsen, bij gegevens en instellingen staat het volgens mij
> goed maar bij ledenlijst zie ik alleen zo'n klein wit vlakje met
> een rood kruis. Wat doe ik nou toch fout???

Geen idee. Als ik probeer de foto "los" te bekijken krijg ik hem ook niet te zien. Probeer eens om alleen de foto in de browser te krijgen en noteer dan het adres. Misschien dat anderen die ook dat album-gebeuren gebruiken er meer over kunnen vertellen?

vgr
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 9:547-6-05 09:54 Nr:27160
Volg auteur > Van: Hans Arendse Opwaarderen Re:27142
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen, paard afgeschreven? Structuur

Hans Arendse
Homepage
Zoetermeer
Nederland

Jarig op 25-10

318 berichten
sinds 2-9-2004
european sport stables schreef op maandag, 6 juni 2005, 17:40:

> Frans Veldman schreef op maandag, 6 juni 2005, 16:03:
>
>> european sport stables schreef op maandag, 6 juni 2005, 14:28:

>> maken met een 1-dags cursus, maar voldoet volledig aan uw wens
>> naar "nieuwe inzichten". Het blijkt dat een andere manier van
>> bekappen beter werkt dan hoefijzers. Lees het maar eens.
>> knip

Beste Theo,

Een aardige tip, kijk eens in de boekenlijst hiernaast.
De boeken van Pete Ramey en Jaime Jackson zijn echte aanraders !
Ik ben momenteel bezig met de vertaling van het boek Making Natural Hoof Care Work for You, wat gaat over de ervaringen van een vakman die ooit "bezeten" was van ijzers, maar door ervaring heeft geleerd dat op blote voeten veel meer bereikt wordt.
De vertaling zullen we binnenkort gaan uitgeven en ik ben bereid jouw het eerste exemplaar gratis toe te sturen.

met vriendelijke groeten
Hans Arendse, Paardenservice
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 10:417-6-05 10:41 Nr:27163
Volg auteur > Van: Havank Opwaarderen Re:27110
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbekappen Structuur

Havank
Putten
Nederland


130 berichten
sinds 10-1-2005
Huertecilla schreef op maandag, 6 juni 2005, 10:11:

> Bij sport hebben renpaarden op sommige ondergrond een geringe
> baat bij lichte, dunne ijzers, doch op veel andere ondergrond
> weer niet.

Dit is zo algemeen en vaag gesteld dat het nergens op slaat. Het heeft alles weg van de klok en de klepel.

> Alle topsport met paarden is dierenbeulerij en of daar ijzers
> wel/niet bij nodig zijn is voor mij irrelevant.
> Ik stel hier heel bewust 'ís', want het belang van het dier
> staat hierbij volledig op de achtergrond en er wordt in het
> geheel geen rekening meer gehouden met de levensbehoeften en de
> beperkingen het 'ontwerp' van het paard.
> Elke discussie van de zin/onzin van ijzers bij topsport is
> daarom een doogeboren kindje omdat de deelnemers aan een
> dergelijke discussie té ver verschillende uitgangspunten hebben.

Wedstrijden met paarden op de renbaan komen aardig overeen met het ontwerp van het paard, want zijn gebaseerd op het vluchtinstinct.
Als er sprake is van dierenbeularij dan zijn dat misstanden die bestreden moeten worden.
Groet
Hans
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 10:447-6-05 10:44 Nr:27164
Volg auteur > Van: Clara van der Horst Opwaarderen Re:27160
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen, paard afgeschreven? Structuur
Clara van der Horst
Nederland

Jarig op 12-5

168 berichten
sinds 7-6-2005
Hans Arendse schreef op dinsdag, 7 juni 2005, 9:54:

> De vertaling zullen we binnenkort gaan uitgeven en ik ben bereid
> jouw het eerste exemplaar gratis toe te sturen.

Gefeliciteerd. Ik vraag me alleen af, zit het vol met extra w's, d's en t's die zijn omgewisseld? Of heb je het niet zelf vertaald?

Het lijkt mij ook wat laat omdat er al een prachtig Nederlands boek op de markt is gebracht. Speciaal geschreven voor paarden in Nederland, maar wel gebaseerd op (onder andere) Ramey.

Vrgr Clara
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 12:287-6-05 12:28 Nr:27165
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:27163
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbekappen Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Havank schreef op dinsdag, 7 juni 2005, 10:41:

> Huertecilla schreef op maandag, 6 juni 2005, 10:11:
>
>> Bij sport hebben renpaarden op sommige ondergrond een geringe
>> baat bij lichte, dunne ijzers, doch op veel andere ondergrond
>> weer niet.
>
> Dit is zo algemeen en vaag gesteld dat het nergens op slaat. Het
> heeft alles weg van de klok en de klepel.

Zucht. Proeven met een kadaverhoef met/zonder(maar gelijk verzwaard) ijzer zijn supersimpel.

>
>> Alle topsport met paarden is dierenbeulerij en of daar ijzers
>> wel/niet bij nodig zijn is voor mij irrelevant.

>
> Wedstrijden met paarden op de renbaan komen aardig overeen met
> het ontwerp van het paard, want zijn gebaseerd op het
> vluchtinstinct.
Over klok-en-klepel gesproken: een paard vlucht maar een klein stukje en gaat dan staan kijken. Een leidhengst zelfs dat niet.
Prima voorbeeld van het geen rekening houden met het basisontwerp dat lang voluit rennen op de renbaan.

> Als er sprake is van dierenbeularij dan zijn dat misstanden die
> bestreden moeten worden.
Dus??? Tópsport verbieden? Prima!
Bitgebruik verbieden omdat goed gebruik uitzondering is? Prima!
Ik neem aan dat u al actie ondernomen heeft tegen de rolkür-methode?!
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 14:197-6-05 14:19 Nr:27167
Volg auteur > Van: perdida Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: toch eens iets positiefs te melden Structuur
perdida
zandhoven
België


198 berichten
sinds 2-3-2005
Hi,
Ik heb de hele ergerniswekkende 'discussie' gevolgd op dit forum,en ik begrijp dat iemand die de informatie op HN leest aanvankelijk sceptisch is; en daarom wil ik het volgende melden: één van onze paarden heeft al de hele winter problemen met rotstraal, aan alle hoeven, maar het meest aan de achterhoeven. Ik moet er ook wel bij zeggen dat hij vrij veel op stal heeft moeten staan. Onlangs heb ik deze site ontdekt, en hierdoor heb ik hem achteraan van de ijzers afgehaald en nu gaat hij zoveel mogelijk buiten. Hij is door onze reguliere smid gekapt en alle slechte stukken straal zijn weggesneden. Dat is nu een drietal maanden geleden. Ondertussen is de vorm van zijn hoeven al stilaan veranderd, en is de straal of wat er van overbleef al goed terug aangegroeid en verhard. De hoef is zichtbaar verbeterd, slijt nu op een natuurlijke manier af, heeft zichzelf 'afgerond' tot een mooie mustangrol en de zool is steviger en holler aan het worden. We zijn al een paar keer gaan wandelen op wisselende ondergrond, en we merken toch nog niet veel van de gevreesde gevoeligheid. Ook mijn man, die de site nog niet gelezen heeft, was verwonderd over deze 'nieuwe vorm' en verbeterde stevigheid. Maar hij is nog niet helemaal overtuigd om ook vooraan de ijzers eraf te halen, bang dat het paard deze zomer bij de buitenritten te gevoelig gaat beginnen lopen (en deze buitenritten zijn onze 'vakantie'). Nu hebben we afgesproken ten laatste augustus bij onze beide paarden de ijzers te verwijderen. Onze hoefsmid heeft de hoeven vorige week bekeken en was even verwonderd als mijn man, en ook even opgetogen.
Ons tweede paard is een hoefkatrolpaard, dat op aanraden van de dierenarts speciaal rond beslag gekregen heeft vorig jaar, achteraan verhoogd 'om de druk op het hoefkatrolgebied te verminderen'. Dat ronde ijzer heb ik nu eerst laten vervangen door een gewoon ijzer, maar nog steeds achteraan verhoogd; en later door een gewoon, niet verhoogd ijzer, om de overgang naar blootsvoets geleidelijk aan te laten verlopen. Volgende stap is het verwijderen van de ijzers. Hij is ondertussen niet meer kreupel geweest, en daar ben ik al heel blij om.
Waarschijnlijk zullen jullie zeggen dat ik te voorzichtig ben, en dat is misschien wel zo, maar als je pas de informatie te lezen krijgt ben je toch nog wat sceptisch, denk je van ...wait and see ... Maar ondertussen krijgen we toch al iets goeds te zien.
We gaan in ieder geval binnenkort allebei de cursus volgen in Riemst!
We beseffen, net als iedereen op dit forum, dat je niet zomaar zelf aan de slag moet (en kan) gaan, en dat er toch steeds een professioneel bekapper aan te pas zal komen als er zich problemen voordoen, maar de eerste positieve resultaten zijn er, dus we gaan (voorzichtig) voort op deze weg.
Iets nieuws moet je eerst leren kennen, (voorzichtig) uitproberen en leren van de nieuwe ervaringen. Toch?
Groetjes
Perdida
Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2005, 14:407-6-05 14:40 Nr:27168
Volg auteur > Van: Havank Opwaarderen Re:27165
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbekappen Structuur

Havank
Putten
Nederland


130 berichten
sinds 10-1-2005
Huertecilla schreef op dinsdag, 7 juni 2005, 12:28:

> Havank schreef op dinsdag, 7 juni 2005, 10:41:
>
>> Huertecilla schreef op maandag, 6 juni 2005, 10:11:

> Dus??? Tópsport verbieden? Prima!
> Bitgebruik verbieden omdat goed gebruik uitzondering is? Prima!
> Ik neem aan dat u al actie ondernomen heeft tegen de
> rolkür-methode?!

Wat bedoel je met "proeven met een kadaverhoef zijn supersimpel""?
Welke proeven heb je in gedachten. Ik snap je antwoord niet.

Waar praat je over als je zegt dat een paard maar een klein stukje vlucht. Heb je een paard weleens goed bekeken? Heb je gezien dat alles maar dan ook alles van en aan het paard in het teken staat van snelheid. Zijn stroomlijn, zijn bouw, zijn luchtinlaat, zijn verbrandingssysteem. Een paard is tot in perfectie toegerust voor heel hard lopen over korte maar ook over lange afstanden. Meer en beter toegerust dan voor welke andere toepassing dan ook. Ik noem maar een dwarsstraat: bergklimmen.
Wedstrijden gaan over afstanden van 300 meter en met training tot een paar kilometer.

Misstanden bestrijden kan ook zonder de topsport te verbieden. Snelheidsmaniakken bestrijd je toch ook niet door dan maar alle autoverkeer te verbieden.

Wat is nou weer een rolkur methode?. Kan ik hier iets van leren waar mijn paarden of ik wat aan hebben.

Groet
Hans
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 141 van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact