InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
45 berichten
Pagina 3½ van 3
Je leest nu onderwerp "colum met bitloze nonsens"
Volg datum > Datum: vrijdag 18 november 2011, 20:0818-11-11 20:08 Nr:239826
Volg auteur > Van: nescio Opwaarderen Re:239819
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

nescio
Nederland

Jarig op 21-5

131 berichten
sinds 19-9-2011
>Op je teentjes getrapt, Nescio? Ik heb nu eenmaal een andere mening over rijden met >bit dan jij en daar kom ik voor uit.
Ik vraag me af WIE er nou op zijn teentjes getrapt is hier....? :-M
(Ik hoop overigens voor je paard dat je beter rijd dan dat je leest...)

Dus probeer eerst eens een bericht van iemand "begrijpend te lezen" net zo makkelijk als het rijden zonder bit.. ;-)

>Sinds 2002 zonder bit bijvoorbeeld?

Best Monique, mijn eerste rijervaring was zonder bit en zonder zadel en dat was in 1975 dus waarom duurde het bij jou nog 27 jaar om dat te leren?
Gezien je antwoorden denk ik dat je jezelf eens moet afvragen waarom jij jezelf klaarblijkelijk zo geweldig vind omdat je zonder bit rijd...
Waarschijnlijk omdat je 'BANG' bent om voor dierenbeul uitgemaakt te worden?
Ik respecteer een ieder die het doet op zijn "eigenwijze" en verwacht dan ook dat een ander mij respecteert.
Alleen diegene die niet zeker genoeg is van zichzelf verwijt een ander, omdat dan de aandacht verlegd wordt van zichzelf.

Ik vergelijk mezelf nooit met anderen (zeker niet met jou) maar ik zeg je dat ik niet in mijn zadel zit te bibberen omdat het paard een in bit heeft of niet... :-P

Mocht je nog denkstof willen dan heb ik wat voor je:
Wat is naar jouw mening de reden van een mens om op een paard te klimmen?
Ben erg benieuwd naar je antwoord! Grinn!

A journey of a thousand miles, begins with a single step...
Volg datum > Datum: vrijdag 18 november 2011, 23:4418-11-11 23:44 Nr:239832
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:239826
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
nescio schreef op vrijdag 18 november 2011, 20:08:

>>Op je teentjes getrapt, Nescio? Ik heb nu eenmaal een andere mening over rijden met >bit dan jij en daar kom ik voor uit.
> Ik vraag me af WIE er nou op zijn teentjes getrapt is hier....? :-M
> (Ik hoop overigens voor je paard dat je beter rijd dan dat je leest...)

> Gezien je antwoorden denk ik dat je jezelf eens moet afvragen waarom jij
> jezelf klaarblijkelijk zo geweldig vind omdat je zonder bit rijd...
> Waarschijnlijk omdat je 'BANG' bent om voor dierenbeul uitgemaakt te
> worden?


> Wat is naar jouw mening de reden van een mens om op een paard te klimmen?
> Ben erg benieuwd naar je antwoord! Grinn!
>
> A journey of a thousand miles, begins with a single step...

Ik reageerde op je bewering over de ruiterhand en daar heb ik een andere mening over: Een stuk ijzer hoort naar mijn mening gewoon niet thuis in de mond van een paard, hoe "zacht" je hand ook is.

Enne...... in 1975 speelde ik in de zandbak en maakte ik zandtaartjes, toen maakte ik me nog niet druk om bitten of hoefijzers.

:-)
Monique
Volg datum > Datum: vrijdag 18 november 2011, 23:5318-11-11 23:53 Nr:239833
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:239826
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
nescio schreef op vrijdag 18 november 2011, 20:08:

> maar ik zeg je dat ik niet in mijn zadel zit te bibberen omdat het paard een in bit heeft
> of niet... :-P

Nee, ik ook niet.
Maar ik zit te trillen, als "die ander" aan de teugels zit, die aan dat bit vast zit.
Als je 10 willekeurige ruiters (M/V) met bit ziet rijden. hoeveel daarvan vind jij het "waard" dat ze er mee rijden? Is het niet de opleiding van de ruiter, dan is het wel de opleiding van het paard. maar hoeveel van de 10?

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 7:5519-11-11 07:55 Nr:239834
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:239833
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
tja,heb wel paarden ,met een streep over de neus van scherpe touwtjes van bitloos hoofdstel,maar dat kan je dan ZIEN! Als ruiter heb je altyd de verantwoording.
Zet mij ook niet op een paard met een bit in,want ik raak de teugels niet meer aan.
Ik zit dan niet te bibberen,maar als je genoeg "common sense"hebt ,dan moet je gewoon weten dat een stuk ijzer,wat ligt op een stuk bot met een dun velletje al bij voorbaat van geen kant klopt.
Ik hoor vaak genoeg,dat mensen wel zonder bit willen rijden,maar dat er gewoon geen "vertrouwen "is om t te gaan doen.
En dat komt alleen maar ,omdat dat er al eeuwen tussen de oren van de mens zit.
Angst angst en nog eens angst ,om controle te verliezen.
De gemiddelde lesgever zou ik persoonlijk ook geen lintje geven.En daar begint t!
Ik heb 40 jaar lang zelf t bewijs ,aan mezelf geleverd ,dat elk paard ,waar ik t bit uit heb gedaan en ja ook manegepaarden(deed ik dan stiekum( en dat de paarden er helemaal niet aan hoeven te wennen.
Is gewoon een kwestie van goed kunnen ryden en geen angst hebben voor t diersoort .
AS zondag ga ik beginnen ,met 1 kind les te geven op anda.
T leuke is ,dat dit mensen zijn,die ik al lang ken en dat die dus helemaaal niet eens opkijken,dat Anda geen bit in heeft.
Enkel en alleen omdat ze niet in de paardenwereld zitten.
Dus mooi vers van de pers!
heb geleerd ,om met stugge lui ,de discussie niet meer aan te gaan.
Ik ga wel wat kinderen van de nieuwe tyd wegwijs maken.
Wat ik wel jammer vind,is dat er nooit een tv programmaatje is,wat over bitloos ryden gaat.
Zien,doet sneller geloven.
maar wie weet"? ooit!

ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 9:4819-11-11 09:48 Nr:239836
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:239826
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
nescio schreef op vrijdag 18 november 2011, 20:08:

> Ik respecteer een ieder die het doet op zijn "eigenwijze" en verwacht
> dan ook dat een ander mij respecteert.

Begrijp ik het goed dat jij er (wel eens) voor kiest om met bit te rijden?
Ik heb daar niet bij voorbaat een oordeel over. Soms dwingen bepaalde omstandigheden tot oplossingen die eigenlijk niet optimaal zijn.
Mag ik je vragen wanneer jij voor het gebruik van een bit kiest en waarom?
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 14:5319-11-11 14:53 Nr:239843
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:239834
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Trudy schreef op zaterdag 19 november 2011, 7:55:

> Is gewoon een kwestie van goed kunnen ryden

En zelfs dat niet (want de meningen over "goed" lopen nogal uiteen :-M hetgeen een verband met het kunnen berijden op zijn minst nogal wazig maakt).
De kwestie is alleen maar: begrepen worden.
Daarop volgt een al dan niet bereid zijn om te doen wat je vraagt en zo komen we weer bij Skinner terecht

> en geen angst hebben voor t diersoort .

:-*
Daar zit denk ik wel een bottleneck. Die angst is er al duizenden jaren. Om 1 of andere reden is die vreemde onderhuidse angst er t.o.v. ezels niet terwijl dat toch net zulke vervaarlijke beesten zijn als het erop aan komt. Of wat dacht je van al die nepwolven die Jan en Alleman erop na houdt?
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 19:4819-11-11 19:48 Nr:239849
Volg auteur > Van: nescio Opwaarderen Re:239843
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

nescio
Nederland

Jarig op 21-5

131 berichten
sinds 19-9-2011
@ coralie:

Ik heb de paarden die ik ingereden heb altijd zonder bit beleerd.
De reden waarom ik soms met en soms zonder bit rijd is vrij simpel: ik ben een wedstrijd ruiter en bij het knhs zijn ze nou eenmaal heel conservatief en zien ze liever dat je met een bit rijd.
Ik leer mijn paarden dus beide en ondervind daar profijt van omdat ze dan dus niet overstuur raken als er ineens een stuk ijzer in gehangen wordt multitasking dus.
Voor mij wel een extra uitdaging om voor de jury het beeld te geven van een normale aanleuning aan het bit want die is er eigenlijk niet :-M .
Tot nu toe geen probleem dus, maar zodra ik in de Z2 kom zal het erop aan komen dat ik niet meer promoveer omdat ik het vertik om er een stang & trens in te hangen.
Een stang & trens vindt ik zo een vreselijke ijzerwinkel in zo een mond dat ik dan kies voor het paard ipv de winstpunten.

@ Nils:
Je schreef:
>Maar ik zit te trillen, als "die ander" aan de teugels zit, die aan dat bit vast zit.

Ik vertrouw erop dat iedereen zijn eigen verantwoording neemt, van je mede weg gebruikers mag je er ook vanuit gaan dat iemand zijn rijbewijs heeft maar daar heb ik af en toe ook zwaar mijn bedenkingen over maar ik leef nog steeds...

>Als je 10 willekeurige ruiters (M/V) met bit ziet rijden. hoeveel daarvan vind jij het >"waard" dat ze er mee rijden? Is het niet de opleiding van de ruiter, dan is het wel >de opleiding van het paard. maar hoeveel van de 10?

Bijzonder weinig, ik zie vaak hooggeschoolde ruiters/amazones waarbij ik me afvraag of ze überhaupt wel weten waar ze mee bezig zijn en of ze enig idee hebben wat ze een paard aandoen.
Daarin tegen zie ik ook geregeld ruiters die rijden "met gevoel" en dat lees ik meestal af aan het paard niet aan de ruiter zelf.

Jammer genoeg geld bovenstaand ook voor ruiters die zonder bit rijden, het is geen van beide namelijk zaligmakend denk ik.
En een ieder maar een etiketje op plakken gaat er bij mij gewoon weg niet in, ik probeer het van 2 kanten te zien.(misschien eet ik wel van 2 walletjes: MET bit EN ZONDER bit)

@ Trudy:
>Is gewoon een kwestie van goed kunnen ryden

Je slaat de spijker op zijn kop!!!

A journey of a thousand miles, begins with a single step...
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 20:0719-11-11 20:07 Nr:239850
Volg auteur > Van: Peet Opwaarderen Re:239849
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Peet
Nederland


1823 berichten
sinds 24-6-2004
nescio schreef op zaterdag 19 november 2011, 19:48:

> Tot nu toe geen probleem dus, maar zodra ik in de Z2 kom zal het erop aan
> komen dat ik niet meer promoveer omdat ik het vertik om er een stang &
> trens in te hangen.
> Een stang & trens vindt ik zo een vreselijke ijzerwinkel in zo een mond
> dat ik dan kies voor het paard ipv de winstpunten.

Hoe kan het nou dat jij als wedstrijdruiter niet op de hoogte bent van de reglementswijziging per 1 april 2010?

Quote nieuwsbericht van bitloospaardrijden.info/nieuws.php:" target=_blank>http://www.bitloospaardrijden.info/nieuws.php:

KNHS staat trensbit toe in Grand Prix
De KNHS voert per 1 april 2010 een nieuw wedstrijdreglement dressuur in. In dit reglement zijn enkele grote veranderingen opgenomen. Eén van de wijzigingen is de acceptatie van een enkel trensje in de Grand Prix.
Het gebruik van een stang en trens hoofdstel is vanaf de klasse Z1 toegestaan, maar niet meer verplicht in de nieuwe reglementen. Dit betekent dat het tijdens KNHS wedstrijden zelfs in de Grand Prix is toegestaan op een enkele trens te rijden Wel kunnen uitzonderingen gemaakt worden voor speciaal door de KNHS aangewezen wedstrijden zoals kadervormingswedstrijden. Tevens zijn per 1 april vanaf de klasse M1 sporen niet meer verplicht.
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 22:3019-11-11 22:30 Nr:239855
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:239849
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
nescio schreef op zaterdag 19 november 2011, 19:48:

> Jammer genoeg geld bovenstaand ook voor ruiters die zonder bit rijden, het
> is geen van beide namelijk zaligmakend denk ik.
> En een ieder maar een etiketje op plakken gaat er bij mij gewoon weg niet
> in, ik probeer het van 2 kanten te zien.(misschien eet ik wel van 2
> walletjes: MET bit EN ZONDER bit)
>
> @ Trudy:
>>Is gewoon een kwestie van goed kunnen ryden
>
> Je slaat de spijker op zijn kop!!!

Neeneenee, wat bitten aangaat is het simpele natuurkunde wat betreft overbrenging van krachten. Je moet wel heel erg hard aan een halster trekken om dezelfde Nm/cm² te veroorzaken als met een bit (en dan heb ik het nog niet eens over stang/hefboom constructies).
Volg datum > Datum: zaterdag 19 november 2011, 22:4619-11-11 22:46 Nr:239856
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:239855
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
e m kraak schreef op zaterdag 19 november 2011, 22:30:

> nescio schreef op zaterdag 19 november 2011, 19:48:
>
>> Jammer genoeg geld bovenstaand ook voor ruiters die zonder bit rijden, het

> Neeneenee, wat bitten aangaat is het simpele natuurkunde wat betreft
> overbrenging van krachten. Je moet wel heel erg hard aan een halster
> trekken om dezelfde Nm/cm² te veroorzaken als met een bit (en dan heb ik
> het nog niet eens over stang/hefboom constructies).

Heey heey ,niet mijn zinnetjeöver goed kunnen rijden" zo gebruiken nescio!
Met bit komt er ,als je al niet aan de teugels komt een druk in de mond,waar ik me absoluut niet meer mee inlaat!!!!
Als je goed kan rijden ,heb je die onzin allemaal niet nodig!
Allemaal gebaseerd op dwang,die met pijn "gepaard "gaat!
Ik zie een heleboel "krukken "te paard,maar dan toch liever een "kruk"die bitloos ryd. :-(

ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Volg datum > Datum: zondag 20 november 2011, 0:5720-11-11 00:57 Nr:239858
Volg auteur > Van: nescio Opwaarderen Re:239850
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

nescio
Nederland

Jarig op 21-5

131 berichten
sinds 19-9-2011
@ peet:

Nou blijkbaar ben ik dan idd niet helemaal op de hoogte van de reglementen (ben dus minder een wedstrijd ruiter als ik dacht :-M) , en als ik jouw bericht zo lees kan ik dus rustig door gaan met wedstrijden rijden tot het Z2 of zelfs verder.
Toch fijn te lezen dat het knhs steeds minder conservatief aan het worden is.

@ christel: laat ik nou net niet die ruiter zijn die het prefereert om zijn hele gewicht aan de teugels te hangen. Ik rijd op mijn benen en gelukkig niet op mijn handen, ik heb nog steeds meer kracht in mijn benen dan in mijn handen... :-D

De discussie zal wel altijd blijven bestaan over het wel of niet bitloos rijden net als het geloven in god ben ik bang...

Zolang ik het gevoel heb dat mijn paard zich prettig voelt zoals ik hem rijd moet er wel iemand komen met erg veel overtuiging dat ik het volledig fout doe.
Ik geloof tenslotte al 43 jaar niet in god, en ik ga ook niet naar de kerk omdat de meerderheid dat wel doet. Noem het eigenwijs maar what you see is what you get...
A journey of a thousand miles, begins with a
single step...
Volg datum > Datum: zondag 20 november 2011, 9:4320-11-11 09:43 Nr:239859
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:239849
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
nescio schreef op zaterdag 19 november 2011, 19:48:

> Ik heb de paarden die ik ingereden heb altijd zonder bit beleerd.
> De reden waarom ik soms met en soms zonder bit rijd is vrij simpel: ik ben
> een wedstrijd ruiter en bij het knhs zijn ze nou eenmaal heel conservatief
> en zien ze liever dat je met een bit rijd.
> Ik leer mijn paarden dus beide en ondervind daar profijt van omdat ze dan
> dus niet overstuur raken als er ineens een stuk ijzer in gehangen wordt
> multitasking dus.
> Voor mij wel een extra uitdaging om voor de jury het beeld te geven van
> een normale aanleuning aan het bit want die is er eigenlijk niet :-M .

Oké, dat vind ik een goede reden.
Ik ken meer mensen die om die reden af en toe met bit rijden.
Volg datum > Datum: dinsdag 3 juli 2012, 17:273-7-12 17:27 Nr:248326
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:239707
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Bij mij op de manege doen we ook oefeningen waarbij je knoop in de teugels maakt en de beugels los doet. Dan over balkjes en allerlei bewegingen met je armen. Daar leer ik veel van, vooral om zelf te zitten zonder steun van teugels en beugels. Is ook goed voor het leren vertrouwen van je paard.
Jammer dat niet iedereen zo goed les krijgt.
Ik vind het vooral droevig dat veel privé paarden lijden onder slechte ruiters die ook nog eens geen les volgen.
Volg datum > Datum: dinsdag 3 juli 2012, 17:333-7-12 17:33 Nr:248327
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:248326
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: colum met bitloze nonsens Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Talitha schreef op dinsdag 3 juli 2012, 17:27:

>
> Bij mij op de manege doen we ook oefeningen waarbij je knoop in de teugels
> maakt en de beugels los doet. Dan over balkjes en allerlei bewegingen met
> je armen. Daar leer ik veel van, vooral om zelf te zitten zonder steun van
> teugels en beugels. Is ook goed voor het leren vertrouwen van je paard.
> Jammer dat niet iedereen zo goed les krijgt.
> Ik vind het vooral droevig dat veel privé paarden lijden onder slechte
> ruiters die ook nog eens geen les volgen.

Leuk, een enthousiast mens! :-)
Piet

Waar zit de logica in een dier laten doen wat je
wil door middel van een voortdurend afleren
Je leest nu onderwerp "colum met bitloze nonsens"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
45 berichten
Pagina 3½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact