InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten418 onderwerpen
6465 berichten
Pagina 57½ van 431
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 12 oktober 2009, 14:0812-10-09 14:08 Nr:175965
Volg auteur > Van: Karlien Wauters Opwaarderen Re:175768
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Manège & ervaring in België gezocht Structuur
Karlien Wauters
België


2 berichten
sinds 9-10-2009
Hey Eva,

heel erg bedankt voor je mailtje en reacties!
Ik stuur je één dezer dagen zeker een mailtje terug, het lijkt me een heel tof voorstel!
Volg datum > Datum: maandag 12 oktober 2009, 15:5212-10-09 15:52 Nr:175978
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:175881
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waaróm stapte je over op bitloos/ijzerloos/dekenloos/hoefijzerloos? Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Böske schreef op zondag 11 oktober 2009, 12:42:

> Sieta schreef op zondag 11 oktober 2009, 11:09:
>
>> Toch ook nog even reageren :-)

> Hoe gaat het met je PRE hengstje?
>
> groetjes,
> Böske

Hey wat leuk dat je dat vraagt :-)

Bandido's eczeem gaat wel iets beter, maar ik ben absoluut nog niet tevreden. Volgend voorjaar zal het moment van de waarheid zijn. Hij verhuist in ieder geval even weg van al die bomen en dat water (hij staat naast dat saunacomplex, en die warme vochtige toestand daar komen natuurlijk veel mugjes op af). Ik ben er nog steeds niet helemaal van overtuigd dat het van de mugjes komt, maar we zullen het zien.. Er zijn nog een aantal dingen die ik misschien kan uitsluiten.

En verder (want hij is natuurlijk méér dan zijn eczeem) gaat ie wel goed. Hij verhuist zoals gezegd binnenkort, naar een plekje waar hij in een groep komt met een heleboel leeftijdsgenootjes. Hij heeft al die tijd bij zijn moeder gestaan (met uitzondering van de week dat hij weg was), hij is nu een jaar en bijna 4 maanden en mag van mij nu in ieder geval een jaar even lekker alleen maar spelen.
Het is gewoon een superpaard, hij is lief, leergierig, zacht, braaf, en een onwijze knuffelkont. :-D

Jij hebt ook een paardje met eczeem als ik me niet vergis, toch? Hoe is het daarmee?

Groetjes!
Volg datum > Datum: dinsdag 13 oktober 2009, 14:2613-10-09 14:26 Nr:176091
Volg auteur > Van: verasita Opwaarderen Re:175937
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waaróm stapte je over op bitloos/ijzerloos/dekenloos/hoefijzerloos? Structuur
verasita
Nederland


539 berichten
sinds 30-11-2008
Unartica schreef op maandag 12 oktober 2009, 10:17:

> verasita schreef op maandag 12 oktober 2009, 0:08:
>
>>

> over wie je praat, voordat je met je oordelen en commando's
> komt.
>
> De groeten!

Ja ,sorry,als ik mijn paard een stang in dr mond zou moeten stoppen,dan ging ik velerlei dingen doen ,maar DAT niet!1
Excuus,maar zo denk ik erover.
Is geen oordeel,maar een feit!!
Volg datum > Datum: dinsdag 13 oktober 2009, 19:1913-10-09 19:19 Nr:176102
Volg auteur > Van: Julie_Uranie Opwaarderen Re:176091
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waaróm stapte je over op bitloos/ijzerloos/dekenloos/hoefijzerloos? Structuur

Julie_Uranie
Berlaar
Belgie

Jarig op 14-5

89 berichten
sinds 5-3-2008
Mijn paardjes hebben nooit hoefijzers gehad en toen ik op de Poedertoren ben beland heb ik vorige zomer meegedaan aan een soort cursus natuurlijk bekappen door Pien en Jack, daar heb ik dan een vijl en hoefmesjes gekocht (maar gebruik zelf alleen de vijl) en dan vijl ik sindsdien de hoeven van mijn paardjes geregeld wat bij.
Wat het bitloos rijden betreft, vroeger reed ik uranie met een dubbelgebroken bustrens maar toen ik haar 1.5j had begon dat bij mij toch wat te knagen ... ik was de gewone mannier van paardrijden beu, ik wilde een nieuwe lesgever/lesgeefster waar ik meer kon bijleren en op een paardvriendelijkere mannier. Zelf ben ik dan wat met stalhalster beginnen rijden en soms met neckrope. Dan ben ik via Vicky (van Namoro) op de Poedertoren terecht gekomen (waarvoor 1000000000000000000000000000000... maal dank want voel me er SUPER thuis en zou niet meer zonder Linda, Rudy, de paardjes, Prins, Tara, ... kunnen!!!!) daar heb ik kennis gemaakt met de Sidepull en tijdens de eerste les die ik daar nam heb ik ook een andere mannier van rijden aangeleerd. Vroeger had ik een zweep "nodig" om mijn paard nog vooruit te krijgen. Eddy leerde me dat ik anders moest benen geven (eigenlijk het omgekeerde van wat ik op de manege had geleerd) en dat hielp dus byebye domme zweep!
Zelf merk ik nu ook een enorm verschil tegenover vroeger... ik probeer nu af en toe het springen wat terug op te nemen (niet extreem hoog want heb nogal 'hoogtevrees' als het op springen aankomt hahaha :-D alleja eigelijk gewoon schrik om te springen maar lage hindernisjes (tot eum 70cm ofzo) gaan nog wel) en als ik dan beeldmateriaal (foto's en filmpjes) van nu en vroeger vergelijk... miljaar ben ik blij dat ik bitloos ben gaan rijden, ik ben nu veel meer gefocust op het rijden op mijn zit (vroeger ook wel wat maar niet zo extreem als nu) en ben me veel bewuster van de nadelen vh bit.
Nuja ik wist toen ik de overschakeling maakte ook al wel dat het zo niet verder kon... tijdens het springen vond ik vaak de rem niet terug op mijn paard, hetzelfde bij het buitenrijden... dat kwam grotendeels doordat ik teveel druk zette op mijn teugels... nu rijd ik dus met meer lange teugel.
Om kort samen te vatten, ik ben sinds bijna 2jaar enorm voorstander van het bitloos rijden ed, ben méga tevreden dat ik op de Poedertoren ben aanbeland want zowel ikzelf als mijn paardjes voelen ons daar voor 300% thuis!
Volg datum > Datum: dinsdag 13 oktober 2009, 19:2513-10-09 19:25 Nr:176103
Volg auteur > Van: Julie_Uranie Opwaarderen Re:176102
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waaróm stapte je over op bitloos/ijzerloos/dekenloos/hoefijzerloos? Structuur

Julie_Uranie
Berlaar
Belgie

Jarig op 14-5

89 berichten
sinds 5-3-2008
Julie_Uranie schreef op dinsdag 13 oktober 2009, 19:19:

> Mijn paardjes hebben nooit hoefijzers gehad en toen ik op de
> Poedertoren ben beland heb ik vorige zomer meegedaan aan een
> soort cursus natuurlijk bekappen door Pien en Jack, daar heb ik

> Om kort samen te vatten, ik ben sinds bijna 2jaar enorm
> voorstander van het bitloos rijden ed, ben méga tevreden dat ik
> op de Poedertoren ben aanbeland want zowel ikzelf als mijn
> paardjes voelen ons daar voor 300% thuis!

oja en wat de dekens betreft, bij mijn haflinger en shetjes heb ik nooit dekens opgelegt (hetzij om medische redenen) bij mijn BWP'er heb ik dat van het begin af wel gedaan.
de redenen: ze zou proper en droog blijven voor als ik moest gaan rijden (zodat ik geen nat/slijkerig paard had waar een zadel op moest) ze zou geen wintervacht krijgen en dus minder snel bezweet zijn want anders zou ze een kou op doen en ziek worden (dacht ik toen)
alle paardjes op de manege droegen een dekentje dus waarom die van mij dan niet?
achja het 1e jaar al meteen schuurplekken op de schouders ... 'je moet een borstbeschermer kopen voor je paard' oke het jaar erop een borstbeschermer. (toen werd mijn hond érg ziek, heb ik 1.5 maand niet gereden, dekens niet veel afgenomen...) en dan had ze wonden op haar schoft. De mensen waar mijn paard toen stond 'verplichte' me bijna om haar een deken op te leggen. Ik heb dat een week of 2 gedaan op de voorwaarde dat ze smorgens én savonds zalf aan de wonden deden en die afdekten met watzodat het deken de wonden niet zou kunnen openschuren. Ze hebben dat in het begin gedaan maar dan een dag niet, gevolg schoft terug open. putje winter heb ik haar dekens allemaal afgenomen, ze heeftn og wintervacht aangemaakt, is niet ziek geworden en sindsdien géén winterdekens meer!
in de zomer krijgt ze wel een vliegendeken aan, daar krijgt ze niet zo'n schuurplekken van aan haar schouders en ze heeft er énorm veel deugd van dus vliegendekentje blijft :)
Volg datum > Datum: dinsdag 13 oktober 2009, 21:2913-10-09 21:29 Nr:176122
Volg auteur > Van: Elzaliene Proost Opwaarderen Re:175680
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waaróm stapte je over op bitloos/ijzerloos/dekenloos/hoefijzerloos? Structuur

Elzaliene Proost
De Parel van Westerwolde
Nederland

Jarig op 16-4

1182 berichten
sinds 25-3-2004
Ik ben er eigenlijk niet helemaal zeker meer van hoe het precies begon...
Of ik nou op internet las over bitloos in het algemeen of direct al over Parelli NH weet ik niet meer.
Ik had een lease paard gevonden en kwam via internet 2 meiden tegen die aan Parelli deden. Ik ben toen bij hen gaan lessen en stapte over op een lease paard bij hun op stal. Die paarden waren allemaal van een boer en waren niet beslagen. Door Parelli werden ze ook niet met bit gereden en de meiden bekapten zelf natuurlijk.

Zo ben ik in Parelli gerolt. Mijn 1e eigen paard gekocht, Welsh Cob Mike, en met hem Level 1 gehaald. Mike stond rondom op ijzers en werd met scharenbit gereden. Ik heb de ijzers eronderuit laten halen en wederom door Parelli met touwhalster gaan werken en uiteindelijk rijden.

Mike door zijn leefomstandigheden en mijn plotselinge ziekten weg gegeven aan De Poedertoren...

Enkele maanden later toch Quartermerrie Peppermint gekocht. Ik miste paarden toch te veel dat gaf een extra klap, maar ik zag geen mogelijkheid Mike terug te nemen. Dan had hij terug op stal gekomen in de winter maanden en dat wilde ik niet. Peppermint kwam bij de zelfde stal te staan als waar Mike stond maar heb ik vrij snel verhuisd naar een Western stal waar ze 's winters langer buiten uit stal vandaan kon staan. Ook hier was het niet 100%. Zo kon er in de gedraineerde paddocks niet gevoerd worden...

Zo'n 3 weken geleden wierp ik weer eens een blik op Marktplaats en tot mijn grote blijdschap stond er een plek vrij hier vlakbij op een boerderij. Hele jaar rond buiten met grote loopstal waar ze vrij in- en uit lopen. Ook nog eens een gedeelte verhard wat goed is voor Peppa's hoeven (gauw gevoelig, nog enigzins te lange toon en ondergeschoven hielen aan de voor voeten). Heb voor haar voorvoeten hoefschoenen voor het geval dat...

Dat ik Peps kocht had ze geen ijzers. Wel werd ze bij de handelsstal met bit gereden maar dat zag er niet goed uit: hoofd de lucht in bij teugel aanname. Ook MOEST ze volgens hen in de winter 's nachts een deken op. Ik heb dat eerst zonder geprobeerd maar het bleek echt niet te gaan. Ze kwam verkeerd de rui in en kreeg kale plekken. Heb toen een ongevulde regendeken gekocht. Afgelopen winter ging het wel goed en heeft ze die deken niet meer op gehoeven. Aankomende winter denk ik ook niet. Ze is nu al een wintervacht aan het aanmaken. Ziet er goed uit.

Bitloos wilde ik zowiezo al rijden maar het bleek ook nog eens dat ze Wolfstandjes heeft in de bovenkaak. Een bit kan dus niet eens. Er is me gevraagd of ik ze eruit wilde hebben maar dat vind ik dus niet nodig.

De kleine kudde waar ze in is komen staan is heel stabiel. Ik denk dat ze nu NOG beter 'in haar vel' komt te lopen. Ik voel me op deze nieuwe plek ook lekker.

De andere paardjes worden wel met bit gereden maar verder dus geen ijzer gebruik en dus een zo natuurlijk mogelijke leef omgeving. Behoorlijk gelijkgezind dus eigenlijk.
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 21:3514-10-09 21:35 Nr:176168
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Schuimende mond Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met bit gereden is en ging schuimen, ook kan schuimen zonder bit? Zo ja, hoe kan dat?
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 22:0714-10-09 22:07 Nr:176177
Volg auteur > Van: Britt Claeys Opwaarderen Re:176168
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuimende mond Structuur

Britt Claeys
Wommelgem
België

Jarig op 13-11

1415 berichten
sinds 8-1-2008
Anja Seijn schreef op woensdag 14 oktober 2009, 21:35:

> Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met
> bit gereden is en ging schuimen, ook kan schuimen zonder bit?
> Zo ja, hoe kan dat?

Ja, ik heb hier een levend bewijs staan. Soraya schuimt (lichtjes hè, eerder een 'melkmondje') als ik een 'wauw'-gevoel heb na een dressuurtraining. Niet altijd maar wel opmerkelijk dat als het is, het enkel is als ik het gevoel heb van goed te hebben gereden. Heeft niks te maken met een uitputtingsslag qua conditie want na de bosritten van van de zomer bij Eddy had ze het ni.
Waarom? Kweenie...
Mss concentratie en minder letten op slikken, mss heeft het toch iets te maken met de hoofdhouding (maar waarom ni als er meer een 'gevecht' is?), gewoonte, ... ?
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 22:0914-10-09 22:09 Nr:176178
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:176177
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuimende mond Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Britt Claeys schreef op woensdag 14 oktober 2009, 22:07:

> Anja Seijn schreef op woensdag 14 oktober 2009, 21:35:
>
>> Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met

> Waarom? Kweenie...
> Mss concentratie en minder letten op slikken, mss heeft het
> toch iets te maken met de hoofdhouding (maar waarom ni als er
> meer een 'gevecht' is?), gewoonte, ... ?

Gokte ik ook al, een soort associatie met "vroeger". Zo hapt Goke steevast in ieder halster wat je haar voor houdt. En niet loslaten hé?
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 22:1414-10-09 22:14 Nr:176179
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:176168
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuimende mond Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Anja Seijn schreef op woensdag 14 oktober 2009, 21:35:

> Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met
> bit gereden is en ging schuimen, ook kan schuimen zonder bit?
> Zo ja, hoe kan dat?

Simpel, Pavlov .Geef hem een paar dagen ,weken EN Wash &GO :-D
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 22:2014-10-09 22:20 Nr:176183
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:176179
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuimende mond Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
eddy DRUPPEL schreef op woensdag 14 oktober 2009, 22:14:

> Anja Seijn schreef op woensdag 14 oktober 2009, 21:35:
>
>> Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met
>> bit gereden is en ging schuimen, ook kan schuimen zonder bit?
>> Zo ja, hoe kan dat?
>
> Simpel, Pavlov .Geef hem een paar dagen ,weken EN Wash &GO :-D

Ook weer opgelost! Thxs!
Volg datum > Datum: woensdag 14 oktober 2009, 22:2114-10-09 22:21 Nr:176184
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:176177
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuimende mond Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Britt Claeys schreef op woensdag 14 oktober 2009, 22:07:

> Anja Seijn schreef op woensdag 14 oktober 2009, 21:35:
>
>> Heeft er iemand wel eens gehoord dat een paard wat altijd met

> Waarom? Kweenie...
> Mss concentratie en minder letten op slikken, mss heeft het
> toch iets te maken met de hoofdhouding (maar waarom ni als er
> meer een 'gevecht' is?), gewoonte, ... ?

Heeft niks te maken met een uitputtingsslag qua
> conditie want na de bosritten van van de zomer bij Eddy had ze
> het ni.

JA LAP , nu gaan ze gaan zeggen dat ik de paarden uitput !LOL
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten418 onderwerpen
6465 berichten
Pagina 57½ van 431
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact