Ans Jondral schreef op zondag 13 augustus 2006, 21:28:
> Wat je hier zegt over die voedingssupplementen is erg
> interessant en dan vooral voor mijn zus haar pony. Ik zal haar
> de info doorgeven.

> paarden gedrogeerd door het leven gaan. Vaak worden cortaflex
> en andere glucosamine-preparaten de hemel ingeprezen, maar als
> je dan verderleest, blijkt dat die dieren onder de Bute zitten.
> (Zo loopt de mijne ook M dressuur hoor :) )
Ah, dat zou best kunnen hoor, het paard wat ik in levende lijve van dichtbij heb meegemaakt, deed het alleen op de poeder, geen bute erbij verd.
> tegenstelling tot vroeger maar heel zelden spontaan draven.
> Beweging zorgt er nu trouwens voor dat de tarsaalgewrichten
> sneller zullen sluiten. En ik ben er nog niet helemaal uit of
> dit nu net iets is dat ik wil of niet.
Spat is toch niet te stoppen? Denkt strasser dit proces echt om te kunnen draaien? Zijn daar praktijkvoorbeelden van van gewrichten die bezig zijn te vergroeien maar waarbij dit proces omgekeerd is?
Strasser laat de paarden toch juist zoveel mogelijk bewegen? Hoe stopt de vergroeiing dan?
Ik heb foto's gezien van een perfect rad paard maar waarbij de sprong volledig aan elkaar gegroeid was. Een mooi stukje zelfherstellend vermogen van moeder natuur! Toch pijnloos door het leven kunnen gaan!
Wbt haar verkeerde stand: het hoeft ook niet perse van verkeerde training te komen. Ook blessures zorgen vaak later voor de ontwikkeling van artrose / ocd. Ze kan als veulen ten val zijn gekomen, uitgegleden, of gewoon zo geboren zijn. In ieder geval geen correcte lichaamsbouw en dan hup als vijfjarige nog eens een blessure erover heen.
> volgen dus ook niet meer mogelijk was.
> Ik moest mij maar wenden tot één van de lesdagen in Ndl, waar
> je dan een halfuurtje tijd krijgt per paard. (Zag ik dus niet
> zitten)
Neem anders eens contact op met Christel hier. Zij is ervaringsdeskundige en kan je wellicht verder helpen.