InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
6 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "Flex-zadel: was trainen = forceren"
Volg datum > Datum: donderdag 12 mei 2005, 23:1812-5-05 23:18 Nr:26028
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:26022
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Flex-zadel: was trainen = forceren Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Ilona Kooistra schreef op donderdag, 12 mei 2005, 22:58:

> Ok ik wil iets wat:
>
> -licht is (hahaha ik ben heel slap want mn paarden tillen hun

> -iets met ringetjes enzo waar ik allerlei dingen aan kan knopen
> -t zou fijn zijn als t ook nog op khani gaat passen over 2 jaar
> oid (wil ik teveel?)
> -etc

Daaraan voldoet op zich de Malibaud Gardian/Malibaud, in de zitlengte 42 (voor jou) en smalle boom (voor de arabier).
Is alleen niet boomloos noch flexibel. De 33-jarige Ibis die bijna 30 jaar dagelijks met dit zadel bereden is was voor mij echter een aardige bevestiging van onze ervaringe met deze zadels hier. Als er ooit nog eens een geldboom in onze tuin omvalt of het schip met dubbeltjes in het lage water naast ons land strandt, dan komt er nog een Evuyer bij.
De HormanOutfitter heeft altijd wel van deze zadels op voorraad als je het in je handen wil hebben.
Is, voor een boomzadel, superlicht en speciaal voor wekenlange trektochten door Solinkski en Aiméé samen ontwikkeld.

Via ebay is zwart héél zeldzaam en snel weg voor stijve prijzen. Nieuw het beste en verreweg goedkoopste direct bij Aimée bestellen. Zwart is 30 Euro extra. Ik weet dat Aimee nú een gebruikte in het zwart heeft hangen. Weet alleen de boommaat daarvan niet. Vraag dit en prijs graag voor je na; betaal je zijn 'goede-bui-prijs' ;-)

De camargue-singel bevestiging direct met de tie-straps bevalt me het beste.
De standaard katoenen singel met de extra beschermers op de ringen bevalt ook het best.
Ze zijn leverbaar met standaard riemen of met fenders en met of zonder stijgbeugels. Op model Gardian zijn de fenders overbodig op de randonnee een kwestie van smaak.
Ook zijn borsttuig en staartriem leverbaar. Voor achter het zadel is er een sellette waar bagage van het paard geïsoleerd op ligt.
Van Mattes is het lamsvacht-zadelkussen met bontrand in Dressuur-Groot exáct passend om de panelen van het zadel.

De zit is mokerhard doch perfect. Er zijn fraaie bontjes voor en daar kun je ook nog eens een rubber onder schuiven.
Volg datum > Datum: vrijdag 13 mei 2005, 12:2113-5-05 12:21 Nr:26042
Volg auteur > Van: jan seykens Opwaarderen Re:26019
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Flex-zadel: was trainen = forceren Structuur

jan seykens
Geel
België

Jarig op 27-9

811 berichten
sinds 19-2-2004
Huertecilla schreef op donderdag, 12 mei 2005, 22:36:

> =7155357836&rd=1&ssPageName=WDVW
> schijnt ook héél goed te zijn al blijft hierbij een pad met
> ruggegraatvrijheid nodig. Heet wel 'treeless' maar is in feite
> een zadel met flexibele boom.

Niet juist, heb zelf de endurance uitvoering hiervan en hierin is geen boom in te bespeuren. Ben er wel tevreden over, weegt rijklaar wel 9 kilo (2pads inbegrepen), wat veel is voor een boomloze.


:-) jan
Volg datum > Datum: vrijdag 13 mei 2005, 13:2913-5-05 13:29 Nr:26045
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:26042
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Flex-zadel: was trainen = forceren Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
jan seykens schreef op vrijdag, 13 mei 2005, 12:21:
> Niet juist, heb zelf de endurance uitvoering hiervan en hierin
> is geen boom in te bespeuren.

Schrijf ik ook niet. 'In feite een flexibele boom' omdat de leerconstructie neerkomt op een leren 'boom'.
In het gebied van floppy boomloos en een stijver versteviging zit een wereld aan gradaties van stijfheid, van flexibiliteit.
Hoe noem je een zadel met een inwendig 'skelet' van stro? Kan je bijna een decimeter torderen. Hier heet dat gewoon een boom, niet eens flexibel.
Neem aan de andere kant de StarTrekk als voorbeeld, bedenk de panelen een fráctie stijver en je hebt???? Wat heb je dan nu? Wanneer wordt een dragende structuur een boom al dan niet flexibel?
Een boom is een gróte plant met een houten stam en takken. Daar werden ooit zadels van gemaakt. Ook met flexibele of flexibel samengestelde houten boomdelen....
Terug naar de BM; waarom denk je dat die 9 kilo weegt? Probeer het ding maar eens dubbel te vouwen in welke richting ok of te torderen. Wat ik schrijf is: het ís een boomloos zadel doch met zoveel vormstructuur dat het eígenlijk.....'
Onder de streep is het een goed ding dat goed werkt.
Volg datum > Datum: vrijdag 13 mei 2005, 14:0413-5-05 14:04 Nr:26046
Volg auteur > Van: jan seykens Opwaarderen Re:26045
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Flex-zadel: was trainen = forceren Structuur

jan seykens
Geel
België

Jarig op 27-9

811 berichten
sinds 19-2-2004
Huertecilla schreef op vrijdag, 13 mei 2005, 13:29:

> jan seykens schreef op vrijdag, 13 mei 2005, 12:21:
>> Niet juist, heb zelf de endurance uitvoering hiervan en hierin
>> is geen boom in te bespeuren.

> het ding maar eens dubbel te vouwen in welke richting ok of te
> torderen. Wat ik schrijf is: het ís een boomloos zadel doch met
> zoveel vormstructuur dat het eígenlijk.....'
> Onder de streep is het een goed ding dat goed werkt.

Inderdaad, zo bekeken één grote boom. Is wel te plooien maar niet zoals een barefoot natuurlijk.Voor de goede orde 't zadel weegt
6,5 kg , de 2 pads eronder nog eens 2,5 kg. Ik vindt het best stom dat deze zadels niet gemaakt worden met vaste pads eronder, die dan eventueel nog aan te passen zijn aan je paard.Zoals de Star Trekk b.v. , maar die kende ik niet toen ik deze kocht. Voordeel van de BM is dat door de stijvere constructie en andere beugelophanging je wel kan lichtrijden zonder problemen.(heb hiervoor ook type barefoot gehad) Ik lees hierwel meermaals van verschillende mensen die altijd doorzitten, maar met een paard met eeuhh veel rugaktie, tegen een deftig tempo zie ik dat niet zitten om uren uit te zitten. Zelfs in galop zit ik meestal toch liever verlicht.

:-) jan
Je leest nu onderwerp "Flex-zadel: was trainen = forceren"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
6 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact