InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
20 berichten
Pagina 2 van 2
Je leest nu onderwerp "Duitse rechtbank veroordeelt amazone..."
Volg datum > Datum: zondag 17 juni 2012, 14:2617-6-12 14:26 Nr:247909
Volg auteur > Van: Sabots Libres Opwaarderen Re:247895
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duitse rechtbank veroordeelt amazone... Structuur

Sabots Libres
Homepage
Duitsland


61 berichten
sinds 17-5-2012
e m kraak schreef op vrijdag 15 juni 2012, 17:43:

> Afgezien daarvan blijf ik meer geloof hebben in onderbouwing en
> voorlichting dan in straffen op grond van waan van de dag opinie.

Ik ben eigenlijk geschrokken dat veroordeling op basis van eenzame opsluiting, geen weidegang, alleen uit de box mogen om te trainen, geen sociaal contact (en dan ook nog bij deze daden, ook Rollkür toepassen) als "waan van de dag opinie" wordt toegeschreven.

Paarden horen niet opgesloten te zijn. Paarden horen sociaal contact te hebben. Paarden horen BUITEN te zijn.

En daar maakt menig Nederlandse paardhouder zich ook schuldig aan - hoeveel paarden staan 23/24 in een paardenstal; hoeveel paarden hebben (visueel) contact met andere paarden als ze op stal staan; hoeveel paarden lopen op ijzers?

En het is ook niet simpelweg waan van de dag dat Rollkür onacceptabel is - er is ook steeds groeiend bewijs dat het daadwerkelijk schadelijk is voor het paard.
Volg datum > Datum: zondag 17 juni 2012, 15:1417-6-12 15:14 Nr:247910
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:247909
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duitse rechtbank veroordeelt amazone... Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Sabots Libres schreef op zondag 17 juni 2012, 14:26:

> e m kraak schreef op vrijdag 15 juni 2012, 17:43:
>
>> Afgezien daarvan blijf ik meer geloof hebben in onderbouwing en

>
> En het is ook niet simpelweg waan van de dag dat Rollkür onacceptabel is
> - er is ook steeds groeiend bewijs dat het daadwerkelijk schadelijk is
> voor het paard.

Ja natuurlijk, dat ben ik allemaal met je eens.
Maar er werd door Ans gevraagd om een rationele benadering en dan kan ik er weinig anders mee dan constateren dat diergerelateerd recht hier, daar en overal een farce is, 100% onderhevig aan waan van de dag oftewel toevallige opinie.
Zelfs wanneer er eens een zaak als met deze betreffende ernstige mishandeling voorkomt heeft dat blijkbaar geen enkel effect op die opinie want, zoals je zelf aangeeft, alles gaat gewoon door met meer van hetzelfde.
Ik geloof in deze daarom niet in 'recht' maar in die opinie, omdat niet het recht maar die opinie bepalend is. Met onderbouwing en voorlichting kun je die opinie veranderen. Daar probeer ik op PN eenduidig mee bezig te zijn. Nu duidelijk?
Volg datum > Datum: zondag 17 juni 2012, 15:3717-6-12 15:37 Nr:247911
Volg auteur > Van: Sabots Libres Opwaarderen Re:247910
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duitse rechtbank veroordeelt amazone... Structuur

Sabots Libres
Homepage
Duitsland


61 berichten
sinds 17-5-2012
e m kraak schreef op zondag 17 juni 2012, 15:14:

>
> Ja natuurlijk, dat ben ik allemaal met je eens.
> Maar er werd door Ans gevraagd om een rationele benadering en dan kan ik

> Ik geloof in deze daarom niet in 'recht' maar in die opinie, omdat niet
> het recht maar die opinie bepalend is. Met onderbouwing en voorlichting
> kun je die opinie veranderen. Daar probeer ik op PN eenduidig mee bezig te
> zijn. Nu duidelijk?

OK; inderdaad, rationele benadering is moeilijk en ook zoals je zegt, dierengerelateerd recht overal een farce is (ik heb ook naar aanleiding van deze thread een post geplaatst over het trainen en berijden van een 5 maand oud veulen in Nieuw Zeeland waar de dierenwetten zo open is, dat het deze praktijk feitelijk wel toelaat).

Vaker is het grootste probleem dat de rechtmakers uiteindelijk beinvloed worden door de belanghebbenden - zie ook de thread over Sectorraad Paard en certificering van paardenverzorgers. We zien het ook met de kievitseieren in Friesland - het is "traditie" dus moet het kunnen; boerenpaarden in België - we hebben de staarten altijd gecoupeerd dus moet het nog altijd kunnen; geforceerd voeden van van ganzen in Frankrijk voor foie gras - zo hebben we het altijd gedaan... enz. enz.

Ook het toepassen van hoefijzers - doen we al jaren en dus is het noodzakelijk... nou nee; eigenlijk is dat ook dierenmishandeling en in Frankrijk is het feitelijk al 5 jaar verboden maar de wet is zo geschreven dat de marchand ferrier nog altijd verzekerd is van zijn inkomen omdat de dierenartsen en paardenwereld in het algemeen het beslaan nog altijd toeschrijven en zelfs essentiëel vinden.
Volg datum > Datum: maandag 18 juni 2012, 0:1718-6-12 00:17 Nr:247920
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:247910
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duitse rechtbank veroordeelt amazone... Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
e m kraak schreef op zondag 17 juni 2012, 15:14:

> Ja natuurlijk, dat ben ik allemaal met je eens.
> Maar er werd door Ans gevraagd om een rationele benadering en dan kan ik
> er weinig anders mee dan constateren dat diergerelateerd recht hier, daar
> en overal een farce is, 100% onderhevig aan waan van de dag oftewel
> toevallige opinie.

Waarvoor dank! (die rationele benadering hé ;-)
Volg datum > Datum: dinsdag 3 juli 2012, 17:163-7-12 17:16 Nr:248325
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:247885
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duitse rechtbank veroordeelt amazone... Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Ik heb mijn pony's met zijn tweetjes in een open stal en dagelijks in de weide. Daarnaast mogen ze dagelijks een uurtje of wat spelen in de bak met de pony's van de buren. Dan rennen ze rond en spelen er lustig op los.
Nooit blessures, geen gebroken benen, integendeel!! Het zijn juist oersterke pony's daardoor!!
Allemaal smoesjes. Als je bang bent dat je paarden iets overkomt, dan moet je ze niet in een glazen kastje stoppen, doe ze dan gewoon weg.
Paarden zouden niet moeten lijden onder menselijke angsten.
Ik pleit voor vrijheid voor alle viervoeters! Weg met de gesloten stallen!
:)
Je leest nu onderwerp "Duitse rechtbank veroordeelt amazone..."
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
20 berichten
Pagina 2 van 2
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact