InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "Wandelen"
Volg datum > Datum: woensdag 8 februari 2012, 12:468-2-12 12:46 Nr:243809
Volg auteur > Van: Danielle Visarius Opwaarderen Re:243118
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wandelen Structuur
Danielle Visarius
Zoetermeer
Nederland

Jarig op 2-4

20 berichten
sinds 19-1-2009
Hoi Ziga,

De reden waarom ik mijn 'studenten' altijd adviseer schuin voor het paard te lopen, is omdat dit de veiligste positie is.
Naast het paard, bijvoorbeeld naast het hoofd, sta je in de vluchtroute van het paard, voor als hij ergens van schrikt.
Loop je naast de schouder en het paard springt opzij, geldt hetzelfde verhaal.

De positie voor het paard is de leidende positie, de positie die het leidende paard in de kudde heeft en vanuit waar zij de beslissingen voor de kudde maakt.
Als je een willekeurige kudde observeert, zul je zien dat paarden zelden het leidende paard voorbijlopen. Ze nemen hoogstens de positie naast de schouder in, een volgende positie. Deze volgende positie is de positie die jij op dit moment inneemt bij het wandelen.

De positie van achter het paard is de drijvende positie. Als leider van jouw kudde, wil je je vanuit beide posities leiding kunnen geven aan het paard aangezien het leidende paard dit ook allemaal doet en kan.
Bij het werken aan de lange lijnen of teugel neem je dus deze drijvende positie in.

Ik zeg hiermee niet dat het goed of fout is als je naast je paard loopt.
Gezien echter de veiligheid én het belang van de leidende posities, zou ik dus toch schuinvoor adviseren.
Daarbij wel de noot plaatsend dat niets zwart/wit is! Als de relatie tussen een mens en paard heel duidelijk is en zowel jij als je paard weten dat jij de leider bent, en het paard jou als leider dus nooit in gevaar zal brengen (want dat betekent in de natuur dat ze zichzelf en de kudde in gevaar brengen) dan hoef je hier niet constant meer mee bezig te zijn. Maar dan moet dat wel heel duidelijk zijn.
Daar komt bij dat je vaak ziet dat als dat eenmaal duidelijk is, het paard uit zichzelf graag die positie meer achter je inneemt omdat ze dat van nature bij de leider doen.

Ik hoop dat je er iets aan hebt...
Volg datum > Datum: donderdag 9 februari 2012, 9:289-2-12 09:28 Nr:243882
Volg auteur > Van: Natasja Meersman Opwaarderen Re:243809
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wandelen Structuur
Natasja Meersman
Nederland

Jarig op 25-6

361 berichten
sinds 9-11-2010

Wat ik me afvraag, mijn ijslander loopt altijd netjes achter me, maar als ik mijn shetje ook bij heb die onderdanig is aan haar en ik dacht ook aan mij, dan loopt die altijd voor op.
Nou heb ik wel eens gedacht dat ze wellicht voor de kar gestaan heeft en daarom altijd wil "trekken"maar of dat de reden is? Iemand ideen?
Je leest nu onderwerp "Wandelen"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact