InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "hoe je paard te pakken krijgen?"
Volg datum > Datum: woensdag 16 maart 2005, 19:3516-3-05 19:35 Nr:24038
Volg auteur > Van: shetfan Opwaarderen Re:23952
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe je paard te pakken krijgen? Structuur
shetfan
Nederland

Jarig op 18-9

7 berichten
sinds 18-12-2004
Elzaliene Proost schreef op maandag, 14 maart 2005, 23:21:

> shetfan schreef op maandag, 14 maart 2005, 17:44:
>
>> Sinds ongeveer 1 à twee maanden ben ik met parelli bezig met

> hem is. Maar al met al komt het neer op geduld, inventiviteit en
> timing... En dat valt niet altijd mee... Heb je trouwens een
> boek lezen al geprobeert? Of iets meenemen wat zijn
> nieuwsgierigheid kan prikkelen?

Bedankt voor de reacties, ik heb er wel wat aan :).
De friendly game doe ik nu echt heel erg veel. Hij lijkt me echt niet bang voor de stick. Maarja, meestal heb ik hem dan aan een (losjes of op de grond liggend) touw.
Ik heb maar besloten dat ik de komende dagen even alleen bij hem kom om te friendlyen zonder halster. Vandaag heb ik hem een poestbeurt gegeven terwijl hij stond hooi te eten. Ik had zijn staart uitgeplozen en was klaar dus wilde de borstel pakken die nog bij zijn hooi lag. Hij dacht dat ik zijn eten af ging pakken dus hij ging weer dreigen met zijn kont enzo. Ik heb de borstel op hem gegooid, misschien niet helemaal juist, maar hij moet gewoon weten: tot daar en niet verder want zodra hij getrapt heeft is het naar mijn idee te laat... (of heb ik dat fout?).
Ik hoop in ieder geval dat het zo gaat lukken.
Misschien wil ik gewoon te veel, ik moet mezelf echt dwingen in kleine stapjes te denken. Het eerste stapje is nu hem kunnen aanraken in de wei zonder dreigementen, daarna zien we wel weer.

Vandaag kwam hij trouwens in de wei wel naar me toe. Ik had geen halster of wat en we waren bezig de shet te vangen, de pony's waren aan het dollen en hij kwam eens even kijken. Dat vond ik wel leuk, en zulke momenten geven me weer echt hoop dat het allemaal wel goed gaat komen :)

Dat hij (licht) kopschuw is kan wel kloppen. Vooral zij neus vind hij geen fijne plek. Ik mag zijn neus tegenwoordig wel aaien, maar niet te lang. Ik vind het zelf ook nog heel moeilijk om op het juiste moment los te laten (dus eerst vasthouden, tot hij stopt met bewegen en dan loslaten) maar dat gaat volgensmij ook steeds beter.
Volg datum > Datum: zondag 20 maart 2005, 12:2620-3-05 12:26 Nr:24246
Volg auteur > Van: shetfan Opwaarderen Re:23974
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe je paard te pakken krijgen? Structuur
shetfan
Nederland

Jarig op 18-9

7 berichten
sinds 18-12-2004
Spirithorses schreef op dinsdag, 15 maart 2005, 13:46:

>
>> shetfan schreef :
>>> Ik wil zo graag gewoon verder met Parelli en uiteindelijk

> paard. En ik kan het zeggen, want ik was er ooit fel op tegen.
> Maar nu denk ik dat het O zo simpel kan zijn.
>
> Groet, Pien

Bedankt voor de reacties :).
Dat met dat voer had ik ook al eens gehoord ergens. Is het dan een goed plan om hem een tijdje zonder voer te zetten en hem dan naar het hooi toe brengen aan het halster?

Dat met de stick op de grond slaan ga ik zeker proberen. Het lijkt me wel moeilijk om precies op het juiste moment te stoppen, maar we doen ons best.

Ik denk dat hij buiten rijden leuk vind omdat hij dan heel vrolijk lijkt. Steeds de oortjes naar voren en een beetje rondsjokken. Ik heb ook het idee dat het gewoon leuke afwisseling is naast het "werk" in de bak.

groetjes
Volg datum > Datum: maandag 21 maart 2005, 21:4121-3-05 21:41 Nr:24292
Volg auteur > Van: shetfan Opwaarderen Re:24246
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe je paard te pakken krijgen? Structuur
shetfan
Nederland

Jarig op 18-9

7 berichten
sinds 18-12-2004
shetfan schreef op zondag, 20 maart 2005, 12:26:

> Spirithorses schreef op dinsdag, 15 maart 2005, 13:46:
>
>>

> rondsjokken. Ik heb ook het idee dat het gewoon leuke
> afwisseling is naast het "werk" in de bak.
>
> groetjes

Nou, volgensmij gaat het nog lukken ook! :). Ik ben vandaag en gister een paar keer de wei ingelopen en ik kon hem steeds sneller gewoon bij zijn hoofd aaien. Morgen ga ik hem weer met het halster masseren en overmorgen eventjes omdoen.
Dus nog hartstikke bedankt voor de tip!
groetjes
Je leest nu onderwerp "hoe je paard te pakken krijgen?"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact