Trudy schreef op woensdag 12 oktober 2011, 12:35:
> Dacht eerst lang,dat ik te oud was

,maar heb gisteren een
> merrie/ijslanderveulen erbij gekocht van een goede vriendin.
> De merrie met veulen staat al in een leuke groep bij mijn anda,dus dat
> gaat supergoed.
> Nu wil ik niet afspenen,maar dacht wel eventueel om mn nwe merrietje
> lista,als t lente is even een tydje met mn anda en een bevriende ruin
> apart te zetten,zodat de melkproductie op kan drogen bij de moederpaard.
> Bij vera had ik t veulen erbij gelaten,maar aangezien haar melkproductie
> niet stopte ,ben ik nu een beetje huiverig daarvoor geworden en wil ik ook
> t beste voor allemaal.
> ijzer/zweep/spoor/
bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Proficiat met je nieuwe paardje Trudy!
Is het geen mogelijkheid om gewoon bij je eerste idee van het 'niet' afspenen te blijven en pas zelf in te gaan grijpen, als je merkt dat het misschien toch niet helemaal loopt zoals je in gedachten hebt?
Op de stal waar mijn Pête tegenwoordig staat, worden de veulens blijkbaar ook 'niet' gespeend. (Tenzij de veulens verkocht zijn.)
Maar zo staat er bijvoorbeeld een Arabische merrie met een jaarling hengstenveulen in de kudde. Dat hengstje is nooit gespeend. En hij drink nog occasioneel. Maar langs de andere kant wordt zijn moeder wel soms uit de kudde gehaald als men iets met haar wil doen. En zowel moeder als zoon zitten daar niet mee in. De zoon zoekt bij afwezigheid van zijn moeder gewoon gezelschap bij de rest van de kudde. En de moeder geeft geen krimp als ze haar kind niet meer ziet. Echt spenen zal bij hen eerder een formaliteit zijn.
Ik heb het zelf ook zo in mijn hoofd.
Als alles volgens plan verloopt zal Pête haar veulen ook minstens een jaar bij haar blijven en hopelijk regelen ze het dan zelf een beetje?