Soraya85 schreef op woensdag 28 september 2011, 16:30:
> Merrie is nu (als het goed is) op de helft van de dracht. Toen ze hier
> kwam was ze te dik (door te weinig beweging, verkeerde huisversting:
> stal). Ze is wel iets afgevallen tussen aankomst en dekken, maar niet heel
> veel. Ze staat nu (uiteraard) 24/7 buiten, onbeperkt ruwvoer, etc etc.
Onbeperkt ruwvoer lijkt me voor een Shet wat overdone. Ook voor een drachtig exemplaar.
De invloed van dracht wordt doorgaans schromelijk overschat. De eerste 8 maanden blijft het veulen nog piepklein, er is dan ook praktisch niks extra's aan voeding nodig. Pas in de laatste drie (twee eigenlijk) maanden gaat het veulen pas echt groeien, maar dan nog heb je het over relatief lage voedingsbehoeften.
> Ik merk dat ze duidelijk minder energie heeft de laatste tijd.
Tsja, dat komt bij vrouwen die zwanger zijn ook wel eens voor. Ik geloof niet dat het de standaard oplossing is om dan maar meer patat te gaan eten, in de hoop om dan ondanks de voortschrijdende zwangerschap weer net zo huppelig te worden als voor de zwangerschap. Het zou ook niet werken, je wordt er alleen maar dikker van.
Mijn idee is om gewoon te accepteren dat dracht het dier gewoon iets rustiger maakt. Daar is toch niks mis mee? Zeker als ze nog steeds te dik is dan is er niks aan de hand.
> De echte
> eigenaar merkt dit ook (ze komt regelmatig op bezoek) en wil nu
krachtvoer > bij gaan voeren.
Met welk doel? Dat ze nog wat dikker wordt? Of misschien een beetje
hoefbevangen? Hoe dan ook, ik denk niet dat ze van
krachtvoer energieker gaat worden. En waarom zou je dat eigenlijk ook willen?
Frans