kel1988 schreef op vrijdag 1 juli 2011, 23:14:
> in maart 2010 heeft hij ernstige zandkoliek gehad. In de kliniek en van
> mij eigen dierenartsen kreeg ik het advies om hem s nacht op stal te
> zetten in de winter
Het verband tussen zandkoliek en 's nachts op stal te zetten ontgaat me even. Tenzij je paard alleen 's nachts zand eet.
> nu ben ik van baan veranderd en moet ik ook s avonds rijden.
> heeft iemand ervaring met paarden in de winter bezweet s avonds buiten
> zetten???
Het primaire verschil tussen overdag en 's nachts is de afwezigheid van licht. Ik geloof niet dat dit van invloed is op zweet enzo. Als hij overdag buiten kan, dan kan het 's nachts ook. 's nachts is het vaak kouder dan overdag, maar er zijn ook zat nachten die warmer zijn dan sommige andere dagen overdag. Temperatuur is niet erg belangrijk, regen en wind hebben een grotere invloed op de gevoelstemperatuur, maar wind en regen trekken zich weinig aan van het dag en nacht ritme.
> ik overweeg hem op stal te zetten in de winter s avonds vanwegen die
> koliek in het verleden en het rijden s'avonds.
Ik denk niet dat 's nachts op stal zetten helpt tegen koliek. Eigenlijk dacht ik dat beweging koliek in zekere mate kan voorkomen, en als dat zo is dan werkt op stal zetten averechts.
Dierenartsen weten vaak niet beter. Vaak is het idee dat als er iets met een paard is dat ie dan maar op stal moet, ongeacht wat er precies aan de hand is. Of het nou een blessure is of koliek, zet hem maar op stal. Misschien kun je je dierenarts vragen waarom hij denkt dat 's nachts op stal zetten helpt tegen koliek?
Frans