InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
18 berichten
Pagina 2 van 2
Je leest nu onderwerp "Meer maagzweren bij endurance paarden"
Volg datum > Datum: woensdag 13 april 2011, 0:0313-4-11 00:03 Nr:228021
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:228007
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Meer maagzweren bij endurance paarden Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Marianne Gomes schreef op dinsdag 12 april 2011, 21:20:
>
> Het aanvallen van 24/7 buiten en PN is dus een vertekend en onjuist beeld
> van het onderzoek gebruiken om stal te promoten en PN aan te vallen.
>
Waar leid je dat uit af?
Volg datum > Datum: woensdag 13 april 2011, 10:3713-4-11 10:37 Nr:228024
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:228019
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Meer maagzweren bij endurance paarden Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Christel Provaas schreef op dinsdag 12 april 2011, 23:08:

> Alegria schreef op dinsdag 12 april 2011, 21:27:
>
>>
>> Lang en op hoge snelheid (draf en galop) trainen is zowiezo een oorzaak
>> van maagzweren en natuurlijk ook nog de rest van de stress die bij een
>> wedstrijd of zware training komt kijken daarnaast krijgen paarden die op
>> een weide met mooi gras staan veel minder ruwe celstof binnen dan paarden
>> die op stal staan en veel hooi eten. Dus misschien nog een extra
>> controlegroepje maken met paarden die 24 uur buiten staan maar niet op het
>> gras komen?

Liever een extra controlegroep van paarden die alleen op de wei staan en geen enkele voeding krijgen behalve wat ze grazen.

>
> Dat zeg ik. Lang leve de paddock.

Ik zou zeggen: lang leve adequate huisvesting: grote weides op arme grond waar paarden kunnen uithangen zonder ziek te worden. Rondhangen op postzegelpaddocks wachtend op een portie hooi kan niet verheven worden tot ideale manier om paarden te houden.
Volg datum > Datum: woensdag 13 april 2011, 12:3913-4-11 12:39 Nr:228030
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:228024
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Meer maagzweren bij endurance paarden Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
joop schreef op woensdag 13 april 2011, 10:37:

>
> Liever een extra controlegroep van paarden die alleen op de wei staan en
> geen enkele voeding krijgen behalve wat ze grazen.
>
>>
>> Dat zeg ik. Lang leve de paddock.
>
> Ik zou zeggen: lang leve adequate huisvesting: grote weides op arme grond
> waar paarden kunnen uithangen zonder ziek te worden. Rondhangen op
> postzegelpaddocks wachtend op een portie hooi kan niet verheven worden tot
> ideale manier om paarden te houden.

Goed zo Letje.

Nou weer reuze interessante discussie.

Volgens mij als totale leek heb ik een Paard Natuurlijk paard. 80% want 's nachts staat ze nog in de tuin met een baal hooi, die mevrouwtje nu absoluut niet meer moet. Dus volgende week gaat ze 24/7 op de wei. In de tuin staat nu te weinig echt eten voor haar.

Hier hebben we minstens 4 soorten gras in de wei. Plantjes kruiden bomen takken alles wat ze lekker vindt en alles onbemest. In mijn nieuwe dorp een rivier voor altijd vers water.

Wat ik dus niet gezien heb ... is ... dat ze vrijwillig op het zandstuk gaat staan te suffen en gaat staan hinniken voor een baaltje hooi ... wat ik niet vaak gezien heb ... maar toegegeven alleen een keer in elke wei die gemaaid wordt ... zijn ... hooibalen ... en die worden gebaald en gelijk weggehaald. Dus het wilde paard zal toch wel vreselijk snel moeten zijn om 24/7 gemaaid hooi te kunnen eten.

Dus al die leuke onderzoekjes met al die leuke stellingen komen alleen met deze resultaten omdat wij, de mensen, onnatuurlijke dingen verlangen van de paarden voor de sport of voor ons eigen ego. Mensen die onregelmatig en lange tijden niet eten en dan ineens de menselijke vorm van snel krachtvoer, wat krijgen die ..?? juist een maagzweer.

Als ik mijn Maya op een zandpaddock zou moeten zetten met alleen hooi, nou ik garandeer je dat ik dan met de maagzweer kom te zitten. Van pure stress.

Als gras inderdaad alleen koeievoer was dan zouden de paarden ook wel boehhh roepen en niet hinniken. En zoals ik dat zag in Nederland - geen koeien in de wei - wel piepkleine paarden met te korte pootjes en dekentjes. Ik wil een paard maar het mag niet te groot zijn hoor ... !

Ik hou me aan zo Natuurlijk als het op dit moment mogelijk is en heb een gezond paard zonder trauma's in de wei staan.

Toeval waarschijnlijk omdat het eerste site dat ik over paarden las - Paard Natuurlijk was. En met het geluk dat de vorige eigenaar door geldgebrek niet al die zogenaamde normale paarden dingen kon doen zoals beslaan en krachtvoer geven. Pure mazzel voor mij en Maya dus.

En Natuurlijk is ... 160km rijden op je paard ??? Dat deden ze zelfs niet toen Paard nog het enige snelle vervoer was. Elke Inn had verse paarden - of ze hadden meerdere paarden en die werden gewisseld.

Het onderzoek dat ik wel eens zou willen zien is wat de mens er toe beweegt om zo'n totale controlfreak te willen zijn over beesten.
Je leest nu onderwerp "Meer maagzweren bij endurance paarden"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
18 berichten
Pagina 2 van 2
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact