InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3082 berichten
Pagina 170½ van 206
Je leest nu alle berichten van "Ans Jondral"
Volg datum > Datum: maandag 21 maart 2011, 8:4221-3-11 08:42 Nr:226643
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:226613
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Was 'Gezocht: baasje voor oud paard': Morgen hopelijk gevonden! Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Het paard is gisteren verhuisd en naar de berichten die ik hoor, goed aangekomen. :-D :-D :-D :-D
Volg datum > Datum: dinsdag 22 maart 2011, 19:1822-3-11 19:18 Nr:226776
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Pête op de trailer... Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004

Ik heb voor een weekje een trailer kunnen lenen en nu ben ik trailerlaad-marathon aan het houden met mijn Pête. :-M

Maar ik loop tegen wat dingen aan, waar ik zelf niet zo snel een oplossing kan verzinnen.
En vrijdag moet de trailer al weer terug, dus ik kan het mij niet veroorloven om er dagenlang over na te gaan denken.
Ik ben dus in grote nood aan een plan. :-8

Momenteel heb ik de hele inhoud uit die trailer gesloopt en loopt ze er redelijk makkelijk in en blijft ook staan zolang ik haar voer en zij niet per ongeluk in paniek schiet.
De stangen en het schot er weer inplaatsen en haar zo laden, gaat volgens mij het probleem niet zijn. Met uitzondering van de achterstang dan.

Want het grootste probleem blijft dat ze er achterwaarts uitloopt. Ze racet niet meer, maar eens ze achterwaarts gaat, kan ik haar daarin niet stoppen.
Als ik dat wel probeer, panikeert ze, gooit haar hoofd omhoog en stoot dan haar hoofd tegen het dak. Elke druk op dat halster is dan teveel.
Pas als ze weer stilstaat voor de plank, kan ik haar weer voorwaarts vragen.
Ik heb zondag geprobeerd om haar weer voorwaarts te vragen toen ze opeens achterwaarts ging en heb daarna meer dan een uur nodig gehad voor ik haar weer met 2 voorvoeten in de trailer kreeg.
Maandag was dan helemaal een ramp en heb ik mezelf tevreden moeten stellen met 1 voet in de trailer.
Vandaag dan 3 trainingsessies gehouden. En van 1 voet naar 2 voeten in de trailer heeft eindeloos lang geduurd. Net of er een glazen muur staat tussen de plank en de trailer.
Wel heel demonstratief 1 voet erin plaatsen, want dat verdient natuurlijk een voertje. Eerst links, dan rechts. (Ondertussen kan ze tellen zoals slimme Hans) Maar 2 voeten tegelijk, Ho maar!
Eens die 2 voorvoeten eindelijk in de trailer stonden, ging de rest van het paard een stuk sneller.

Iemand zei mij dat als ik haar voorwaarts stapje voor stapje in de trailer kon krijgen, dat ze er dan ook niet meer achterwaarts zou aflopen.
Maar dat blijkt niet echt correct. Als ze er op loopt doet ze dat door eerst 2 voeten bovenaan de plank te zetten, dan 1 erin, de 2 de erbij en dan de achterbeentjes op de plank. Dus in nog meer stapjes kan ik het niet opsplitsen.
Maar ze gaat nog steeds in 1 keer achterwaarts.

Ik probeer nu steeds zelf het initiatief te nemen om haar achterwaarts te laten gaan. Zodat ik haar voor ben. Maar zodra ik het vraag, kan ik haar niet meer naar voor vragen.
Ze neemt dan ook geen voer meer aan.

Ze is trouwens daarstraks ook op haar snufferd gegaan tijdens het achterwaarts eraf lopen. Stak ze op haar knieën op die loopplank. Ze doet dat nochtans voorzichtig en redelijk beheerst. Maar ze is er blijkbaar niet zo goed in.
Gelukkig liep ze er daarna nog wel weer op.
Maar ik vraag mij nu een beetje af of ze daar fysiek misschien moeite mee heeft? Ze wil ook absoluut niet met haar achterbenen op dat schuine stuk staan.

Iemand een idee hoe ik haar kan stoppen tijdens dat achterwaarts gaan?

groetjes
Ans
Volg datum > Datum: woensdag 23 maart 2011, 8:5223-3-11 08:52 Nr:226811
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:226800
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pête op de trailer... Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Piet schreef op woensdag 23 maart 2011, 0:04:

> Mail me maar als dat gelukt is :-)

Euhm, dat is al een paar tientallen keren gelukt.
Maar ze blijft zelf eruit lopen. Telkens als ik de tijd op de trailer probeer te rekken, is ze mij weer eens voor, opeens stress, hoofd omhoog en dan en loopt ze er weer af.

Ik kan haar trouwens niet 'zelf' laten laden, dmv druk aan haar achterhand.
Ik zet haar voor de trailer op de manier die Eddy Modde beschrijft.
Maar ze zet niet uit zichzelf een voet op die plank.
En als ik een drijvende hulp gebruik terwijl ze voor die plank staat, dan springt ze alle kanten uit en gaat steigeren.
Dus ik zet haar nu voor de plank, laat haar ff stil staan en loop dan zelf de trailer in en dan loopt ze achter mij aan.
Maar ik moet dus proberen om zelf buiten te blijven?
(Dan kan ik haar wel niet voeren natuurlijk.)
Je leest nu alle berichten van "Ans Jondral"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3082 berichten
Pagina 170½ van 206
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact