Mijn mama is lid van Velt en tijdens de zomer zeult ze me mee van het ene tuintje naar het andere. Daar krijg je leuke info om je eigen tuin biologisch in te richten, wat je waar best plant en hoe je biologisch moet tuinieren (ooit eens een super leuk exotisch wc hokje gezien in 1 van die tuinen, opgetrokken uit klei en takken en de inhoud van de wc pot werd vakkundig gecomposteerd tot bemesting). Zo leerde ik Velt kennen.
Eigenlijk wel grappig, de voeding zorgt voor fabricatie van bemesting, die op zijn zijn beurt zorgt voor de voeding van onze voeding, zo gaat niets verloren

Dit is hun site:
http://www.velt.be/Joomla/index.phpWist ik niet van Wageningen. Ging om een onderzoek van zieke bodems, niet over de darmen van paarden, maar die mevrouw was er vrij zeker van dat het ook daar z'n werking mist.