InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
279 berichten
Pagina 3½ van 19
Je leest nu onderwerp "Ideeën voor huisvesting blind paard?"
Volg datum > Datum: maandag 13 december 2010, 13:3313-12-10 13:33 Nr:220229
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:220052
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ideeën voor huisvesting blind paard? Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008

Als het afgelopen jaar wel één ding geleerd heb (zijn er wel meer, maar in deze draad is deze nou eenmaal het meest relevante), dan is dat dat je niemand of niets kan veroordelen als je hen nooit onmoet hebt of als je er nooit een diepgaande kennis van hebt opgedaan.
Ik was bv de eerste om te zeggen dat osteopathie en craniosacraal therapie nonsens zouden zijn, maar hey hoor nu! Ik ben mij gans gaan verdiepen in die stof, ben alle verbanden aan het ontrafelen, ben zelf na jaren pijn behandeld geweest (en jaaaaa hoor ik weet nu exact welk effect het kan hebben op verschillende niveau's), enz enz. Nu pas kan ik een mening en een oordeel hierover hebben. En geloof mij vrij, die is exact the opposite van wat ik ooit gedacht heb!

DUs:
Als mensen problemen hebben met paarden, schiet ze meer op met iemand die hen ter plaatse komt observeren en te hulp schiet. Misschien kom je op dat moment, als je even je ego aan de kant kan schuiven, dan ook daadwerkelijk tot besef dat er geen hulp baten kan. Het ene geval is het andere niet (denk maar eens aan hoe zwaar Ingenioso getraumatiseerd was itt bv het paard van Branderup, ...)

Dezelfde gedachtengang moet je voor jezelf ook kunnen omdraaien. Misschien denk je dat geen enkele hulp baten kan, maar misschien is er toch die ene persoon of die ene methode of die wel baten kan.

Beslissingen kan je veroordelen, maar daar schiet niemand wat mee op!

In het geval van de topic starter:
Zou ik bv. ipv met een electrische band te proberen (jezus!), proberen rond de omheining een andere ondergrond aan te brengen. Zo leren ze misschien " als ik dit onder mijn voeten voel, kom ik binnen een halve m tegen de omheining". Zo doe je het dier niet bewust pijn, en hoef je niet altijd in zijn buurt te zijn.
Volg datum > Datum: maandag 13 december 2010, 13:5013-12-10 13:50 Nr:220233
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:220228
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ideeën voor huisvesting blind paard? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Sarah_Noah_Sol schreef op maandag 13 december 2010, 13:33:

>
> Nogmaals bedankt voor alle reacties.
> Je moet inderdaad niet alles willen redden, dat kan ook niet. Met meerdere
> 30+ paarden zijn wij hier ook al meermaals met de neus op de feiten
> gedrukt en hier ook harder in geworden.
>
> De dierenarts komt langs (ditmaal onze eigen dierenarts) en we verwachten
> van hem een duidelijk antwoord, is er nog iets omkeerbaar in haar
> blindheid of niet. Op basis van zijn antwoord en de gegeven ideeën en
> tips, gaan we dan verder beslissen.

Wij zijn hier per 1 december geheel gestopt met de TweedeKans Paardenopvang.

De voornaamste reden was dat men dacht dat het hier een dumpplek was voor zielige, oude, versleten en afgedankte paarden. Ik had steeds minder zin in de problemen die anderen gecreëerd hadden en waarvan ze niks leerden want het gros koopt gewoon een ander paard om diens leven op stal, met bit, zweep en ijzers verder te verzieken. Voor elk paard dat jij redt gaat een ander gezond paard naar de slacht.

Je kunt nou eenmaal niet de hele wereld redden en er bestaat ook nog zoiets als verantwoordelijkheid van de eigenaars naar zo'n dier toe, óók als het niet meer meekan.

Groet, Pien
Je leest nu onderwerp "Ideeën voor huisvesting blind paard?"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
279 berichten
Pagina 3½ van 19
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers, davy_agtenii.
contact