Toen wij nog aan de rand van de randstad woonden hadden wij onze paarden ook op een weiland staan dit was niet gepacht maar wij betaalden toen gewoon per paard. Wij betaalden toen 100,-- euro per maand per paard, "kale huur". Dit was wel inclusief electra en stromend water. Bemesting met onze eigen oude paardenmest, onderhoud omheining en schulstal etc, regelden we allemaal zelf. Er stonden 5 paarden op circa 1,5 hectare, dus reken de opbrengst maar uit.
In de randstad zijn dit soort prijzen heel normaal, weilanden verpachten voor de normale "agrarische" pachtprijzen aan paardeneigenaren gebeurd practisch niet, meestal liggen de prijzen een stuk hoger.
Waar we nu wonen liggen de pachtprijzen voor een hectare akker of weide tussen de 200,-- en 300,-- euro per hectare (afhankelijk van de kwaliteit en bereikbaarheid, maar hier is het aanbod veel groter en veel minder vraag. De meeste agrariers willen de kleinere stukjes grond niet en deze worden dan verpacht aan paardeneigenaren.