InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "Diepvries Water"
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 8:2329-10-10 08:23 Nr:216777
Volg auteur > Van: Stephanie Pots Opwaarderen Re:216776
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur
Stephanie Pots
Nederland


454 berichten
sinds 27-2-2010

antivries erin :-P

Van mijn weidegenootjes heb ik begrepen dat er weinig anders opzit dan hakken, hakken en hakken. Maar dat geldt voor Nederlandse vorst-gradatie.
Voor de vissen deden wij altijd een bal in de vijver.
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 8:5329-10-10 08:53 Nr:216781
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:216776
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Marianne Gomes schreef op vrijdag 29 oktober 2010, 8:13:

>
> Hallo allemaal,
>

> ze voorspellen voor deze winter minus 30...!
>
> Ik ben zelf creatief aan het denken geslagen maar wil graag horen of er al
> oplossingen bestaan.

Gewoon een paar keren per dag ijs hakken. Klein gat maken van waaruit ze kan drinken, niet alles kapot hakken want zo krijg je alleen maar meer ijs (eigen ondervinding).
Paarden houden zelf met hun warme adem ook wel een gat open, desnoods stampen ze zelf het ijs kapot. In de winter bouwen wij onze drinkbakken helemaal in de sneeuw in, dat isoleert ook.
(Afgelopen 2 winters veel sneeuw en -20 gehad hier).

Ik meen dat Nils ooit iets verzonnen had met een draadje en iets geleidends dmv zwakstroom, ach, ik lees die berichten maar half omdat wij hier geen stroom hebben en het dus voor mij geen oplossing is. Maar er zal wel iemand reageren met dat verhaal.

Groet, Pien die het wel even gehad heeft met de strenge winters van afgelopen 2 jaren. :-M
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 9:2629-10-10 09:26 Nr:216782
Volg auteur > Van: Alegria Opwaarderen Re:216781
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur

Alegria
Homepage
Frasselt
Duitsland

Jarig op 2-6

315 berichten
sinds 21-2-2008

Ik heb een kleinere cementkuip in een grotere cementkuip gezet, stro of purschuim ertussen. Water bevriest wel maar het proces wordt vertraagd.
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 9:5929-10-10 09:59 Nr:216784
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:216782
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Ik heb extra veel luxe nu.
Een antivries drinkbak; een automatische geisoleerde drinkbak.

De bak is aangesloten op waterleiding en heeft een ingebouwde transformator, die voor verwarming via de onderkant zorgt.
Het zou tot -20 werken.
Ik ben benieuwd.
Hier kan het overigens ook tot -30 zakken in de winter. Gelukkig zelden, maar het komt wel ooit voor, zoals afgelopen winter.
-20 komt elke winter wel een paar dagen voor. Afgelopen winter wat minder.
Eind van deze winter kan ik dus vertellen hoe het werkt.
De eerste nachten met vorst (-7)zijn al achter de rug en het water was perfect.

Bak isoleren is ook een goed idee als je niet de luxe hebt waar wij ons nu op hebben getrakteerd,
Afgelopen winter is het voor ons gewoon een kwestie geweest van hakken en toen dat niet meer nodig was omdat smorgens de hele cementbak in een ijslollie was veranderd, hadden we twee of drie bakken.
De bevroren bak omkiepen en ijs loskloppen (je moet dan dus wel materiaal hebben waar wat beweging in zit, zoals idd een cementkuip) en niet te koud water in de lege bak gieten
(ik gebruikte lauw waren. In tegenstelling tot wat de natuurwetten blijkbaar zeggen, bleef dat water toch langer vrij van ijs... heb beiden geprobeerd). En als de nieuwe bak weer een ijslollie was, werd de andere, leeggeklopte bak, weer gevuld.
Op de erge heftige dagen van afgelopen jaar kwam het idd voor dat ik dat smorgens, smiddags en savonds moest doen. Maar meestal was het alleen smorgens en dan volstond kappen de rest van de dag.
Het houdt je iig bezig. Grinn!

Maar ik ben nu toch blij met mijn luxe drinkbak :-D
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 19:5629-10-10 19:56 Nr:216825
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:216776
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Marianne Gomes schreef op vrijdag 29 oktober 2010, 8:13:

Kan je 60 cm diep graven?
Heb je leiding-water?
Kan je de bak dicht bij huis plaatsen?

In het foto album staan een paar goeie -doe het zelf- dingen.
De bak isoleren met 10 cm glas- of steenwol, piepschuim of pur is goed tegen -20.
Hou het water niveau laag (veel ruimte tussen niveau en bovenrand bak) en de drink opening net groot genoeg om het grootste hoofd door te kunnen steken.
Mocht je diep genoeg kunnen graven, steek dan een buis (doorsnee 30cm) in de grond (1m diep?)onder de waterbak. De aard warmte houd het water vorst vrij.

Nils en Olly :-)
Wie de lat steeds lager legt, leert nooit springen
Volg datum > Datum: vrijdag 29 oktober 2010, 20:2229-10-10 20:22 Nr:216830
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216825
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010

Dankjewel Nils,

Met mijn Kango kan dat wel, dit is rotsgrond. Mijn waterleiding vanaf de sonda/boorwater?? weet niet hoe dat ding heet is driedubbel geisoleerd. Ben aan het spelen met wat ideeen. Maar moet eerst nieuwe veilige huisvesting voor ons allemaal zoeken. Ik neem nou eenmaal mijn verantwoordelijkheid serieus, of het nou water is of mijn beestenveiligheid.

Sorry sta nog een beetje te steigeren of is het stijgeren. Ach wat maakt het uit.
Volg datum > Datum: zaterdag 30 oktober 2010, 3:4830-10-10 03:48 Nr:216844
Volg auteur > Van: Saski Opwaarderen Re:216830
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur

Saski
Homepage
Nederland

Jarig op 24-10

32 berichten
sinds 17-12-2008

Hai Marianne

Jarenlang hebben we elke dag de paarden water gebracht van thuis. (wij wonen niet waar de paarden staan en geen stroom) Onze winters in Saskatchewan , Canada, zijn lang en harsh met vrij vaak temp. tot min 50c gevoelskoude. Min 20c is nomaal hier. WAnneer het extreem koud was(vanaf min 30c) brachten we ze 2 x per dag water. S morgens en laat in de middag. Wij gebruiken zacht rubberen drink bakken. Wij gaven de paarden altijd warm water zodat het niet zo snel bevroor. De drinkbakken stonden in de open barn met stro er omheen en onder de bak ook stro. Dat hield het een tijdje open. Over het algemeen gaven we 1x per dag water en dat werkte prima. Als ze tussendoor dorst hadden en het water was totaal bevroren, dan aten ze sneeuw. Sommige dagen dronken ze heel veel , andere dagen was het een paar slokjes en lieten ze het weer bevriezen.
Ze schopten het water vaak zelf open met hun hoef als dat nog kon.
Paardjes zijn altijd gezond de winters doorgekomen ondanks dat ze niet de gehele dag over water konden beschikken.
Volg datum > Datum: zaterdag 30 oktober 2010, 22:4130-10-10 22:41 Nr:216907
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:216844
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Dat "de hele dag over schoon drink water beschikken" is goed voor stal paarden.
Buiten paarden hebben aan 2x per etmaal voldoende, s'morgens en s'avonds. Zo gaat dat "in de natuur" niet anders.
In wat ze grazen zit altijd vocht, ook bevroren grassen. En sneeuw "drinken" ze ook.
Ik heb (ook in Canada) een grote water trog gezien voor de koeien. in die trog stond een olie brander (gevel kachel idee, inlaat- uitlaat pijp) die brande 1 week op een tank en de bak was volledig ijs vrij bij -30 graden

Nils en Olly :-)
Wie de lat steeds lager legt, leert nooit springen
Volg datum > Datum: zondag 31 oktober 2010, 6:2931-10-10 06:29 Nr:216938
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216907
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Diepvries Water Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Nils Vellinga schreef op zaterdag 30 oktober 2010, 22:41:

> Dat "de hele dag over schoon drink water beschikken" is goed voor stal
> paarden.

Daardoor ben ik in de war geraakt, dat 'altijd' water moeten hebben.

> In wat ze grazen zit altijd vocht, ook bevroren grassen. En sneeuw
> "drinken" ze ook.

Dit heeft ze al bewezen, mijn hondjes eten ook altijd sneeuw en Maya deed dat gisteren ook, vandaag niet meer, alle sneeuw weer weg en November wordt een overdag een lente 17C en 's nachts -2C winter maand.

Ben nog aan het knutselen, als mijn vriesvrij weide water systeem werkt dan meld ik dat en wacht dan op alle kritiek .. $1
Je leest nu onderwerp "Diepvries Water"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact