InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5046 berichten
Pagina 119½ van 337
Je leest nu alle berichten van "joop"
Volg datum > Datum: zondag 24 oktober 2010, 11:5024-10-10 11:50 Nr:216421
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:216417
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dr. Knottenbelt, interessant filmpje over Laminitis-paarden Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Gezien de vermoedelijke doelgroep (clubje mensen die er een paard op na houden) lijkt het me een goede simpele uiteenzetting. Het gaat niet om de anatomsiche en fysiologische details maar om het begrijpen van het fenomeen: hoe groeit de hoef en wat gebeurt er bij laminitis. Founder komt wel degelijk aan bod. We weten niet wat voor dit verhaal aan bod is gekomen maar de strekking doet vermoeden dat er is gesproken over metabolic syndrome en cushing, aangezien er kennis omtrent deze ziektes wordt verondersteld in het verhaal van Knottenbelt. Deze manier van lesgeven maakt vaak zo'n indruk dat mensen de boodschap niet vergeten: laminitis is oppassen geblazen voor de rest van het leven van je paard. Bovendien geeft K aan dat er wel mee te leven is als je je aan de regels houdt.
Volg datum > Datum: zondag 24 oktober 2010, 12:0124-10-10 12:01 Nr:216422
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:216418
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Stephanie Pots schreef op zondag 24 oktober 2010, 9:35:

>> Zeker weten dat paarden dat goed in de gaten hebben en daar dankbaar om
>> zijn.
>
>> Je ziet eigenlijk altijd al gelijk een verandering optreden: meer
>> innerlijke rust, vriendelijk, blijer/meer open uit hun ogen kijkend,
>> plezierig in het werk (naar je toekomen ip van je wegdraaien), geduldiger
>> en betrouwbaarder (rekening met je houden) etc. Heeft met levenskracht en
>> levenskwaliteit te maken.
>
> Amen.

Ik sta ook steeds weer versteld van de verandering die het 24/7 buiten in de kudde staan veroorzaakt in de paarden die uit het stalbestaan aankomen. Je kan een paard bij aankomst helemaal niet eens beoordelen. Het duurt soms maanden voor je het ware paard ontdekt. De verandering kan spectaculair zijn, zelf gevaarlijk geachte paarden blijken eigenlijk vriendelijke doetjes te zijn. Ik heb wel eens moeten tekenen dat ik wist dat ik een gevaarlijk paard opnam. Blijkt het gewoon een vrolijke clown te zijn!
Volg datum > Datum: zondag 24 oktober 2010, 16:3224-10-10 16:32 Nr:216427
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:216425
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dr. Knottenbelt, interessant filmpje over Laminitis-paarden Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Typisch engelse humor, niet alle hollanders houden daarvan :-P
Je ziet hier maar een klein stuk van het geheel van een aantal lezingen gehouden in het kader van world horse welfare, de inhoud is dus beperkt. Uiteenzetting over metalbolic syndrom enz ging eraan vooraf en wordt als bekend verondersteld. De lezingen zijn bedoeld paardeigenaren beter voor te lichten zodat paarden gezonder kunnen leven. Knottenbelt is een voorstander van paarden altijd buiten houden en zo natuurlijk mogelijk voeren. In de lijst met info voor paarden met sarcoides beveelt hij ook aan de paarden buiten te laten, liefst in een groep.
Je leest nu alle berichten van "joop"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5046 berichten
Pagina 119½ van 337
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact