InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1 van 1
Je leest nu onderwerp "Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden."
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 14:5716-6-10 14:57 Nr:206939
Volg auteur > Van: Herman Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Herman
Homepage
Keiberg (Scherpenheuvel-Zichem)
Belgi

Jarig op 21-5

1351 berichten
sinds 28-5-2004
Omdat ik het zat ben dat men insinuëert dat ik een leugenaar zou zijn, plaats ik hier de brief die de motivatie voor mijn vertrek op de PT onderbouwt.Onderstaande brief is op 20/03/2009 naar Rudy & Linda van de Poedertoren gestuurd.
Ik wou nml dat alles op papier was uitgeschreven. Zo zouden mijn woorden niet kunnen gemanipuleerd worden.

Ik had écht de intentie om terug te keren wanneer de PT een beetje uit hun eigen crisis zou zijn.
Ik ben niet meer terug gegaan.
Na mijn vertrek heeft de PT medische info over Avanti weten te ontfutselen en hebben dat gebruikt om te beweren aan de buitenwereld dat de toenmalige gezondheidstoestand van Avanti geheel aan mezelf en het paard te wijten was.
Tegelijk kreeg ik wél de vraag om alsnog mee te werken aan de organisatie van de 2de demodag. (Er waren al sponsorgelden geïnt die reeds waren opgesoepeerd aan boompjes i.p.v. de bedoelde demodag. Annuleren was dus geen optie meer. Ik heb bedankt omdat ik me misbruikt voel in een grote leugen die de Poedertoren heet.

Dit is mijn finale brief:

[POEDERTOREN OVERPEINZINGEN
Algemeen

Ik herken niets meer van het ideaal waarvoor ik 1,5 jaar geleden naar de Poedertoren ben gekomen.
- De paardjes lijken maar een beetje aan hun lot overgelaten:
- Onze Musketiers krijgen (nog steeds!) te weinig hooi
- Andere kuddes staan in de blubber en hun eigen mest
- Zwaar beschimmeld hooi dat ik zelf op de mesthoop had gegooid ligt 1 dag later terug in de schuur (?)
- Er zit geen drive achter de Poedertoren, er is geen spirit, geen bezieling te ervaren
- Het is er al maanden doods en “verlaten” op woensdagnamiddagen en W.E. Het zou er dan moeten bruisen van leven en activiteiten …
- Als er al iets gebeurd, komt het initiatief van de pensiongasten.
- Er is niets georganiseerd, niets geregeld
- Nog steeds geen verlichting in de zadelkamer
- Kostbaar materiaal ligt maar op een hoopje

Het bedrijf Poedertoren

Een bedrijf van 13Ha met zo’n 25 paarden zou op zéér korte termijn stevige progressie moeten maken. Helaas, we staan na 1,5 jaar nog steeds op dezelfde plaats te trappelen, en lijken zelfs eerder achteruit dan vooruit te gaan.
- Er wordt tijd, energie en centen geïnvesteerd in totaal foute dingen.
- Boompjes planten is nodig, maar nú niet noodzakelijk.
- Hoe zit het met de zo noodzakelijke mestquota?
- Er is geen beleid, laat staan een visie.
- De Poedertoren wordt volledig recht gehouden door “vrijwilligers”, amateurs en goodwil-pensiongasten.
- Er is vaak geen professionele permanentie op het terrein. Dit is onverantwoord
- Ondanks dat, worden er nog steeds paarden aangeleverd, weerom zonder visie of beleid.
- Alles wordt op de lange baan geschoven, of het voorval P&J wordt als oorzaak aangehaald. Zo kan je geen bedrijf opbouwen.
- Personeelsbeleid – noodzakelijk in een bedrijf van 13 Ha en 25 paarden
- Er wordt geschermd met “advocatenverklaringen” omtrent vrijwilligerswerk. Dit is pertinent onjuist.
- De enige vorm om “gratis” hulp te krijgen is werken met stagiairs. Maar dan moet je als bedrijf een erkenning hebben.
- Verder kan de Poedertoren niet op 1 man/vrouw draaien. Als je wil overleven zal je minstens 2 personen fulltime moeten aannemen (en inschrijven).

De demodag

Zo lang een bedrijf niet deftig op de rails staat, heeft het geen enkele zin tijd en energie te steken in een promotiestunt als een demodag. De respons die er op zou kunnen komen kan je gewoon niet aan.
- In het voorbije half jaar heb ik meermaals om gezamenlijke gesprekken gevraagd opdat de Demodag vlot zou kunnen georganiseerd worden. We hebben slechts 2 concrete meetings gehad. Verder doet iedereen maar weer zijn/haar ding. Dit is niet werkbaar.
- Eddy wil ENKEL nog een demo komen geven tegen betaling. Zijn demo zal voor 200% in orde zijn, maar zijn noodzakelijke medewerking zijn we wel kwijt.
- Gezien de huidige situatie kan ik alleen maar aanraden om de demodag voor onbepaalde tijd uit te stellen tot de Poedertoren als bedrijf voldoende stabiel functioneert. Een demodag kan je anders helemaal dood nijpen.

Fabels en Vertelsels

Er wordt constant naast de kwestie geleuterd om sluimerende ongerustheid bij de mensen weg te nemen. Dit heeft echter een omgekeerd effect. Mensen worden nog véél meer wantrouwig.
- Vrijwilligerswerk/zwartwerk. Bekijk de wetteksten en de interpretatie van de wet. Men is daar zéér klaar, duidelijk en formeel in.
- De Poedertoren is een commercieel bedrijf, en kan dus NOOIT beroep doen op vrijwilligers. Zelfs niet op een demodag (als je het op de letter beschouwd)
- Vrijwilligerswerk = zwartwerk. De Poedertoren speelt dus letterlijk met de toekomst van mensen, en met hun eigen toekomst.
- Fabeltje van het verzekeren van de “vrijwilligers” is al even idioot.
- Verzekeringstechnisch kan dat, maar juridisch trekt ELKE maatschappij zijn handen af in geval van.
- Makelaars hebben mooi praten. Zij verdienen goed aan dure polissen.
- Woorden van anderen uit een context halen om toch maar je eigen (niet onderbouwde) handelswijze door te drukken.
- Het verhaaltje dat Cindy zou gezegd hebben dat de postzegelwei ongeveer de ongezondste wei zou zijn. Dit citaat komt uit een lange mail waarin Cindy pleit voor een deftig weidebeleid. De context en de interpretatie ervan ligt dus wel op een héél ander vlak.
- Sophie zou gezegd hebben dat de paarden maar x-hoeveelheid hooi krijgen terwijl ze ruim het dubbele krijgen. Concreet wordt hiermee gezegd dat Sophie liegt! Nochtans, Jonathan zei enkele dagen later precies hetzelfde (op het moment dat ik zàg wat hij mocht geven).
- Ik zou gevraagd hebben om minder krachtvoer aan Avanti te geven ? Op een moment dat hij zo vermagerd ? Wordt ik ook beschouwd als een leugenaar?

Conclusie

Ik ben een beetje heel moe van al het gepieker en getob. Privé heb ik ook e.e.a. om handen (puberende dochter …). Situaties op het werk en keuzes voor een andere koers in mijn leven houden mij ook stevig bezig.
Ik ben gemiddeld 6 uur onderweg als ik naar mijn paard wil komen. Dan wil ik wel onbezorgd met Avanti kunnen bezig zijn, en niet met de bezorgdheid om zijn gezondheid, en een bedrijf dat het mijne niet is. Het brengt een spanning met zich mee die niet goed is voor hoofd, hart, maag en darmen. Het vat is leeg.

Concreet
- Avanti komt tijdelijk dichter bij huis te staan, zodat ik meer en makkelijker met hem kan bezig zijn.
- Stel de demodag uit tot de Poedertoren een stevige onderbouw heeft. Dan wil ik er heel graag weer mijn schouders onder zetten.
- Keer terug naar jullie basisideaal. Laat alle flauwekul achterwege en begin opnieuw. De ruimte hebben jullie al. Lessen uit het voorbije 1,5 jaar kunnen zéér rijk zijn. Gebruik die wijsheid om er nu écht tegenaan te gaan.
- Zodra de Poedertoren terug stevig op de rails staat, ben ik de eerste die wil terugkomen om jullie verder te steunen.
- Tot zolang zullen jullie het even alleen moeten doen.

De Poedertoren heeft nog steeds het potentieel om uniek te zijn in Europa ! DOE ER IETS MEE !!!] ~ einde brief

Dit is slechts een topje van een héle grote ijsberg. De Poedertoren is een fassade en heeft in essentie niks maar dan ook niks met "natuurlijk paardrijden" te maken. Het is een dekmantel voor andere belangen.
Het is trouwens niet omdat je een lekkere taart kunt bakken dat je een industriële bakkerij kan runnen.

Misschien is dit meteen wel goed voor een "Lifetime Achievement Ban" :-)

Mijn profielfoto is sinds kort gewijzigd en heb daarmee symbolisch mijn rug gekeerd.
Ik zal wel zien hoe lang het duurt.
_______
Herman
"Aan de bron is een Druppel het helderst"
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 15:0316-6-10 15:03 Nr:206943
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:206939
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Herman... is er iemand op dit forum die jou, HIER, voor leugenaar uitgemaakt heeft?
Dacht het niet?

De rest zal ik op m'n gemakje doorlezen... maar vooralsnog vind ik dit hele epistel hier absoluut niet thuishoren.

Dus ik stel je nogmaals de vraag..... wat heeft dit hele verhaal met een forum als PN te maken????

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 15:1316-6-10 15:13 Nr:206945
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:206939
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Herman schreef op woensdag 16 juni 2010, 14:57:

> Omdat ik het zat ben dat men insinuëert dat ik een leugenaar zou zijn,
> plaats ik hier de brief die de motivatie voor mijn vertrek op de PT
> onderbouwt.

Aangezien je het feit dat we hier op PN nu een automatisch schorsings-systeem hebben ook zo vreselijk weet op te blazen, en buiten alle proporties de mogelijke nadelen overbelicht, denk ik dat dit met de poedertoren ook wel zoiets zal zijn.

Als men hier enige onmin heeft met ED dan deugt er ineens niemand meer op PN, is alles fout, is alles een groot complot.
En als de poedertoren onmin heeft met ED, dan deugt er ineens niets meer aan de poedertoren.

Het is niet verrassend hoe jij over de poedertoren denkt, en ik vind je bericht niet bepaald overtuigend.

Omdat ik het sowieso laag vind om je prive-geschil met de Poedertoren hier te etaleren, terwijl de Poedertoren geen actieve forumgast is en derhalve ook geen weerwoord kan geven, heb ik je bericht op stijlloos gestemd. Het PN-forum is niet de plek waarop forumdeelnemers hun privegeschillen met derden horen uit te vechten, of uit rancune horen te proberen bepaalde partijen in een kwaad daglicht te zetten.

Frans
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 15:2416-6-10 15:24 Nr:206946
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:206945
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Frans, ik weet dat jij uit principe nooit iets verwijderd van dit forum..
Maar nu wil ik je toch vriendelijk vragen om deze privé-correspondentie te verwijderen.

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 16:2216-6-10 16:22 Nr:206963
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:206946
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Wil schreef op woensdag 16 juni 2010, 15:24:

> Frans, ik weet dat jij uit principe nooit iets verwijderd van dit forum..
> Maar nu wil ik je toch vriendelijk vragen om deze privé-correspondentie te
> verwijderen.

Het forum heeft geen voorzieningen om iets te verwijderen.
Ik ga er van uit dat dit soort acties dermate doorzichtig zijn dat ze hun beoogde doel niet halen en juist op de schrijver ervan terugketsen.

Frans
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 16:2416-6-10 16:24 Nr:206965
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:206963
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Frans Veldman schreef op woensdag 16 juni 2010, 16:22:
> Het forum heeft geen voorzieningen om iets te verwijderen.
> Ik ga er van uit dat dit soort acties dermate doorzichtig zijn dat ze hun
> beoogde doel niet halen en juist op de schrijver ervan terugketsen.
>
> Frans

OK. Dankjewel voor de uitleg. En idd...... ;-)

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 16:4716-6-10 16:47 Nr:206973
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:206945
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Kwee nie.
De eerste demodag werd voor een flink deel bezocht door PNners. Vandaar dat een en ander ook geschreven werd op het forum. en het best een forumding was. Ik heb toen ook nog een opmerking gemaakt over dat Drup een dame en heer een demo liet geven terwijl er , kunststof weliswaar, ijzers onder de voeten zaten. Hij zou dat nu niet meer doen bij een ijzerloze demodag peins ik.
.
Ik ben er van overtuigd dat er op de Poedertoren dingen zijn gebeurd die niet kunnen. Ik heb meer info dan anderen. Ik vind het ook niet zo erg dat er hier iets over geschreven wordt. Iedereen heeft het recht om zich te verweren zoals indertijd the lazy 7 ranch ook gedaan heeft toen het over ijzer ging. Ook de Poedertoren kon en kan dat doen.


Ik ben een loyaal mens. Vrienden zijn mijn vrienden of ze moeten het wel heel erg mispeuteren en dan nog vind ik het vreselijk als ik afscheid moet nemen, maar nu is het nergens voor nodig. Tijd om verder te gaan ... Let bygones be bygones....

Ik vind dat zo'n beginnend bedrijf de kans moet krijgen zich te rehabiliteren en niet constant geconfronteerd worden met spoken uit het verleden. Het is allemaal al moeilijk genoeg. De Poedertoren kan uitgroeien tot een bedrijf a la Spirithorses van Pien en Jack en dat is te belangrijk voor het nauurlijke paardhouden om dat niet positief te steunen.

Ik heb al die tijd niets negatiefs meer gehoord en geloof me, ik kom nogal eens ergens....
Ik wens ze een mooie demodag.
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 19:4216-6-10 19:42 Nr:206993
Volg auteur > Van: Julie_Uranie Opwaarderen Re:206973
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Julie_Uranie
Berlaar
Belgie

Jarig op 14-5

89 berichten
sinds 5-3-2008
Ik vind het nogal erg laag bij de grond, kinderachtig, ... en dat voor een volwassen persoon...
We zijn ondertussen 1.5jaar verder en nog àltijd worden er 'oude koeien uit de gracht' gehaald...
Ik heb er niets op tegen dat mensen hun (beschaafde) mening geven over dingen maar blijven vasthouden aan négatieve dingen (die (heel)vaak totaal onjuist zijn) en die in het openbaar delen met een heleboel andere mensen vind ik totaal FOUT!
Dat jullie (Herman & De Poedertoren) geen dikke vriendjes zijn en onderling mja 'ruzie' hebben hoeft niet de godganse wereld te weten!
Achja, ik probeer zelf altijd positief en goed gezind in het leven te staan... bij deze vind ik je brief enorm hilarisch(naast de triestige kant, want zoiets meedelen met anderen nja... erg zielig!) :-M
Maar aangezien het lekker weer is, ik binnen 2weken op keuring ga met mijn tinkjes en de jongste ervan nog wat aan haar bespiering & gewicht moet werken ga ik me niet bezig houden met het weerleggen van je foutieve stellingen... dat zou voor de moment nogal veel werk zijn (want je hebt er een hele waslijst van gemaakt), aangezien ik dus liever die tijd spendeer aan mijn paarden.
Oja, we leven maar één keer... probeer te leven op déze moment, geniet van het hier en nu! maar laat aub het verleden achter u liggen want daar heb je echt niets aan (aan alles na x-aantal tijd terug naar boven te halen) ;-)
Bon ik ga hierbij afsluiten voor nu... ik ga me verder verdiepen in de goede raad die Rudy me ooit gaf toen ik me slecht voelde 'Carpe diem!' ^^
Volg datum > Datum: donderdag 17 juni 2010, 7:5317-6-10 07:53 Nr:207074
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:206943
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Wil schreef op woensdag 16 juni 2010, 15:03:

> Herman... is er iemand op dit forum die jou, HIER, voor leugenaar
> uitgemaakt heeft?
> Dacht het niet?

Heb nog alles eens goed nagelezen idd niemand hier op het forum maakt jou voor leugenaar uit.

> De rest zal ik op m'n gemakje doorlezen... maar vooralsnog vind ik dit
> hele epistel hier absoluut niet thuishoren.

Heb het ook nog eens rustig doorgelezen, vind ook dat deze privé-mail hier niet thuis hoort.

> Dus ik stel je nogmaals de vraag..... wat heeft dit hele verhaal met een
> forum als PN te maken????

Niets, ten hoogste met iets wat zich jaren geleden heeft afgespeeld waarvan een piepklein deel hier op het PN-forum "zichtbaar" was.

> Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.

---------------------------------
Waar een Wil is, is een weg.... ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 17 juni 2010, 8:2817-6-10 08:28 Nr:207081
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:207074
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden. Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004

Jammer Herman.
Beetje stijlloos.
Wat integriteit, beetje niveau...het had geen kwaad gekund.

En wat je onderschrift betreft - had hem zelfs nog niet gezien - valt onder dezelfde categorie inderdaad als die van Anja.
Je leest nu onderwerp "Omdat ik niet voor een leugenaar wil uitgeaakt worden."
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1 van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online:
contact