InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
25 berichten
Pagina 2 van 2
Je leest nu onderwerp "Hooitijd, fijn of 'n ramp?"
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 0:251-6-10 00:25 Nr:205400
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:205360
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
joop schreef op maandag 31 mei 2010, 18:29:
> Wat een werk Wil, elk jaar weer. Wij hooien steeds minder en het gaat nog
> zeker 2 weken duren, het is hier nu koud en nat. De moestuin is op de
> valreep gered door het slechte weer en het gras groeit nu toch nog een
> beetje door, het was hier gort droog voor de regen viel.
> Wij maken kleine botjes, 15 kg, en die kan je nog gemakkelijk tillen.
> Verder koop ik 250 kg rollen voor 20 €, beter voor mijn rug. Onze buren
> hebben een grote schuur waar net een nieuw dak op zit, en die mogen wij
> gebruiken voor hooiopslag. Echt geluk hebben.

Da's waar. Zolang als je paarden hebt zullen we moeten hooien hé?
Of hooi kopen....
Het werkt blijft idd.
15 kilo baaltjes? Oh, lijkt me heerlijk!
Wij hebben op dit moment geen van beiden meer spieren over.
Steeds ff lopen met rond die 35 kilo en dan op een aanhanger gooien... dat nekt mij!
De meesten zijn gewoon superstrak geperst en wegen dat echt.
Ik ben dan blij als er eens eentje tussen zit van 25 kilo!
Helaas blijken ze allemaal tegen het einde van zo'n dag minstens een ton te wegen...

Wil

Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 0:291-6-10 00:29 Nr:205401
Volg auteur > Van: Merel Stoffers Opwaarderen Re:205400
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur
Merel Stoffers
Nederland


2090 berichten
sinds 1-2-2009
Wil schreef op dinsdag 1 juni 2010, 0:25:

> De meesten zijn gewoon superstrak geperst en wegen dat echt.
> Ik ben dan blij als er eens eentje tussen zit van 25 kilo!
> Helaas blijken ze allemaal tegen het einde van zo'n dag minstens een ton
> te wegen...

Dat is een speciale perser.
Die perst piramidebalen uit, die beginnen licht om in te komen en worden dan steeds iets zwaarder. :-)
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 0:341-6-10 00:34 Nr:205402
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:205401
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Merel Stoffers schreef op dinsdag 1 juni 2010, 0:29:

> Dat is een speciale perser.
> Die perst piramidebalen uit, die beginnen licht om in te komen en worden
> dan steeds iets zwaarder. :-)

Owwwww...... =-) Chips!!! Dan zijn wij aan de verkeerde kant van 't land begonnen met laden!!!! Had je dat niet eerder kunnen schrijven?????

Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 8:561-6-10 08:56 Nr:205413
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:205397
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Karen Koomans schreef op maandag 31 mei 2010, 23:46:

> Op het soort hooi dat jullie oogsten, wow; daarop kan ik nou echt
> "jaloers" zijn. Kruidenhooi met een zo hoge kwaliteit / soortenrijkdom,
> daar kun je hier in NL alleen nog maar van dromen :-( .

nee, je moet er zelf wat aan doen !!
koop grond om te beginnen ....
>
> Je wilt balen Portugees hooi ook vast wel opsturen, samen met een
> hondenrechtrichttuigje :-P ?! Dan hoef ik namelijk niet of nauwelijks nog
> kruiden te kopen, bij bijvoorbeeld de Paardendrogist :-D !
>
fijne oplossing hoor, blijft draaien op fossiele brandstof
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 9:341-6-10 09:34 Nr:205419
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:205400
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Wil schreef op dinsdag 1 juni 2010, 0:25:

> Da's waar. Zolang als je paarden hebt zullen we moeten hooien hé?
> Of hooi kopen....
> Het werkt blijft idd.

> Wil
>
> Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
> peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!

35 kg is te zwaar! 25 kg is al de limiet wil je nog lang gezond blijven. Kijk uit Wil, je leeft maar 1 keer, en je hebt maar 1 rug.
Trouwens, zo gezond is dat hooien volgens mij helemaal niet. Te zwaar en te stoffig en te heet. Maar het is wel fijn als het allemaal klaar ligt voor de winter. Ik vraag voor het binnenhalen van de baaltjes altijd hulp, dan is het zo klaar. Wij maken ook niet meer dan 400 baaltjes.
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 9:541-6-10 09:54 Nr:205423
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:205413
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Peter Donck schreef op dinsdag 1 juni 2010, 8:56:

> Karen Koomans schreef op maandag 31 mei 2010, 23:46:
>
>> Op het soort hooi dat jullie oogsten, wow; daarop kan ik nou echt
>> "jaloers" zijn. Kruidenhooi met een zo hoge kwaliteit / soortenrijkdom,
>> daar kun je hier in NL alleen nog maar van dromen :-( .
>
> nee, je moet er zelf wat aan doen !!
> koop grond om te beginnen ....

Van wiens geld?
Waar koop ik zaad van kruiden die nu (niet meer) in NL voorkomen?
En wie onderhoudt die grond zodat de soortenrijkdom vergelijkbaar groot kan worden als in meer zuidelijke landen?

Kán die gezonde soortenrijkdom überhaupt nog groeien in NL, zolang ik geen provincie koop maar slechts een paar hectare? We hebben bijvoorbeeld nauwelijks meer bijen en vlinders in NL.
En wie zorgt ervoor dat die grond schoon genoeg is en blijft? Dat het water dat langs die grond loopt en het grondwater niet net zo vervuild is of wordt zoals nu het geval is in Pekela en omstreken? (en op veel andere plekken in NL)

Als NL en andere landen die veel voedsel produceren massaal overgaan op biologische landbouw en veeteelt, dán is er op termijn weer gezond eten voldoende. Voor mensen én paarden. Moet de mensheid wel minder vlees en vis gaan eten, maar dat lijkt mij geen probleem.

Ik draag daar een klein steentje aan bij door eten te kopen met biologisch keurmerk (voor mezelf en indien mogelijk - want ik wil niet daadwerkelijk balen hooi uit Portugal laten komen - ook voor m'n dieren. En door organisaties te steunen die zich hard maken voor dat soort ontwikkelingen. Persoonlijk denk ik dat energie dáárin steken meer oplevert voor natuur en milieu, dan een paar hectare grond in NL kopen en te proberen om daar werkelijk gezond / soortenrijk paardenhooi te verbouwen.

Het kruidenhooi dat we nu aan onze paarden voeren, al jaren, wordt geoogst op de dijk en in wegbermen langs smalle B-weggetjes, hier in de onmiddellijke omgeving van ons huis (minder dan 5 kilometer ver). Veel beter dan dat zou ik het zelf niet kunnen verbouwen op een paar hectare land (in Oost-Groningen).
Voor NL'se begrippen is het goed hooi wat wij voeren, maar het is in kwaliteit toch echt niet te vergelijken met hooi dat geoogst wordt in veel ongereptere natuur dan dat we hier in NL nog kennen. Zoals hooi uit bergachtige gebieden, waar niet kunstmatig gras wordt verbouwd maar waar het gewoon volop groet, inclusief talloze voor paarden (en andere natuur) nuttige kruiden.

Dit jaar voor het eerst, twijfel ik of ik Duits kruidenhooi zal kopen ipv het plaatselijke hooi. Nadeel is vanzelfsprekend de milieu-factor van het vervoer daarvan. Maar ik heb dat hooi nu meermalen gezien en geroken en foto's gezien van het gebied waar dat geoogst wordt. Qua kwaliteit van het hooi is het wel heel aantrekkelijk om dát hooi te kopen. Ook dan heb ik losse kruiden die ik nu ergens inkoop, zoals bij de Paardendrogist, zeer waarschijnlijk minder nodig dan nu. Nadeel van kruiden in hooi versus verse kruiden in je wei is wel dat de paarden niet zelf de kruiden kunnen uitkiezen. De meeste kruiden worden door paarden niet meer goed herkend zodra ze gedroogd zijn, en bovendien zit alles zo door elkaar gehusseld in hooi dat selecteren voor een paard sowieso vrijwel onmogelijk is. Datzlefde nadeel heb je als paardeneigenaren lukraak (dus niet doelbewust uitgezocht) kruiden of andere supplementen door het voer van hun paarden mengen.

Eigenlijk vind ik steeds sterker dat het bijna onmogelijk is om in NL echt verantwoord paarden te houden, op een manier die voor de paarden ook echt gezond is. De paarden en ezeltjes die ik nu heb gaan niet meer weg, daar worden zij niet beter van. Tenzij wanneer ik een uitstekend adres voor ze zou vinden bij iemand die wél meer dan 10 hectare echt gezonde weidegronden heeft (én verstand van paarden en ezels én geen bezwaar tegen ouwetjes waarvan het merendeel met "gebreken" zoals IR of SME of een erg slecht gebit). Bovendien moet die opvang ook nog eens betaalbaar zijn voor mij.

Ik denk dat ik geen paard of ezel meer koop zolang ik nog in NL woon, zelfs al zou ik dat willen om te kunnen rijden of wat dan ook. Er zijn veel te veel paarden in NL, terwijl de ruimte - en in veel gevallen ook de kennis - ontbreekt om ze gezond en verantwoord te houden.

Ik ben zelf ook naïef geweest in allerlei opzichten (kennis mbt paarden en mbt paardengezondheid en mbt milieu etcetera)! Dus ik bedoel niemand tegen de schenen te schoppen; ik beschrijf hoe mijn eigen inzicht mbt dat soort dingen in de loop van de jaren veranderd is en nog steeds in ontwikkeling is.

>> Je wilt balen Portugees hooi ook vast wel opsturen, samen met een
>> hondenrechtrichttuigje :-P ?! Dan hoef ik namelijk niet of nauwelijks nog
>> kruiden te kopen, bij bijvoorbeeld de Paardendrogist :-D !
>>
> fijne oplossing hoor, blijft draaien op fossiele brandstof

Je ziet niet dat dat dat een (wat wrang) grapje was...?

Karen
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 11:411-6-10 11:41 Nr:205431
Volg auteur > Van: Moniek Opwaarderen Re:205400
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur
Moniek
Homepage
Nederland

Jarig op 22-1

1993 berichten
sinds 30-9-2004
In Nederland is goed hooien een ramp, zeker als je zelf geen machines hebt.
Hadden we gedacht vanochtend te maaien (bewolkt, na de regen, dus weinig fructaan) en zegt het weerbericht gisteravond dat het vandaag en woensdag nog zal regenen. Niet gedurfd dus en de boer weer afgebeld. Vanochtend zegt het weerbericht dat de kans op regen erg klein is, dus de boer weer gebeld. Maar nu kan hij pas vanmiddag.
Daar gaat dus het voordeel ivm de fructaan.
Het zou tot maandag droog blijven, maar nu is dat al weer veranderd in zondag....

Poeh, poeh.....

Gelukkig bestaat er tegenwoordig sealen als het niet anders gaat, maar gewoon hooi is beter.

Ons gras staat er nu wel prachtig bij en is er helemaal klaar voor. Lange grove stengels van allerlei vezelrijke grassoorten en bloeiend.

Vanmiddag gaat het dus plat.

Wish me luck!

Moniek
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 14:061-6-10 14:06 Nr:205434
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:205419
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
joop schreef op dinsdag 1 juni 2010, 9:34:
> 35 kg is te zwaar! 25 kg is al de limiet wil je nog lang gezond blijven.
> Kijk uit Wil, je leeft maar 1 keer, en je hebt maar 1 rug.
Precies....laag bij de grond tillen gaat nog wel... of aangeven. Hoogsteken echt niet!
Die mannen gooien het zo op de kar.... (gelukkig een hele lage aanhanger!) dat red ik idd. niet.

> Trouwens, zo gezond is dat hooien volgens mij helemaal niet. Te zwaar en
> te stoffig en te heet. Maar het is wel fijn als het allemaal klaar ligt
> voor de winter. Ik vraag voor het binnenhalen van de baaltjes altijd hulp,
> dan is het zo klaar. Wij maken ook niet meer dan 400 baaltjes.

Stoffig is het niet. De ondergrond is een zanderige leem, waarschijnlijk kalkrijk.
Heel veel (berg)afwateringen komen in een geul tesamen die via dat land naar zee stroomt. Dat land blijft dus heel lang nat, met het maaien is de ondergrond nog niet droog. Als het gemaaide gras maar 'n paar dagen ligt krijgt de ondergrond ook niet de kans om te drogen voordat het hooi gepakt wordt. Vandaar dat we ook balen omdraaien als ze een nacht overgelegen hebben. Alhoewel dat ook niet veel was.
Er zijn 350 balen verzeuld... hier liggen er nu 258 nieuwe... en nog 30 van vorig jaar.
+ nog veel wat we zelf gemaaid en gedroogd hebben, los spul dus.
Denk ook dat we iets teveel hebben.... :-M
Nou, lijkt mij dat de de komende periode wel zullen overleven ;-))

Ze staan nu als 'n paar hamsters in de stal... te schuilen tegen de hitte.

Wil
Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 14:191-6-10 14:19 Nr:205437
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:205423
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Karen Koomans schreef op dinsdag 1 juni 2010, 9:54:

> Waar koop ik zaad van kruiden die nu (niet meer) in NL voorkomen?
> En wie onderhoudt die grond zodat de soortenrijkdom vergelijkbaar groot
> kan worden als in meer zuidelijke landen?
Weet je Karen, ik denk dat dat heel weinig zin heeft... want heel veel kruiden zullen het in NL niet overleven. Te nat of te koud...
>
> Kán die gezonde soortenrijkdom überhaupt nog groeien in NL, zolang ik geen
> provincie koop maar slechts een paar hectare? We hebben bijvoorbeeld
> nauwelijks meer bijen en vlinders in NL.
Daar kun je wél wat aan doen... planten en bloemen in je tuin die goed zijn voor bijen en vlinders.

> Voor NL'se begrippen is het goed hooi wat wij voeren, maar het is in
> kwaliteit toch echt niet te vergelijken met hooi dat geoogst wordt in veel
> ongereptere natuur dan dat we hier in NL nog kennen. Zoals hooi uit
> bergachtige gebieden, waar niet kunstmatig gras wordt verbouwd maar waar
> het gewoon volop groet, inclusief talloze voor paarden (en andere natuur)
> nuttige kruiden.
Je kunt ook hooi uit de rietlanden bestellen, b.v. regio Giethoorn.
Vroeger hebben wij vaak zat hooi van Natuurmonumenten gekocht... het enigste wat ik dus nu niet zou weten is of er tegenwoordig ook JKK in voorkomt.

> Dit jaar voor het eerst, twijfel ik of ik Duits kruidenhooi zal kopen ipv
> het plaatselijke hooi.
Karen, b.v. het Eiffelgebied stond een aantal jaren geleden echt helemaal bomvol met JKK! Dat is dan wel een kwestie van vooraf goed controleren wat je koopt.

> Je ziet niet dat dat dat een (wat wrang) grapje was...?
>
> Karen

Inderdaad.... dat was een GRAPJE!
Alhoewel hier in Midden-Portugal paardeneigenaren zijn die het hooi ook helemaal uit Frankrijk laten komen... En dan denk ik stiekum: hebben jullie wel moeite gedaan om 'n goede kwaliteit hooi in Portugal proberen te kopen?

Wil

Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juni 2010, 14:261-6-10 14:26 Nr:205439
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:205431
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitijd, fijn of 'n ramp? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Moniek schreef op dinsdag 1 juni 2010, 11:41:
> In Nederland is goed hooien een ramp, zeker als je zelf geen machines hebt.
Weet ik..... en de zenuwen als de pakmachine uren later pas komt.... en het steeds donkerder wordt..... pffff... praat me er niet van.
Wat dat betreft ben ik wel blij dat we niet meer alles zelf doen... toch hou ik nu hier ook de weerberichten in de gaten als ik zei dat ze hier gaan maaien...
Maar: totaal onnodig natuurlijk... want die Portugezen doen dat al zolang... dat zijn wandelende weerstations....

> Poeh, poeh.....
Ja.... ik weet niet....

> Vanmiddag gaat het dus plat.
>
> Wish me luck!
Bij deze! high five
>
> Moniek

Wil

Te koop: zakjes vers gedroogde bergkruiden, rode
peperkoekleem en rechtrichttuigjes voor honden!
Je leest nu onderwerp "Hooitijd, fijn of 'n ramp?"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
25 berichten
Pagina 2 van 2
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact