eddy DRUPPEL schreef op maandag 5 april 2010, 0:11:
> De
> ruiter laat zijn beenkracht doordeinen in zijn/haar hand en heeft NET
> DAAROM haar/zijn sporen nodig om het paard ZELFS IN STAP aan te drijven
> !En DIT wel met elke pas .
Mee eens.
> Dat de gerenomeerde leraar haar DAAROP niet
> ionterpelleerd tekend zijn ONkunde en zijn ONwetendheid over de manier
> waarop er BV
bitloos(en op zit) correct word gereden EN de manier waarop
> er correct op de zit word gereden zonder strenge hand ! OP geen enkel
> moment word er een opmerking gegeven over de ruiter haar zit of
> teugelvoering terwijl DAAR eigenlijk de oplossing ligt.
Die leraar legt eerst uit wat de ruiter nu doet, en daarna hoe het met voor het paard veel begrijpelijker en veel lichtere hulpen kan. Veel lichter in zowel teugel- als beenhulpen. Met een veel mooier en voor het paard prettiger resultaat. In 6 filmpjes die bij elkaar horen.
Als je wilt horen wat volgens Giacomini de beste hulpen zijn voor zijgangen en hoe je verzameling en oprichting bereikt, alles met zo licht mogelijk hulpen, dan kun je m.i. prima dingen leren van deze leraar.
Ik vind Giacomini in deze clinic een waardevolle leraar voor mensen die geïnteresseerd zijn in paardvriendelijk klassieke dressuur rijden. Daarom plaatste ik de link.
Vanzelfsprekend kun je wat je geleerd hebt
ijzervrij toepassen op je eigen paard. Niet alleen mbt wat je eventueel geleerd hebt van deze man, álles wat je leert over rijden, van wie dan ook, kun je
ijzervrij toepassen op je eigen paard.
Karen