Anja Seijn schreef op maandag 16 november 2009, 17:16:
>
> Maar als "de sector" echt eerlijk zou zijn, dan hadden ze de
> tent toch gisteren al kunnen sluiten? Het plan van aanpak
> Welzijn in de sector Paardenhouderij in Nederland is dan toch
> veel te vrijblijvend? Sancties? Welke sancties? Ik vind het een
> beetje merkwaardig dat een beleid van 44 jaar oud op Europees
> niveau anno 2009 nog steeds niet adequaat geregeld is. Erg
> vreemd!
Deze regels die opgesteld voor alle dieren in de agrarische sector worden toch voor iedere diersoort overschreden. De natuurbegrazing komt nog het dichtst bij het ideaal. Al zullen anderen daar dan weer anders over denken.
Bij de paardensector zie ik nu al een verschuiving gaande door de vele "nieuwe" paardenmensen en druk vanuit de publieke opinie ("de leek"). Er is in 1 decennia al zo verschrikkelijk veel veranderd. Vroeger zag ik s winters nooit een paard in de wei op een verdwaalde shetlander na. Velen stonden vele maanden in een box en kwamen daar het gehele seizoen niet uit nog niet bij het uitmesten. Er werd veel sneller afscheid genomen van een dier, ik kan mij nog herinneren (en dat is echt nog niet zo verschrikkelijk lang geleden) dat je voor gek werd verklaard als je je paard met een peesklap niet naar de slager bracht. Je ging er toch niet een jaar naast lopen.
Wat betreft de lobby van de vleesindustrie en farmaceutica ben ik veel somberder voor het welzijn van de dieren daar ik zie toch maar heel weinig gebeuren terwijl die onder de zelfde 5 regels vallen.