InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
45 berichten
Pagina 1½ van 3
Je leest nu onderwerp "Puberpony of..."
Volg datum > Datum: donderdag 17 september 2009, 12:4717-9-09 12:47 Nr:174489
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:174466
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Puberpony of... Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Ans Jondral schreef op donderdag 17 september 2009, 11:12:

>>
> Ik ga absoluut niet beweren dat ik de meest consequente persoon
> ben die er is. (Met mijn merries absoluut niet) Maar met hem

> achter mij aan en ik had eten bij. Meestal volgt hij dan gewoon op een metertje ofzo tot ik de kommen ergens neerzet maar hij werd mij wat te opdringerig. Ik maakte achteloos een handgebaar en hij draaide zich om en schopte mij vol in mijn rug. Ik zag het dus absoluut niet aankomen (zag die pony überhaupt niet) en voer al 8 jaar mijn paarden gewoon los op de wei.) Dus wat dat betreft heb ik mijn lesje wel geleerd.
> Maar daarom dus dat ik die regels maar weer invoer. Ik heb geen zin dat anderen gewond raken omwille van mijn pony.
> En het is bekend dat hij soms nogal losse achterbeentjes heeft als iets hem niet zint.
>
Ja,dat is de schrik er goed inhebben.
Mijn idee is dat de trap niet altijd voor jouw bedoeld is,ze willen gewoon niet dat een ander bij de voederbaas in de buurt komt en ze kunnen elkaar dan ook op zo'n moment flink trappen.

Ik loop nooit met voer een stuk verder met het spul achter mij aan,heb ik ieder verteld die zo af en toe hier voert als ik niet kan.
Het hooi wordt al bij binnenkomst op hun terrein direct verdeeld in hopen zodat ze direct kunnen eten.

Heb ik later wortels wordt dat ook direct verdeeld.
Het blijven dieren en ze denken dat jij ook wel tegen een stootje kunt!
Komen mensen hier voeren vertel ik altijd,gooi eerst maar paar wortels of appeltjes zodat ze uit de buurt zijn.

Een ongeluk zit in een klein hoekje!

Wat rijden betreft,..het ging waarschijnlijk toch te snel voor de pony,jij zat er als eerste op en hij was jouw aanraking gewend,komt er dan iemand die net even iets anders doet kan het dier in de war raken omdat het nog niet alles geleerd heeft.

Ik zou weer opnieuw beginnen zodat wat hij goed dee hij dat weer herinnerd en het zelf doen totdat je zeker weet dat je er een ander op kan laten want ieder mens werkt anders met handen ,zit,benen,gevoel.

succes ermee,

Conny
Volg datum > Datum: donderdag 17 september 2009, 13:2417-9-09 13:24 Nr:174492
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:174460
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Puberpony of... Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Spirithorses schreef op donderdag 17 september 2009, 9:04:

> Mja, die krijgen wij hier wel in training omdat ze zo
> 'dominant' zijn.
> In 99,9 % van de gevallen is het de eigenaar die getraind moet
> worden.

En hier heb je dan weer, denk ik, voor 100% gelijk in :-D

Toch denk ik, dat je ooit gaat inzien dat ik ook geen weken ondoelmatig train t.b.v. kleinigheden. Daar ben ik veel te lui voor :-P ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 17 september 2009, 13:4817-9-09 13:48 Nr:174494
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:174481
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Puberpony of... Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Sandra van Bommel schreef op donderdag 17 september 2009, 12:17:

> Ans Jondral schreef op donderdag 17 september 2009, 11:56:
>
>> Bij deze, die filmpjes:

> Ben trouwens hoe dan ook voorstander van vooral veel stapwerk
> in het begin zodat de pony beter leert dragen/kan ontwikkelen,
> liefst op afwisselend terrein en rechte stukken. Maar goed,.,,
> dat is persoonlijk...

Zoals ik al schreef, ik ben geen held en heb er ook allerminst plezier in om met zo'n jonge stuurloze pony te rijden. (Meer nog, ik heb er een grote hekel aan en word er nogal nerveus van.) Vergeef me dus als ik er niet al zingend en moppen tappend op zit. ;-) Maar het ging mij er ook niet om om hier mijn rijkunst te demonstreren, wel om te laten zien dat mijn pony graag werkt en 99% van de tijd heel braaf is.
Ik was er niet eens gaan opzitten, als ik daar toen aan getwijfeld zou hebben.

Waar vind je mijn pony gespannen? Hij loopt netjes door in een vlotte draf en met een losse teugel (valt maar 1 keertje stil in dat hele filmpje en dat is dan nog omdat ik mijn evenwicht verlies) hij draaft aan op een hele kleine hulp en gaat stilstaan of terug naar stap op enkele meters en hij wacht ook op mij totdat ik het hem vraag. Ok, hij duikt in de overgangen en hij is amper te sturen en je merkt dat hij dat daar nog niet begrijpt. (Was ook de eerste keer dat ik een cirkel vroeg of van hand veranderen.) Maar dat lijkt mij maar normaal, toch?

En ik ga hem hier niet inrijden midden in het verkeer, dat zou pas stress zijn. ;-)
Je leest nu onderwerp "Puberpony of..."
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
45 berichten
Pagina 1½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact