InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 268½ van 479
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 2 mei 2011, 7:232-5-11 07:23 Nr:229224
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:229196
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
joop schreef op zondag 1 mei 2011, 14:23:

> http://www.sectorraadpaarden.nl/uploads/brief-inzake-basisregels-welzijn-21
> 0411-def.pdf
>

>
> let ook even op het volgende regeltje:
> Het beslaan en bekappen van paarden gebeurt door een door de sector
> erkende hoefsmid.

Moeten we deze regel ook met een berg zout nemen of......?
Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: maandag 2 mei 2011, 8:362-5-11 08:36 Nr:229227
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:229224
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Piet schreef op maandag 2 mei 2011, 7:23:

>> Het beslaan en bekappen van paarden gebeurt door een door de sector
>> erkende hoefsmid.
>
> Moeten we deze regel ook met een berg zout nemen of......?
> Piet
>
Ik schreef eerder dat de sector dat heel moeilijk kan controleren. Wie weet er nu of je met een borstel of een rasp aan je paard bezig bent?
Maar. Het zou wél natuurlijk kunnen dat bekappers die zich profileren dmv hun website, of anderszins ruchtbaarheid geven aan hun bestaan, opgesnord en gecheckt gaan worden op 'sectorerkenning'. Of via de KvK, daar hoort elke zzp-er immers ingeschreven te staan.
Volg datum > Datum: maandag 2 mei 2011, 10:532-5-11 10:53 Nr:229237
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:229205
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
joop schreef op zondag 1 mei 2011, 18:35:

> Spenen met 4 mnd wordt toch zelfs in de paardenwereld jong geacht, zou dat
> uit de melkerij komen?

Nee, op melkerijen blijven de veulens doorgaans veel langer bij de moeder dan op de klassieke fokkerijen.
Een merrie geeft namelijk over het algemeen geen melk als haar veulen niet in de buurt is.
Itt een koe die zo geconditioneerd is dat ze haar melk al laat schieten als ze nog maar denkt aan een melkmachine.
Maar bij paarden is het meestal noodzakelijk dat het veulen eerst aan de uier zuigt.
Omdat men natuurlijk zo lang mogelijk melk wil winnen van zo'n merrie worden de veulens ook vaak pas op 5, 6 of 7,... maanden gespeend afhankelijk van de melkgift van de merrie.
Het is inderdaad wel zo dat de veulens al redelijk vroeg tijdelijk apart gezet worden van de merrie om te vermijden dat ze alles opdrinken, maar die blijven altijd vlak bij de merries in de buurt in dezelfde loopstal. Vaak staan die merries ook steeds in de buurt van hun veulen, zeker in het begin, maar dan met een hek ertussen. Die veulens zijn allesbehalve gespeend.
Op de melkerij hier in't dorp worden ze trouwens ook zeer regelmatig weer samen gelaten. s'Avonds en in de weekends loopt de boel hier regelmatig allemaal samen op de weide.

Op veel 'gewone' fokkerijen wordt de grens van 100 dagen aangehouden om te spenen. Dat is dus een dikke 3 maanden. Want de moeder is daartegen alweer drachtig en de melkgift op z'n top en om de merrie 'te sparen' wordt het veulen dan maar snel gespeend.
Ik vermoed dus eigenlijk dat die 4 maanden een reactie daarop is.
Volg datum > Datum: maandag 2 mei 2011, 13:362-5-11 13:36 Nr:229251
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:229196
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
joop schreef op zondag 1 mei 2011, 14:23:

> http://www.sectorraadpaarden.nl/uploads/brief-inzake-basisregels-welzijn-21
> 0411-def.pdf
... en aangeknoopte schrijfsels.

Ik heb even een nachtje over al dit schokkende Nieuws moeten slapen.
Samengevat vind ik het eigenlijk veel minder mallotige voorstellen dan die welke enige tijd terug vanuit de Dierenbescherming kwamen. Ik vind vooral opvallend dat beide sets voorstellen meer vertellen over de groeperingen waaruit ze afkomstig zijn dan dat er iets wezenlijks, een zinnige mutatie voorgesteld wordt.

Een paar puntjes:

1a) Solitaire opsluiting.
Wat de boxmaten betreft ben ik volledig akkoord, zolang je er maar geen eenhoevigen 20 uur/dag in opsluit. Boxdeuren open en niets aan de hand.

1b) Minimaal 4 uur beweging.
Dit lijkt mij geïnspireerd op (veel!) klanten die "geen tijd" voor hun paard hebben; paard staat dus vergeten in de box en daar is geen enkel bedrijf blij mee. Wat mij betreft zelfde als onder 1): gewoon niet opsluiten = probleem opgelost.

Kortom: wat huisvesting betreft mis ik slechts de aanbeveling dat je paarden niet in boxen moet opsluiten.

2) Couperen.
Al jaren onder de aandacht. Ik ben erg benieuwd welke medische relevantie er aangevoerd kan worden die blijkens statistieken alleen onder trekpaarden voor komt. Bij achterwege blijven van een degelijke onderbouwing zie ik graag alle betrokken DAs veroordeeld (fraude), vgl. met groeihormonen zaken. Dat er veel met medewerking van buitenlandse DAs gerommeld is weet ik ook wel maar doet er niets aan af: geen gecoupeerde dieren meer op evenementen, gerelateerd aan de 2004 deadline, lijkt me een goed voorstel.

3) Alles erkend door "de sector".
Volgens interpretatie van Levende Have: "Gids Goede Praktijken. Alle bij de SRP aangesloten partijen gaan ervoor zorgen dat de bij hen aangesloten paardenhouders de regels overnemen. Er komt een speciaal communicatieplan voor de ongeorganiseerde paardenhouders."
Gids. Communicatieplan. Het is geen wetgeving dus?!?

Herinvoering van EU-illegale beroepsbeschermingen via een omweg ("de sector" lijkt mij niet meer dan een conglomeraat van belangenverenigingen) lijkt me een zaak voor de economische rechter.

Anderzijds kan dit ook zo bedoeld zijn dat leden van de "sector"-club besluiten alleen diensten van mede-leden van de club te gebruiken. Dat staat ze vrij, al zie ik bij voorbaat wel een spanningsveld waar het de vrije wil van particuliere klanten aan gaat.

4) Zweepgebruik.
Dat betekent nmm toch echt het zo goed als afschaffen van zweepgebruik.
Omtrent straffen conform wetenschappelijk onderbouwde concensus ben ik best bereid af en toe even naar paardensport op TV ofzo te kijken, of voor een keer weer eens langs de ijsco-wedstrijden o.i.d. $1 , en van evt. gefilmde en dus openbare misstanden aangifte te doen. Ik herinner me bijvoorbeeld nog levendig een boze bui van ene Anky v. G. evil

------

Eerder commentaar, van de minister, was dat de paardenhouderij te pluriform is om daar makkelijke regels en verordeningen voor te maken. Dat is juist.
Zoals ik het zie gaan deze voorstellen voor zelfregulering van "de sector" over het bedrijfsleven zover zich dat aangesloten en vertegenwoordigt heeft in deze groep; dat is dus principieel anders dan een wetsmatig "paardenbesluit" hetgeen de Dierenbescherming wil.
Als die zich op deze wijze willen profileren (de "welwillendheid" deze normen en waarden set uit te dragen naar ongeorganiseerden lijkt mij meer dan wat verwacht mag worden) lijkt me dat een start voor een verbetering van paardenwelzijn, maar niet meer dan een start.

Meest essentiële punt dat ik mis is, nogmaals, het gegeven dat je paarden niet stelselmatig en langdurig solitair moet opsluiten in een "box".
Volg datum > Datum: dinsdag 3 mei 2011, 19:523-5-11 19:52 Nr:229350
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:229251
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Vier uur uit de box, ja dat wordt dan voor de meeste paarden:

- 's ochtends tijdens het uitmesten even gat luchten in een paddock
- 's middags 2x uurtje stapmolen
- 's avonds twee uur trainen door de eigenaar

Maar ja, t.o.v. 23/7 stal en 1 uurtje rijden al een enorme verbetering. :-(
Volg datum > Datum: woensdag 4 mei 2011, 11:204-5-11 11:20 Nr:229377
Volg auteur > Van: Maru Opwaarderen Re:229350
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur
Maru
Limburg
België


365 berichten
sinds 26-10-2010

Je wordt hier trouwens om de oren geslagen met prachtige pensionstallingen die nog een plaatsje hebben voor jou paard in een gouden kooitje, stapmolentjes,... En gisteren zag ik bij zo een pension: wij beschikken over afgesloten paddock buiten waar je je paard even de benen kan laten strekken wanneer je bv de stal uitmest. Benen strekken wilde zeggen, buiten in een open stal staan van mss. 4x4m 8-\
En ALS HET WEER HET TOELAAT, mogen ze (enkel in de ZOMER) op de weide...
Het weer laat het altijd toe hé, de eigenaars daarintegen... ehm Soms zou ik eens willen antwoorden op van die advertenties, jullie niet? Maar goed, ik ben zelf niet altijd "heilig" geweest, mijn paardje vroeger stond ook mooi in zo'n box een aantal jaren voordat ze bij ons thuis stond. We wisten niet beter, nu gelukkig wel! Wij zijn echt overtuigd, onze paardjes zijn dolgelukkig zo. 1 nacht moesten we ze binnenhouden omdat ze de omheining 'savonds laat hadden gesloopt, en 's morgens waren ze gewoon niet meer te houden, dolgelukkig dat ze er weer uit mochten. En dan is dat al een ruime open stal van 8*4...
Ik zit hier dan ook te werken bij bouwvergunningen en je valt achterover hoeveel mensen een stal MOETEN hebben. Ik probeer dat dan maar de kop in te drukken door ze een schuilstal aan te praten, hebben ze ook nog geen vergunning voor nodig...
Volg datum > Datum: donderdag 5 mei 2011, 17:195-5-11 17:19 Nr:229413
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Happy Pnenny Granny Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010

Mijn Maya is niet meer .... nee niet treuren ... ze is niet meer in Bardo.

Gisteren is ze opgehaald en is al dicht bij ons nieuwe dorp.

Trailerladen; Probleem ...?

Zo ver ik wist is mijn meisje nog nooit in een trailer geweest.

Rob een Engelsman die dicht bij Tryavna rijvakanties organiseerd, was de beste keuze.

Hij komt aan in Bardo, we zaten gelukkig dik in de wolken, dus niemand kon zien wat er gebeurde, hij maakt kennis met Maya die braaf in de wei stond.

Ik maak koffie hij maakt de trailer klaar, koffie op ....

Hij loopt de wei in - komt met een heel rustige Maya terug naar de trailer, laat haar een rondje lopen voor de trailer, zij moet altijd even snuffen aan de poep en pies geurtjes, stapt met twee voorpoten de trailer op, moet toch nog even ruiken, ziet het blauwe bakje (mijn gehieme wapen natuurlijk) doet nog een stapje, denkt oortjes wapperend, waarom staat die Rob zo dicht bij MIJN bakje, hij houdt het onder haar neus en ze loopt zo de trailer in. De stang was nog een klein probleempje want haar vreselijk mooie kont stond nog te ver naar achter, met een worteltje net buiten haar grijpbereik ook opgelost. De prijs natuurlijk het worteltje.

4 uur in de trailer en in Gabrovtsi aangekomen, loopt zo op Spits-achterhoefjes de trailer af en met Rob het kobbelpaadje op en zo zijn erf op. Vannacht heeft ze in een immens grote stal gestaan om te wennen en vandaag zou ze aan zijn paarden geintroduceerd worden. Als ze daar een maatje vindt komt ie ook bij mij wonen. Als er geen spontane vriendschap gevormd wordt dan zoeken we eerst verder voordat ze weer bij mij komt wonen. Alleen komt ze nooit meer te staan.

Van Rob naar mij door het bos is 11km - het plan in de toekomst is dat hij naar mij toe komt rijden en ik dan rijles krijg op Maya - eeeeeek!

Paarden maatjes voor mij in Rob en Michelle, zo dicht bij, is toch ook wel lekker. Over twee weken wordt ze bekapt, dat wordt waarschijnlijk de eerste natuurlijk bekapping uitgevoerd door een hoefsmid Grinn! Eerst dvd kijken en dan pas aan de slag. :-D

Nu eerst maar even aan de gang met huis, tuin en boompjes en verhuizinkjes en dan weer beestjes.

Groetjes Marianne
Volg datum > Datum: donderdag 5 mei 2011, 17:425-5-11 17:42 Nr:229415
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:229413
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Happy Pnenny Granny Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Sooo, dat lijkt me wel spannend voor jou(en Maya natuurlijk...), zeg...
Gaat Rob dan Maya ook inrijden of is dat al gebeurt ooit?
Was hij ook bereid dan bitloos te gaan, geloof dat jij dit wel zou willen toch?
Ben benieuwd hoor, naar je ervaringen, is altijd leuk geschreven...
Volg datum > Datum: donderdag 5 mei 2011, 20:275-5-11 20:27 Nr:229419
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:229415
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Happy Pnenny Granny Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Marlies Sanders schreef op donderdag 5 mei 2011, 17:42:

>
> Sooo, dat lijkt me wel spannend voor jou(en Maya natuurlijk...), zeg...
> Gaat Rob dan Maya ook inrijden of is dat al gebeurt ooit?
> Was hij ook bereid dan bitloos te gaan, geloof dat jij dit wel zou willen
> toch?
> Ben benieuwd hoor, naar je ervaringen, is altijd leuk geschreven...

Dankjewel Marlies,

Yeahhhh ...!!!! evil Dat weet Robbedoes wel, en Emil de Tryavna leerman gaat bitloos hoofdstellen maken. Dus bitloos en ijzerloos wordt gelijk geintroduceerd in dit gebied.

Rob vertelde me wel gelijk dat als ze op ijzers heeft gestaan dat ze dan eerst de hoeven moet harden ... dus hij weet er wel van. Nu staat ze al jaren niet meer op ijzers maar wel op de wei....!

Hij gaat nu in deze maand zien wat voor 'knopjes' er op Maya zitten. Hij keek er stiekem wel op vooruit denk ik. Als er nog knopjes missen dan installeerd hij die wel.

Zijn website is www.horseridingholidaysbulgaria.com kun je gelijk zien hoe het nieuwe gebied eruit ziet.

Hij werkt al zo'n 30 jaar met paarden dus daar zit wel wat tradi in denk ik. Maar een leuke rit naar mijn huis en we kunnen daar nog eindeloos over kletsen over een BBQ. Drink riding op de weg terug misschien, maar paard weet altijd huis te vinden. :-M

Ik heb de rivier vanmiddag eens goed bekeken en met een beetje graafwerk met zo'n grote machine die ik toch nodig heb, krijgt mijn meissie haar eigen zwembad. Moet je dan die gezichten van die Bulgaren eens zien. LOL

Ik koop een dorp omdat ik meer plek nodig heb voor vriendinnetjes voor mijn paard en dat ze makkelijk en veilig moeten kunnen grazen en nu maak ik nog en zwembad voor ze ook ROFL
Volg datum > Datum: donderdag 5 mei 2011, 22:075-5-11 22:07 Nr:229422
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:229419
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Happy Pnenny Granny Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Marianne Gomes schreef op donderdag 5 mei 2011, 20:27:

> Zijn website is www.horseridingholidaysbulgaria.com kun je gelijk zien hoe
> het nieuwe gebied eruit ziet.
>
> Hij werkt al zo'n 30 jaar met paarden dus daar zit wel wat tradi in denk
> ik. Maar een leuke rit naar mijn huis en we kunnen daar nog eindeloos over
> kletsen over een BBQ. Drink riding op de weg terug misschien, maar paard
> weet altijd huis te vinden. :-M

Ah Marianne, zou geweldig zijn als je hen over de streep van het bitloos rijden kunt krijgen!
Zijn ze vast wel in geïnteresseerd.
Volg datum > Datum: vrijdag 6 mei 2011, 7:236-5-11 07:23 Nr:229424
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:229377
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Maru schreef op woensdag 4 mei 2011, 11:20:

>
> Ik zit hier dan ook te werken bij bouwvergunningen en je valt achterover
> hoeveel mensen een stal MOETEN hebben. Ik probeer dat dan maar de kop in
> te drukken door ze een schuilstal aan te praten, hebben ze ook nog geen
> vergunning voor nodig...

Wat super Maru, attack from within. Op elke bouwvergunning plek een PN'er en we hebben die stallen er zo uit .... en iedereen mag op zijn land zo maar ineens een inloopstal bouwen ... primaaaa ...... LOL

Maar heb wel ergens gelezen dat gemeentes vaak geen vergunningen geven voor inloopstallen op weides - hoe zit dat dan?
Volg datum > Datum: vrijdag 6 mei 2011, 8:046-5-11 08:04 Nr:229425
Volg auteur > Van: Stephanie Pots Opwaarderen Re:229419
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Happy Pnenny Granny Structuur
Stephanie Pots
Nederland


454 berichten
sinds 27-2-2010

HORSE HEAVEN!!!

Respect!
Volg datum > Datum: vrijdag 6 mei 2011, 9:496-5-11 09:49 Nr:229428
Volg auteur > Van: Maru Opwaarderen Re:229424
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 4 uur beweging Structuur
Maru
Limburg
België


365 berichten
sinds 26-10-2010
Marianne Gomes schreef op vrijdag 6 mei 2011, 7:23:

> Wat super Maru, attack from within. Op elke bouwvergunning plek een PN'er
> en we hebben die stallen er zo uit .... en iedereen mag op zijn land zo
> maar ineens een inloopstal bouwen ... primaaaa ...... LOL

Ja maar niet simpel hoor. Iedereen vind stallen toch zo mooi hé. En vaak is dat ook, alleen jammer dat de deuren dicht gaan. Probleem is dat we ook vaak zitten met de architecten, dus die hebben niet veel aan die boodschap...
Hier wou eens een meisje een stalletje op een groot stuk bouwgrond van haar oma zetten, zolang daar niet gebouwd zou worden. Ik probeerde met hand en tand uit te leggen dat een stal bouwen niet kon, maar als ze een schuilhok zou plaatsen, daar geen problemen van gemaakt zouden worden. "maar mag ik daar dan een hek in plaatsen, dat ik 's nachts dan kan toedoen?" :-D Ik zei dat als hij wou binnen staan hij wel naar binnen zou gaan, zoals die van mij maar dat vond ze toch maar een vreemd idee!
Volgens mij hebben veel mensen bang dat hun paard gestolen wordt ofzo?

> Maar heb wel ergens gelezen dat gemeentes vaak geen vergunningen geven
> voor inloopstallen op weides - hoe zit dat dan?

Je hoeft hier in B. in agrarisch gebied geen vergunning te vragen als het gaat om een schuilhok met houten wanden, een oppervlakte van ten hoogste 20 vierkante meter, een hoogte van maximaal 3 meter en minstens één (zo goed als) volledig open zijde.
In woongebied worden schuilhokken "gedoogd". Schuilhokken dienen in principe opgericht op percelen die geïsoleerd van de woning liggen.

3/4 van alle stallen zijn gewoon zonder vergunning gezet, en is er weinig of geen controle, dus afbreken zal ook niet vaak gebeuren.
Volg datum > Datum: vrijdag 6 mei 2011, 9:526-5-11 09:52 Nr:229429
Volg auteur > Van: Marianne Schuursma Opwaarderen Re:229425
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Happy Pnenny Granny Structuur

Marianne Schuursma
Wittem
Nederland

Jarig op 30-6

73 berichten
sinds 11-11-2010

Wow Marianne, wat heerlijk dat alles zo voor de wind gaat.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 268½ van 479
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact