InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 83½ van 479
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 13 januari 2010, 10:4013-1-10 10:40 Nr:187398
Volg auteur > Van: angelique hage Opwaarderen Re:187215
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effe een vraagje: weideplaats Structuur

angelique hage
Homepage
Nederland


656 berichten
sinds 9-2-2009
Maria Delavega schreef op dinsdag 12 januari 2010, 18:44:

> Aafke schreef op dinsdag 12 januari 2010, 18:37:
>
>> Maria Delavega schreef op dinsdag 12 januari 2010, 18:29:

> 350 euro.
> Mijn oom heeft zo beetje veel grond in Moorslede en die heeft
> me een en ander verteld...ze profiteren gewoon van
> paardehouders, da's alles.

Maria, ik schreef "ik heb eens GEHOORD dat omploegen en opnieuw inzaaien 3.000 per ha kost", ik heb dat verder niet onderbouwd, simpelweg omdat ik er geen ervaring mee heb. Maar ik mis in jouw verhaal wel een aantal bewerkslagen (bv rollen) om een mooie weide te krijgen. En jij bemest dan niet (de meesten doen dat wel bij nieuw aanleggen), maar die kalk, hoe breng je die op? Uit de lucht vallen komt het niet, als het goed is tenminste.
Bovendien zijn er grote verschillen, afhankelijk van de plek waar je zit (vraag en aanbod he). In de ene streek zitten boeren of loonwerkers die elke klus aannemen, zolang hun directe kosten maar terugverdiend worden, op een andere plek is er meer vraag, dus kan een aanbieder ook proberen zijn vaste lasten en misschien iets daarboven te verdienen (hij wil ook grag eten, nietwaar).
En als je hier 350 euro bied voor de huur vaneen ha grasland voor koeien, dan lopen ze dijen kletsend bij je vandaan.
De moraal van mijn post binnen dit topc is dat veel mensen wel alles willen hebben (qua kwaliteit), maar er niet voor willen betalen. Enerzijds omdat men veel inzet van de "pension"-houder en geleverde kwaliteit niet ziet (of wil zien), anderzijds omdat er geen marge of voordeel bij de aanbieder terecht mag komen. Ik vind dit geen prettige mentaliteit, want het getuigt niet van "leven en laten leven". En wat ben ik blij dat ik er inderdaad niet aan begonnen ben.
Volg datum > Datum: woensdag 13 januari 2010, 11:4613-1-10 11:46 Nr:187430
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:187398
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effe een vraagje: weideplaats Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008
angelique hage schreef op woensdag 13 januari 2010, 10:40:

> Maria Delavega schreef op dinsdag 12 januari 2010, 18:44:
>
>> Aafke schreef op dinsdag 12 januari 2010, 18:37:

> omdat er geen marge of voordeel bij de aanbieder terecht mag
> komen. Ik vind dit geen prettige mentaliteit, want het getuigt
> niet van "leven en laten leven". En wat ben ik blij dat ik er
> inderdaad niet aan begonnen ben.

nou wij hebben voor het omploegen, laten afwateren, rollen van 8 are ook een dikke 500€ mogen neertellen. Inzaaien hebben we zelf gedaan. Als je dat bekijkt, leg je inderdaad aardig wat neer voor 1 hectare. Het is het kleinste en ook beste weitje van allen. Geen plasje dat daar blijft op staan :-)
Volg datum > Datum: woensdag 13 januari 2010, 14:4513-1-10 14:45 Nr:187461
Volg auteur > Van: Maria Delavega Opwaarderen Re:187398
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effe een vraagje: weideplaats Structuur

Maria Delavega
Nederland


1834 berichten
sinds 30-10-2007
angelique hage schreef op woensdag 13 januari 2010, 10:40:

> Maria, ik schreef "ik heb eens GEHOORD dat omploegen en opnieuw
> inzaaien 3.000 per ha kost", ik heb dat verder niet onderbouwd,
> simpelweg omdat ik er geen ervaring mee heb. Maar ik mis in

> omdat er geen marge of voordeel bij de aanbieder terecht mag
> komen. Ik vind dit geen prettige mentaliteit, want het getuigt
> niet van "leven en laten leven". En wat ben ik blij dat ik er
> inderdaad niet aan begonnen ben.

Hoi Angelique,
Ik ben wel akkoord met wat u hierboven schrijft. In feite is m'n reactie er eentje ontstaan uit wat frustratie :-). Ik ben heel blij dat ik deze weide voor 350 (even nagekeken op factuur, dit jaar 380 euro om eerlijk te zijn). Toen ik m'n boerderijtje huurde, betaalde ik ook 350 euro, met klein weitje en grote tuin bij. Toen ik daar weg ging, heb ik een prachtige weide gehuurd aan 80 euro per maand, met gedraineerde piste in Torhout, voor twee paarden!! Misschien heb ik gewoon erg veel geluk gehad, begin ik meer en meer te beseffen.
Als ik verder kijk om deze zomer weide te huren waar m'n paarden minder last hebben van zomerexceem, dan val ik achterover van de prijzen en ergens werd ik kwaad... Als ik hier kan huren, aan een immo, dus niet aan een boer, waarom moet ik elders dan zoveel meer betalen? De huurprijzen zijn gigantisch gestegen en dat komt niet omdat de verhuurder er anders niets aan over heeft, dat komt omdat er mensen zijn die zoveel willen betalen omdat er schaarste dreigt te heersen van gronden (hoe zou dat komen??)

Van die loonkosten van boeren, ze moeten er inderdaad van leven, maar ik zie niet in waarom ik hem meer zou betalen dan dat een andere boer hen zou betalen. Het is niet omdat ik paarden heb, dat ik meer wil uitgeven dan een gewone boer.
Ik heb niet zo de instelling van: ik gun het hem wel. Ik kijk gewoon naar wat voor mij het goedkoopste uitkomt.

Ivm weide, heb ik meeste zelf gedaan. Gigantisch veel werk (uren hebben daar in gekropen), omdat ik van niemand hulp gekregen heb, maar soit, 't is ook gelukt.

Mocht je interesse hebben in wat ik betaald heb: eerlijk wat ik effectief betaald heb:

Eerst grondanalyse: 67 euro.

Zeeschelpenkalk erop gestrooid met de hand. Elke dag een deel met kruiwagen de weide in voeren en door de manier van strooien werd de kalk mooi gelijkmatig verdeeld (215 euro voor een ton).
Heb zelf oude mest van twee/drie jaar oud over groot deel verdeeld en daarover mineralen gesproeid van Agro (45 euro), maar heb niet bemest met kunstmatige mest omdat paardje zomerexceem heeft.

Nadien omgeploegd en ingezaaid (+ omploegen): 175 euro.

Graszaad Hoffman: 365 euro voor iets meer dan een hectare.

Gerold en nadien voor eerste keer gemaaid: 85 euro.

Quessant schaapjes erop om de boel wat effen te eten: 4 schaapjes: 100 euro.

Ruggesproeier tweedehands: 150 euro.

...en ja, ik heb m'n veulens op verplaatsing moeten zetten, omdat er hier tijdens de zomer teveel vliegen zitten en omdat weide herzaaid geweest is: 500 euro voor twee paarden voor vijf maanden in weide ook ingezaaid met Hofmann. Dit rekende ik er niet bij, omdat ik dit toch zo wie zo elk jaar ga doen de paarden verplaatsen. Ik vrees dat ik niet anders kan.

Hm...is dus ook al serieus kostenplaatje als ik alles bij elkaar zie. Daarom dat al zei dat ik respect heb voor mensen die verhuren en alles zelf moeten doen. Ik wéét hoeveel werk het is, wat voor kopzorgen je hebt en de risico's van paardenhouden. Daarom zeg ik niets over prijzen van 200-250 euro per maand. Dat vind ik meer dan normaal. Een paard is geen hamster é :-)?
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 83½ van 479
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact