InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 77½ van 479
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 11 januari 2010, 10:3911-1-10 10:39 Nr:186885
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:186882
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effe een vraagje: weideplaats Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
angelique hage schreef op maandag 11 januari 2010, 10:23:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 januari 2010, 1:58:
>
>> Vraag en aanbod hé : ik betaal 1,50€ voor een kleine baal hooi

> gezien het bovenstaande is dit dus eigenlijk niet zo. En als je
> dus een baal hooi voor 3 euro kunt kopen (wat er in deze buurt
> gemiddeld voor gevraagd wordt door particulieren), dan is dit
> dus eigenlijk spotgoedkoop.

Ik ben geen econoom (wel zelfstandig ondernemer) en ik kan je gedachtengang volgen.

Vergeet echter ook niet dat je je land niet als graasland kunt gebruiken wanneer je het hooi bent aan het laten groeien. Dus moeten die paarden op een ander stuk land óf hooi eten ;-)

Wat ik dan weer vaak om me heen zie is dat boeren de paarden binnenhouden (stal), hooi moeten voeren om het hooi te laten groeien :-S
Als je een aantal paarden hebt moet je vreselijk veel land hebben om dat goed geregeld te krijgen.

Voor ons is dat een reden om het hooi gewoon in te kopen; het wordt per 10 ton geseald en wel aan huis geleverd, op de plek gezet en je hebt er verder geen omkijken naar.

Eerder werd gesproken over pensiongeld; welnu, de pensionpaarden hier houden met hun inkomsten alle paarden (dus ook de onze) aan het eten. Verdienen doe je er niet op maar je hebt wel de voederkosten en de weidehuur van alle paarden gedekt plus het onderhoud van de paarden die nog niet kunnen werken. In tijden van minder inkomsten zoals nu in de winter weten we daardoor wel dat het onderhoud van alle dieren betaald is.

Ik denk dat dit voor veel boeren/maneges/pensionplekken de reden is om er pensionpaarden bij te gaan nemen.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: maandag 11 januari 2010, 10:4511-1-10 10:45 Nr:186889
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:186882
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effe een vraagje: weideplaats Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
angelique hage schreef op maandag 11 januari 2010, 10:23:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 januari 2010, 1:58:
>
>> Vraag en aanbod hé : ik betaal 1,50€ voor een kleine baal hooi

> gezien het bovenstaande is dit dus eigenlijk niet zo. En als je
> dus een baal hooi voor 3 euro kunt kopen (wat er in deze buurt
> gemiddeld voor gevraagd wordt door particulieren), dan is dit
> dus eigenlijk spotgoedkoop.

die loods kost doorgaans niet meer dan één serieuze traktor maar je hebt over de ganse lijn gelijk
alleen wordt in boerenmiddens de grond niet meegeteld om te beginnen
en ze werken met oud roest materiaal dat allang afgeschreven is
het zijn immers doorgaans oudere boeren die nu nog kleine baaltjes produceren
bij jonge boeren moet alles groot en daar wordendoorgaans wél alle kosten doorgerekend waardoor de kleine baaltjes voor hen uit de markt verdwijnen
en ze alleen nog het groot materiaal aanbieden
die oudere boeren hebben het land allang in de familie en dat wordt niet doorgerekend, (evenmin als hun bedrijfswoning)
bovendien worden werkuren ook al heel laag doorgerekend, voor zover we al van doorrekenen kunnen spreken en in de meeste gevallen is hooien gewoon een "zwarte" bezigheid

komen we meteen ook uit op het professioneel voordeel van boerenbedrijven die omschakelen naar paarden zoals steeds meer gebeurt en ook steeds meer door allerhande overheden gepromoot wordt, zie ook plattelandstoerisme ed.
Landbouwers hebben doorgaans niet de knowhow noch de schwung om mensen (paardenmensen en plattelandstoeristen) te ontvangen maar toch worden alle kaarten in hun handen gestopt.
Ze krijgen stedenbouwkundige voordelen, vermomde landbouwsteun voor toeristische uitbouw en omschakeling naar paardgerichte aktiviteiten. Hun gebouwen, land ed. hebben ze al (geerfd, gekocht binnen de familie en daardoor al een stuk goedkoper als een buitenstaander) en het is al grotendeels of zelfs helemaal afgeschreven, ze krijgen héél simpel bouwvergunningen voor indoorrijbakken, die echt niet zo duur zijn als dat je enige investering is, ze hebben het oogst-en werkmateriaal enzovoorts............je zal er maar aan beginnen aan die paardebeesten als je niet uit dat milieu komt !
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 77½ van 479
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact