InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 589 van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 25 juni 2014, 16:3725-6-14 16:37 Nr:267254
Volg auteur > Van: freckels Opwaarderen Re:267246
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard omzetten qua voer Structuur
freckels
Nederland


2 berichten
sinds 25-6-2014

Tja...mee eens. Maar vind maar eens een pensionstal met 24 u weidegang in een kudde met een schuilplek aan het bos ;-)

Iedere suggestie is welkom. Ik woon in Zutphen en rij voornamelijk buiten. (Graag in bos (Vorden, Almen, Lochem)).
Volg datum > Datum: woensdag 25 juni 2014, 19:4725-6-14 19:47 Nr:267255
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:267254
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard omzetten qua voer Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
freckels schreef op woensdag 25 juni 2014, 16:37:

>
> Tja...mee eens. Maar vind maar eens een pensionstal met 24 u weidegang in
> een kudde met een schuilplek aan het bos ;-)

Beter zoeken dus, vooral als u het er toch al mee eens bent!
Uiteindelijk is de klant koning, mits die klant zich niet laat ringeloren.
Volg datum > Datum: vrijdag 27 juni 2014, 11:5427-6-14 11:54 Nr:267266
Volg auteur > Van: harry11 Opwaarderen Re:267223
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De man heeft een paar punten? Structuur
harry11
Nederland


209 berichten
sinds 6-5-2013

In extremere klimaten dan in Nederland gebeurt het weleens dat het potassium zo hoog wordt dat je paard ziek wordt als hij niet wordt 'gedwongen' om zout te eten. Toen ik nog in Nieuw Zeeland woonde hadden we dit weleens. Tijdens lange periode van droogte moest ik mijn oudere paard flinke hoeveelheden zout geven omdat hij anders heel wiebelig en slapjes werd en soms ook koliekerig. Het schijnt dat ze niet de aandrang voelen om zelf op zoek te gaan naar zout als ze hoog patassium in hun lichaam hebben. Als het daarna flink ging regenen kreeg mijn andere paard vage problemen. Drie eetlepels zout per dag en dan verdwenen de klachten.

Je hoeft je hier in Europa geen zorgen over te maken. En een speciaal product is ook niet nodig, gewoon zout van de supermarkt werkt prima.
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2014, 11:362-7-14 11:36 Nr:267305
Volg auteur > Van: lenneke mourik Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: lijnzaad Structuur
lenneke mourik
Nederland

Jarig op 30-9

1 bericht
sinds 2-7-2014

hallo paardenvrienden,...

ik ben nieuw hier en nog wat onwennig,..
maar ik zit met het volgende:
wij zijn gezegend met zeven paardenvrienden..
maar twee daarvan vertonen symptomen van insulineresistentie ,nou hebben we de magnesium en liksteen aangeschaft en willen het krachtvoer vervangen ,
maar bij het geven van de poeder zit het hem nou juist ,ze willen het voor geen
goud dooslikken en in een spuit lukt ook niet (te dun)want ze laten het gewoon uit mond lopen !
nou is mijn vraag is lijnzaad gezond? er zit namelijk calcium in ,maar de hoeveelheid??,..kan ik nergens vinden op internet!
kan ik dit mengen?
graag hoor ik van jullie ,
liefs lenny ;-)
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2014, 13:002-7-14 13:00 Nr:267306
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:267305
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: lijnzaad Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
lenneke mourik schreef op woensdag 2 juli 2014, 11:36:

>
> hallo paardenvrienden,...
>

> hoeveelheid??,..kan ik nergens vinden op internet!
> kan ik dit mengen?
> graag hoor ik van jullie ,
> liefs lenny ;-)

ivm insuline resistentie krachtvoer meteen stoppen! je kan magnesium geven met bietenpulp of een beetje grasbrok met water. Doe er meteen een koffielepel curcuma bij, een goede ontstekingsremmer en anti maagzweren die paarden in de regel oplopen door krachtvoer. Lijzaad is bewerkelijker dan bietenpulp en grasbrok. Je kan ook nog een paar dagen psyllium geven, goed voor maag en darm en IR.
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2014, 13:122-7-14 13:12 Nr:267307
Volg auteur > Van: Rita Klompmaker Opwaarderen Re:267305
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: lijnzaad Structuur

Rita Klompmaker
Zuidwolde (dr)
Nederland

Jarig op 25-6

433 berichten
sinds 21-10-2007
lenneke mourik schreef op woensdag 2 juli 2014, 11:36:

>
> maar bij het geven van de poeder zit het hem nou juist ,ze willen het
> voor geen
> goud dooslikken en in een spuit lukt ook niet (te dun)want ze laten het
> gewoon uit mond lopen !

> liefs lenny ;-)

Hallo Lenny,

Ik geef al jaren 2 paarden een spuit met magnesium en kurkuma en ze zijn bij mij ook wel eens lastig maar je moet echt handigheid in krijgen. De kop iets omhoog houden (ik ga er altijd rechts naast staan, dan mijn schouder onder de kop, dan de spuit erin en dan de kop nog een tijdje vasthouden net zolang tot ze slikken. Het ene paard is er wat handiger in dan het andere paard om het weer uit te spugen maar als je het wat vaker doet dan lukt het echt wel.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pas als de laatste boom gekapt,
De laatste rivier vergiftigt,
De laatste vis gevangen,
Pas dan zal de mens vaststellen ...
dat je geld niet kunt eten ....
----------------------------
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2014, 14:002-7-14 14:00 Nr:267308
Volg auteur > Van: Jestica Opwaarderen Re:267307
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: lijnzaad Structuur
Jestica
Nederland


94 berichten
sinds 19-12-2010

Ik los het op in wat water en doe het door Pre alpin aspero, even roeren en ze smikkelt weer.
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2014, 14:352-7-14 14:35 Nr:267311
Volg auteur > Van: Merel Stoffers Opwaarderen Re:267306
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: lijnzaad Structuur
Merel Stoffers
Nederland


2090 berichten
sinds 1-2-2009
joop schreef op woensdag 2 juli 2014, 13:00:

> lenneke mourik schreef op woensdag 2 juli 2014, 11:36:
>
>>

> koffielepel curcuma bij, een goede ontstekingsremmer en anti maagzweren
> die paarden in de regel oplopen door krachtvoer. Lijzaad is bewerkelijker
> dan bietenpulp en grasbrok. Je kan ook nog een paar dagen psyllium geven,
> goed voor maag en darm en IR.

Helemaal eens met je post hoor, wilde alleen noemen dat ik denk dat mengen met alleen psyllium gaat lukken. Mijn veelvraat vind psyllium 'puur' geen succes. :-)
Volg datum > Datum: donderdag 3 juli 2014, 9:373-7-14 09:37 Nr:267317
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:267311
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: lijnzaad Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Ik geef een klein beetje lijnzaad, wat ik elke keer vers fijnmaal. Dat vinden ze zó lekker dat ze hun voerbak helemaal uitlikken, zelfs met magnesium erdoor (wat ze niet lekker vinden).
Ik koop (biologische) hele lijnzaad en doe dat steeds vlak voor het voeren pas fijnmalen, zodat ze de omega 3 eruit kunnen halen.
Volg datum > Datum: woensdag 23 juli 2014, 9:1823-7-14 09:18 Nr:267580
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Schrik....... Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005

Gisteravond ging in tegen 22:20 uur nog even bij mijn dames kijken. Liltje stond op stal te suffen, Kim was vreemd actief en liep constant heen en weer, grote neusgaten, snel ademen. Bleek dat ze niet stil kon staan, als ze stil ging staan, zakte haar achterhand naar rechts en viel ze bijna om. Haar rechter achterbeen knikte gewoon om, alsof hij verlamd was. Dacht ik krijg een hartverzakking...... =-)

Dierenarts gebeld, ondertussen Kim aan de praat gehouden, met haar gewandeld, dingen bekeken. Het interesse was er, ook overal aan knabbelen, even stilstaan leidde steeds tot bijna omvallen. Ze voelde zich duidelijk niet goed, maar was ook niet doodziek, registreerde alles, overal interesse voor.

Toen we een kwartier verder waren, knapte ze gelukkig zienderogen op. Ze kon wat langer stilstaan zonder om te vallen. Het duurde een half uur voordat hij er was, Kim ademde inmiddels normaal en kon een hele tijd stilstaan zonder om te vallen.

Het onderzoek vond ze prachtig, al die aandacht. De dierenarts heeft haar grondig onderzocht, afgeluisterd, temperatuur en kon gelukkig niets vinden, wel vond hij korstjes en kleine wondjes aan haar voorbenen. Die wondjes en korstjes waren er eerder die avond nog niet. Ze vond het heerlijk als hij eraan zat. Kim knapte zienderogen steeds meer op en de dierenarts adviseerde haar gewoon te laten lopen, wel in de gaten te houden. Nou ja, gelukkig maar..... pffffff......

Afgelopen nacht was alles in orde, vanmorgen gewoon weer de normale Kim. Ik heb de wondjes en korstjes vanmorgen bekeken. Het lijkt net alsof ze door een hele zwerm gestoken is. Wellicht verklaart dat haar rare gedrag, zo geschrokken dat ze letterlijk niet meer op haar benen kon staan? Ik heb dit ooit met Indy meegemaakt, een hele vreemde gewaarwording.

Om te voorkomen dat er vliegen op de wondjes gaan zitten, heb ik haar voorbenen ingesmeerd met een vettige creme. Ze staat nu gezellig met Liltje in de stal hooi te knabbelen.
Volg datum > Datum: woensdag 23 juli 2014, 10:0623-7-14 10:06 Nr:267581
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:267580
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik....... Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009
Phoe, spannend, zulke dingen, gelukkig ging het vrij snel weer over!
Hopelijk was dit een eenmalig iets!

Groetjes Marlies
Volg datum > Datum: donderdag 24 juli 2014, 9:4024-7-14 09:40 Nr:267598
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:267580
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik....... Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Monique Meijer schreef op woensdag 23 juli 2014, 9:18:

>
> Gisteravond ging in tegen 22:20 uur nog even bij mijn dames kijken. Liltje
> stond op stal te suffen, Kim was vreemd actief en liep constant heen en
> weer, grote neusgaten, snel ademen. Bleek dat ze niet stil kon staan, als
> ze stil ging staan, zakte haar achterhand naar rechts en viel ze bijna om.
> Haar rechter achterbeen knikte gewoon om, alsof hij verlamd was. Dacht ik
> krijg een hartverzakking...... =-)
Jesses ja, je schrikt je natuurlijk rot.
>
> Dierenarts gebeld, ondertussen Kim aan de praat gehouden, met haar
> gewandeld, dingen bekeken. Het interesse was er, ook overal aan knabbelen,

> Ik heb de wondjes en korstjes vanmorgen bekeken. Het lijkt net alsof ze
> door een hele zwerm gestoken is. Wellicht verklaart dat haar rare gedrag,
> zo geschrokken dat ze letterlijk niet meer op haar benen kon staan? Ik heb
> dit ooit met Indy meegemaakt, een hele vreemde gewaarwording.
Super dat Kim weer in orde is! Wat zou dat geweest zijn ja... Hoe krijgt ze het toch weer voor elkaar... ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 24 juli 2014, 14:4124-7-14 14:41 Nr:267602
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:267598
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik....... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Of een allergische reactie op de steken?
Volg datum > Datum: donderdag 24 juli 2014, 16:4424-7-14 16:44 Nr:267603
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:267602
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik....... Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Christel Provaas schreef op donderdag 24 juli 2014, 14:41:

> Of een allergische reactie op de steken?

Dat zat ik me ook af te vragen, maar ik heb geen zwellingen gevonden. Gelukkig heeft ze het niet weer gehad, ze is gewoon weer de oude.
Volg datum > Datum: donderdag 24 juli 2014, 18:0924-7-14 18:09 Nr:267604
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:267603
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik....... Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Monique Meijer schreef op donderdag 24 juli 2014, 16:44:

> Christel Provaas schreef op donderdag 24 juli 2014, 14:41:
>
>> Of een allergische reactie op de steken?
>
> Dat zat ik me ook af te vragen, maar ik heb geen zwellingen gevonden.
> Gelukkig heeft ze het niet weer gehad, ze is gewoon weer de oude.
Overal webcams! ;-)
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 589 van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact