InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 238½ van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 13 december 2010, 14:1613-12-10 14:16 Nr:220236
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:220230
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Frans Veldman schreef op maandag 13 december 2010, 13:42:

> Welnee. Van een brood uit een plastic zak wordt je toch ook niet dikker
> dan van een los brood dat de bakker van een plank grijpt? ;-)

Dat zou dan DE oplossing zijn voor gewichtsproblemen. :-M Alleen maar losse dingen eten.

Ik denk ook dat mijn buurman het over kuil heeft. Hij is een lieverd en bedoelt het gewoon altijd erg goed, maar spreekt soms in raadsels. Misschien dat helemaal ingepakt hooi in Duitsland standaard kuil is, geen idee. Tot dusver altijd pakjes of in balen met slechts een strook plastic eromheen gehad. Zal zaterdag de boer even aan de tand voelen.

Bedankt.

Monique
Volg datum > Datum: maandag 13 december 2010, 15:4313-12-10 15:43 Nr:220241
Volg auteur > Van: Alegria Opwaarderen Re:220232
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi Structuur

Alegria
Homepage
Frasselt
Duitsland

Jarig op 2-6

315 berichten
sinds 21-2-2008

Maar hooi in folie is toch niet exact hetzelfde als hooi zonder folie? Als hooi wordt ingepakt dan ondergaat het toch een ander proces dan dat het alleen in balen wordt geperst?

Ik heb begrepen dat hooi in folie altijd in meer of mindere mate (afhankelijk van het vochtgehalte) door het gebrek aan zuurstof fermenteerd en dat hooi wat alleen in balen geperst wordt een ander proces doormaakt. Hooi in folie bevast wel minder suikers omdat deze door de fermentatie worden omgezet in zuur.

Maar misschien zit ik er wel naast?

Moniek hier in Duitsland is echt droge silage = voordrooghooi (heulage) niet zo algemeen bekend hoor, ik kreeg van mijn boer ook mooie droge silage, het is dus super zuur en best nat (in de ogen van mij als "paardenmens"). Dus ik zou als je de mogelijkheid hebt eerst eens een open pak bekijken.
Volg datum > Datum: maandag 13 december 2010, 16:1013-12-10 16:10 Nr:220243
Volg auteur > Van: Mariss Opwaarderen Re:220241
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooi Structuur
Mariss
Schouwen-Duiveland
Nederland


661 berichten
sinds 19-9-2004

Volgens mij is het zo :
Hoe natter het gedroogde gras nog is als het ingepakt wordt in plastic hoe meer fermentatie er plaats vindt. Hierbij worden suikers omgezet in zuren.
Dus hoe natter het gedroogde gras als het ingepakt wordt, hoe zuurder het product zal zijn.

Als precies dezelfde partij een deel wordt ingepakt ( na b.v. 3 dagen ) en een ander deel niet wordt ingepakt ( langere droogtijd ) dan zal het ingepakte gras minder suikers bevatten en meer zuren als het hooi.

Meestal echter wordt het eerste gemaaide gras ingepakt ( = voordroog ) en 2 de snee vaker als hooi verpakt.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 238½ van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact