InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 1161½ van 1258
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 11:483-11-14 11:48 Nr:269031
Volg auteur > Van: Gravurose Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Iemand die dit herkent? Structuur
Gravurose
Nederland

Jarig op 10-8

7 berichten
sinds 3-11-2014
Hallo,

Mijn Shetlandmerrie hijgt de laatste tijd erg snel na inspanning en ik vraag me af hoe dat komt... Ze is 22 jaar en staat 24/7 buiten op de wei met schuilstal en in de koudere periode kuil bijgevoerd. Er wordt 2x in de week op haar 'gereden' door een klein meisje en voor de rest longeren, wandelen of mennen. Zo nu en dan heeft ze een dag rust. Na inspanning krijgt ze cavalor senior met wat haver en lijnzaadolie op aanraden van de winkel. Ze zweet normaal maar hijgt al erg snel en het duurt langer voordat ze weer op adem is. Haar vacht is wel sneller dik dan dan de rest van de paarden maar dit kan komen omdat ze een paar jaar geleden van 24/7 buiten naar in de winter s avonds op stal moest. Ik heb haar toen 2x geschoren maar ben er eigenlijk geen voorstander van. Nu gaat het al iets beter met verharen. Voor de rest heeft ze zo nu en dan diarree, dit is groen. Ze wordt op tijd ontwormd en heeft ook al een zandweg kuur gehad. Bekappen wordt ook netjes op tijd gedaan en de tandarts komt 1x per jaar (meer was niet nodig zei hij). Verder gaapt ze af en toe en vooral na inspanning. En ze niet echt slomer dan normaal.

Zoals jullie kunnen lezen zijn het een aantal symptomen wat vanalles kan zijn, dus ik ben sowieso van plan om er een dierenarts bij te halen. Misschien komt het een van jullie bekend voor, daar ben ik erg benieuwd naar. Zat er ook aan te denken om over te stappen naar voer zonder melasse en suiker.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 12:103-11-14 12:10 Nr:269032
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: droes enting Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Was eigenlijk gewoon benieuwd wat jullie hier over denken?
Op stal is nu twee keer droes geweest, beide keren zijn mijn paard (26 en 7) niet ziek geworden. Met name de oudste heeft beide uitbraken zeker contact gehad met de zieke pony's. De ander heeft deze keer geen contact gehad maar de vorige keer wel.
Het idee is ontstaan te gaan enten omdat het wel ernstig is verlopen. Onze dierenarts zegt basis en dan elke 6 maanden. Op internet vind ik weinig maar met name advies elke 3 maanden. En bijwerkingen bij paarden die nog imnuun naïef zijn...
Neem aan dat de oudste zeker wel een immuunrespons zal hebben, dus gaat een enting dan iets toevoegen? Is een booster dan wel nodig

Misschien iemand hier die er meer van weet?
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 12:103-11-14 12:10 Nr:269033
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009
Mijn eerste reactie is dat het op het moment toch nog erg warm is voor de tijd van het jaar, ze zitten dan zichzelf wat in de weg met hun wintervacht, geef ze even tijd (lees: doe rustig aan verder) tot het wat kouder wordt...
tweede reactie is dat het shetje al wat ouder wordt, slecht verharen kan ook wijzen op cushing/ppid...
Dan lees ik ook nog over bijvoeren, is shet zo mager dan?
met het werk wat je aangeeft zou een shet echt geen bijvoer nodig hebben hoor, erger nog, geen enkel paard, laatst nog een paardje nederlands kampioen trec-rijden geworden op alleen hooi en gras... Jou idee om de suikers uit de voeding weg te halen is dus een hele goede!
Succes ermee..

Groetjes Marlies
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 14:373-11-14 14:37 Nr:269035
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Gravurose schreef op maandag 3 november 2014, 11:48:
> Zat er ook aan te denken om over te stappen naar voer zonder melasse
> en suiker.

Dat zou ik sowieso doen! En ook stoppen met de haver, dat is echt niet nodig, zeker niet voor een sober ras als de shetlander. Bovendien wordt zetmeel omgezet naar suiker in het darmstelsel, niet goed dus.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:203-11-14 16:20 Nr:269036
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Gravurose schreef op maandag 3 november 2014, 11:48:

> Mijn Shetlandmerrie hijgt de laatste tijd erg snel na inspanning en ik
> vraag me af hoe dat komt... Ze is 22 jaar en staat 24/7 buiten op de wei
> met schuilstal en in de koudere periode kuil bijgevoerd. Er wordt 2x in de
> week op haar 'gereden' door een klein meisje en voor de rest longeren,
> wandelen of mennen. Zo nu en dan heeft ze een dag rust. Na inspanning
> krijgt ze cavalor senior met wat haver en lijnzaadolie op aanraden van de
> winkel. Ze zweet normaal maar hijgt al erg snel en het duurt langer
> voordat ze weer op adem is. Haar vacht is wel sneller dik dan dan de rest
> van de paarden ...knip...

Volgens mij: het is nog erg zacht weer voor de tijd van het jaar. Paarden die zo'n enorme wintervacht hebben als Shetlanders krijgen het daardoor veel te warm en gaan bij geringe inspanning al hijgen. (IJslanders doen dat ook. Toch, Miriam? ;-) )

Ik zou zeggen: scheren!! en kijken of het helpt.
Niet helemaal scheren natuurlijk, maar strepen scheren op plekken waar paarden eerder zweten, zodat ze daar de warmte kwijt kunnen (zoals: onder aan de hals, en bij de oksels en liezen).
Je kunt google-en en vindt dan diverse foto's van geschoren Shetlanders en IJslanders..
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:233-11-14 16:23 Nr:269037
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:269032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:

> Is een booster dan wel nodig?

Nee.

> Misschien iemand hier die er meer van weet?

Geen ervaring, maar als een paard eenmaal voldoende afweerstoffen heeft, dan krijgt hij de ziekte niet meer.
Daar kan je toch info over vinden op i-net? Of?
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:513-11-14 16:51 Nr:269038
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:269032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:

> Was eigenlijk gewoon benieuwd wat jullie hier over denken?
> Op stal is nu twee keer droes geweest, beide keren zijn mijn paard (26 en
> 7) niet ziek geworden. Met name de oudste heeft beide uitbraken zeker

> Neem aan dat de oudste zeker wel een immuunrespons zal hebben, dus gaat
> een enting dan iets toevoegen? Is een booster dan wel nodig
>
> Misschien iemand hier die er meer van weet?

het vaccin schijnt de ziekte niet te voorkomen, alleen iets minder erg te maken. Misschien zijn je paarden al immuun? ik zou zeker als er bijwerkingen zijn helemaal niet overwegen eens in de 3 - 6 mnd te vaccineren. Ik zou het zowiezo niet overwewgen, geen enkel vaccin is ongevaarlijk. ik zou zelf ook niet elk half jaar een vaccin overwegen zeker niet als het risico's heeft en je er zowiezo een dikke lip aan overhoudt.
Naschrift (maandag 3 november 2014, 16:52):
misschien is het ook helemaal gee goed vaccin, gezien de efficientie en frequentie
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 17:183-11-14 17:18 Nr:269039
Volg auteur > Van: Jean Mclean Opwaarderen Re:269036
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Jean Mclean
egmond-binnen
Nederland

Jarig op 29-12

517 berichten
sinds 25-3-2004

Ik zou zeggen; aanpassen aan het seizoen. Ik vind scheren uit den boze. Even wat rustiger aan doen, tot het kouder wordt buiten. Dan merk je vanzelf dat het beter gaat en gaan ze ook niet meer zo zweten.
Het is inderdaad erg warm geweest en met zo een dik vacht is dat niet fijn als je dan ook nog moet "werken".
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 17:293-11-14 17:29 Nr:269040
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:269037
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Het is niet zo simpel dat als ze eenmaal antistoffen hebben ze het dan niet meer krijgen. Er is wel wat info te vinden, maar niet extreem veel. Kan niet heel goed vinden hoe vaak het dan zou moeten bijvoorbeeld.
Als je er mee bereikt dat de ziekte minder erg verloopt, is het best een goed vaccin toch. Er gaan paarden aan dood, best mooi om dat te voorkomen. Kan alleen ook niet vinden hoeveel strains je vaccineert en hoeveel er frequent voorkomen.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 17:443-11-14 17:44 Nr:269041
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:269037
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Coralie schreef op maandag 3 november 2014, 16:23:

> Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:
>
>> Is een booster dan wel nodig?
>
> Nee.
>
>> Misschien iemand hier die er meer van weet?
>
> Geen ervaring, maar als een paard eenmaal voldoende afweerstoffen heeft,
> dan krijgt hij de ziekte niet meer.

Dat blijkt dus niet zo te zijn, er zijn genoeg paarden die het een tweede keer krijgen, zo lees ik op een paardenforum.
Volg datum > Datum: dinsdag 4 november 2014, 8:324-11-14 08:32 Nr:269042
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:269041
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Christel Provaas schreef op maandag 3 november 2014, 17:44:

> Coralie schreef op maandag 3 november 2014, 16:23:
>
>> Geen ervaring, maar als een paard eenmaal voldoende afweerstoffen heeft,
>> dan krijgt hij de ziekte niet meer.
>
> Dat blijkt dus niet zo te zijn, er zijn genoeg paarden die het een tweede
> keer krijgen, zo lees ik op een paardenforum.

Dan zijn er misschien verschillende vormen van droes (zoiets als met griep)?
En is het dan wel de juiste vorm waar je tegen laat inenten..?

Wat doe jij, Christel? Ga je jouw paarden tegen droes laten enten?
Naschrift (dinsdag 4 november 2014, 8:33):
Het lijkt mij dat de algehele conditie van jouw paarden ook een belangrijke rol spelen..
Volg datum > Datum: dinsdag 4 november 2014, 9:574-11-14 09:57 Nr:269046
Volg auteur > Van: Gravurose Opwaarderen Re:269035
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur
Gravurose
Nederland

Jarig op 10-8

7 berichten
sinds 3-11-2014
Bedankt voor jullie reacties. Ik ben opzich niet heel druk met bezig met alles omdat ze nu zo snel hijgt, maar ik kan het vast nog wel verlichten. Iedereen roept altijd maar scheren en dat het zielig is dat ze lang haar heeft maar ik ben er juist tegen omdat je dan tegen de natuurlijke regeling in gaat. Het voer kan ik ook maar beter weglaten en misschien af en toe wat luzerne geven. Verder heeft ze geen symptomen van Cushing, ik weet dat dat nog zou kunnen gebeuren maar op dit moment zie ik niks. Ze heeft ook geen gekrulde haren maar een normale lange vacht. Die regeling ligt sinds dat ze op stal moest overhoop, ik vind dat paarden altijd buiten moeten kunnen zijn maar op dat moment kon het niet anders. Gelukkig kon ik 2 jaar terug verhuizen naar een 24/7 wei.
Volg datum > Datum: dinsdag 4 november 2014, 10:384-11-14 10:38 Nr:269047
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:269041
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Christel Provaas schreef op maandag 3 november 2014, 17:44:

> Coralie schreef op maandag 3 november 2014, 16:23:
>
>> Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:

>> dan krijgt hij de ziekte niet meer.
>
> Dat blijkt dus niet zo te zijn, er zijn genoeg paarden die het een tweede
> keer krijgen, zo lees ik op een paardenforum.

een goede gezondheid is de beste manier om ziektes te voorkomen. Paarden kunnen droes meerdere malen krijgen maar is het risico bij een 2e of 3e maal groter of minder net als wanneer ze zijn gevaccineerd? Is het weer opnieuw krijgen van droes ook niet een teken aan de wand?
Ik las ergens dat er wordt aanbevolen alleen te vaccineren als er ergens droes is uitgebroken in de buurt.

wat mij betreft: net als bij griep voor mensen: ja, er gaan soms mensen dood aan de griep of complicaties bij griep. toch zal ik nooit een griepvaccin nemen want we weten allang dat een griepvirus zo snel muteert dat ze verre van doeltreffend zijn. Er is geen vaccin zonder risico, en griep is ook niet helemaal zonder risico, maar dan toch maar liever proberen mezelf zo gezond mogelijk te houden om griep te voorkomen. (lukt ook heel aardig!)

De farmaceutische industrie wil maar al te graag dat we onszelf en onze dieren blijven vaccineren, ik wantrouw de aanbevelingen erg. Bij paarden 1 x of zelfs 2x per jaar griep + tetanus vaccin, dat had allang verboden moeten zijn! Ik vraag me echt af hoe ze het iedere keer weer voor elkaar krijgen mensen te doen geloven dat hun vaccins nuttig zijn.

helemaal eens met:

http://www.volkskrant.nl/wetenschap/over-nadelen-vaccinatie-wordt-veelal-gezwegen~a3479775/
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 1161½ van 1258
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact