InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 1008½ van 1258
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 13 juli 2013, 7:4013-7-13 07:40 Nr:258999
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Om toch eens over na te denken Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003

In plaats van een automatisme ?

http://thesoulofahorse.com/blog/at-last-the-truth-about-your-horses-teeth/

Piet

If your horse is only sound when shod, then he is
lame
Volg datum > Datum: zaterdag 13 juli 2013, 10:0113-7-13 10:01 Nr:259001
Volg auteur > Van: Jet van Gulik Opwaarderen Re:258997
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Minipaardje heeft een slechte darmwerking, net koliek gehad, hoe de darmen te stimuleren? Structuur

Jet van Gulik
Andijk
Nederland

Jarig op 25-2

495 berichten
sinds 5-1-2006
Els Kleverlaan schreef op vrijdag 12 juli 2013, 23:16:

> Marlies Sanders schreef op vrijdag 12 juli 2013, 23:00:
>
>> Ben bang van niet, Thalita...
>> Ik heb ook op allerlei manieren geprobeerd onbeperkt te voeren, maar ben
>> toch over gestapt op 4 x per dag een gepaste portie.
>>
> Hier idem. Heb mijn drie probleemgevallen gisteren een hele dag op de
> track met héél kort gras laten lopen en de shetten waren 's avonds
> kogelrond met een keiharde buik. Dat lijkt me echt niet gezond.
> Ze gaan nu 2 keer per dag een uur of 4 op de track en krijgen verder
> nauwelijks nog bijgevoerd. En dat gaat nu al een paar weken goed.
>
Nou heb ik op 'vind ik leuk' geklikt Els, maar daar bedoel ik alleen maar mee dat ik het leuk vind dat je je ervaring deelt. Koffiemolentje is inmiddels aangeschaft ;-)

Hier ook een tonnetje en een slanke, Thalita. 's Winters voer ik vijf keer hooi per dag, nu alleen 's nachts als ze op het zand moeten. Op de leenwei waar ze nu staan krijgen ze niks bij. Sterkte.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 juli 2013, 10:2113-7-13 10:21 Nr:259002
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:259001
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Minipaardje heeft een slechte darmwerking, net koliek gehad, hoe de darmen te stimuleren? Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012
Een vriendin van me vroeg zich af of Noortje misschien zo loopt te stofzuigen (continue op zoek naar eten), omdat ze misschien een tekort heeft van iets, mineralen of vitaminen. Ergens klinkt dat niet gek, want mensen hebben dat ook, als ze een tekort hebben aan vitaminen en mineralen, blijven de hersenen continue signalen geven dat er gegeten moet worden, om te proberen het tekort aan te vullen. Die mensen hebben ook constant honger en willen het liefst alles eten wat ze kunnen vinden, zelfs nagelbijten valt hier onder. Geef je deze mensen het juiste supplement, is de overdreven honger ook snel verdwenen en word deze persoon ook rustiger, omdat die constante drang weg valt. Zelfs nagelbijten gaat dan spontaan over.
Ik weet dat dat bij mensen zo werkt, ook uit eigen ervaring en ook door mijn werk.
Dat zal het bij paarden ook kunnen zijn toch?
Ik ben erg blij dat haar buik nu normale proporties aan neemt, ze oogt echt een stuk beter dan eerst! Alleen heb ik zelf wel wat moeite mee om haar zo weinig hooi te geven, ik vind het een beetje zielig voor haar. Maar eigenlijk is het veel zieliger om met zo'n dikke plofbuik te lopen, toch lastig soms dat mensen brein met zijn antropomorfisme!! :-M
Volg datum > Datum: zaterdag 13 juli 2013, 10:2913-7-13 10:29 Nr:259003
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:258999
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Om toch eens over na te denken Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Ja door schade en schande word je wijs. Bij mijn vorige pony heb ik ook een tandarts gehad, denkende dat we haar gebit wel goed konden krijgen door het mooi af te slijpen.
Nu weet ik dat wanneer de tandarts erbij komt en aan het werk gaat, dit vaak vragen is om verdere problemen. Als je een tandarts nodig hebt, betekent dat dat je niet de juiste voeding geeft. Tandarts wegsturen en overstappen op de juiste voeding is beter.
Eventueel een klein haakje wat in de wang prikt een beetje bijvijlen, zodat het niet meer prikt, maar het ontstaan van haken geeft al aan dat er in de voeding van het paard iets niet juist is.
Soms denk je wel eens, wist ik toen maar wat ik nu weet. Helaas is dat niet het geval, je doet datgene met de kennis die je op dat moment hebt. Op een ander moment, zal je het misschien anders aanpakken.
Voor mij geen tandartsen meer!
Volg datum > Datum: zaterdag 13 juli 2013, 10:3113-7-13 10:31 Nr:259004
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:258994
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Minipaardje heeft een slechte darmwerking, net koliek gehad, hoe de darmen te stimuleren? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Talitha schreef op vrijdag 12 juli 2013, 22:05:

> Ik denk dat ik haar toch gewoon teveel gevoerd heb, denkende dat hooi en
> stro geen kwaad kunnen, maar misschien dus toch wel.
> Ik wil haar graag onbeperkt ruwvoer bieden, maar weet nu even niet hoe.

met graasmasker of fijnmazig hooinet. Of op een wei zetten op zeer arme grond met veel steen en weinig vegetatie.

> Iemand een idee? Iets waar echt niets in zit, maar wat ze wel makkelijk
> kan verwerken hmmm zou dat bestaan? ehm

Ik zou de pony eens mest van een gezond paard geven zodat de darmflora wordt opgepept. De darmflora speelt een belangrijke rol in heel veel processen in het lichaam.
Trouwens over wormen is er ook nog wel het 1 en ander te leren:

http://www.artsennet.nl/Nieuws/Op-tv/Uitzending/104239/Wormen-en-darmbacterien-in-Labyrint.htm
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 1008½ van 1258
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact