InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 722 van 1258
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 9:0228-10-11 09:02 Nr:238688
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:238684
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Ans Jondral schreef op donderdag 27 oktober 2011, 23:58:

> Toch even vragen...
> Heeft er hier iemand toevallig ervaring met een paard langere tijd
> pijnstilling te geven?
> Ik ben wel benieuwd naar ervaringen daarmee.
> Wat werkt wel / niet goed? In hoeverre had het paard last van
> bijwerkingen, na hoeveel tijd? etc...
>
> Daarstraks weer mijn pony liggend op de wei gevonden, duidelijk pijnlijk
> en moeite met rechtstaan. In die mate dat ze haar voer dan maar al liggend
> heeft gegeten.
> En de winter moet nog beginnen. Dus ik wil tegen even bekijken wat de
> opties verder nog zijn.

He verdikkie, wat akelig! Ook mijn vraag.. waar heeft ze pijn?

Heb geen ervaring met langdurige pijnstilling.. maar... waarom mag/kan een mens wel langdurige pijnstilling krijgen/verwerken en waarom zou dat bij eenp pony niet mogen/kunnen.

Zijn er nog andere mogelijkheden om de pijn te verlichten? Wanneer het bijv. van de kou komt een lekkere warme deken (hoe on-PN dat ook is ;-) )
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 9:0628-10-11 09:06 Nr:238689
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:238687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Heb je al duivelsklauw geprobeerd? staat er bij mij nu een op maar die was nog niet zo erg.
Ik heb vroeger een pony vrij lang op de metacam gehad, geen bijwerkingen gezien, maar het ging er ook niet van over...Pijn was wel duidelijk minder...Kost wel wat....
Veel succes ermee!
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 9:3528-10-11 09:35 Nr:238690
Volg auteur > Van: Angela29 Opwaarderen Re:238686
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedtesten Structuur

Angela29
Maastricht
Nederland

Jarig op 12-6

43 berichten
sinds 10-10-2011
Stel dat ik (of Merel :-D ) bloed zou laten prikken en er komt een ernstig tekort uit... En het is echt zo wisselend op zo'n korte termijn als Frans aangeeft... en ik ga enthousiast vitamine E aanvullen om het "tekort" tegen te gaan, zijn daar risico's aan verbonden als het paard daar teveel van binnenkrijgt?

Op internet vind ik vooral informatie wat aangeeft dat vitamine E overschot geen kwaad kan maar Selenium wel...

Zelf twijfel ik ook over nu bloedonderzoek of in het voorjaar omdat ik ook wel eens de waarden wil weten van Cos.... Ik volg dit even :-) .

De dierenarts die ik heb gehad voor de entingen rekent voor boedafname voor een algemene screening € 60,- . Groot profiel, zeer uitgebreid incl Mg, Zn, Cu, Se € 120,-. Als ik enkel selenium/vitamine E wil weten i.p.v. het uitgebreide perofiel dan kost het € 80,-.
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 9:4428-10-11 09:44 Nr:238691
Volg auteur > Van: Angela29 Opwaarderen Re:238689
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Angela29
Maastricht
Nederland

Jarig op 12-6

43 berichten
sinds 10-10-2011
Wat vervelend... Geen ervaring bij paarden met langdurige pijnstiller, wel bij andere diertjes. Het ligt ook een beetje aan welke pijnstiller maar ik weet dat langdurig gebruik van bepaalde pijnstillers (bijvoorbeeld metacam) invloed kan hebben op de nierfunctie en daardoor ook heel gevaarlijk kan zijn bij langdurig gebruik. Ik weet natuurlijk niet of dat bij alle dieren hetzelfde werkt maar dat zou je op basis van het product dat je zou willen geven met je dierenarts moeten overleggen...

En het gevaar van langdurige pijnstilling is natuurlijk wel dat ze door de pijn heen gaan functioneren en het de "kwaal" verergert zonder dat je de natuurlijke reactie & symptomen van het dier kan peilen. Succes met het nemen van een beslissing!
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 9:4928-10-11 09:49 Nr:238692
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:238671
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cremello met vage klachten Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Marlies Nieuwenhuis-Mulders schreef op donderdag 27 oktober 2011, 21:01:

> Het zijn wat vage klachten bij elkaar, die ervoor zorgen dat ET niet
> lekker in zijn vel zit en dit duidelijk te kennen geeft tijdens het
> werken. Bovendien wordt hij zo onzeker dat ik niet meer in mijn eentje
> erop uit kan met hem, want hij rent bij voorkeur terug naar stal terwijl
> hij van de zomer nog door het vuur ging voor me.
>
> Ook is met het opspelen van bovengenoemde klachten de gevoeligheid van zijn voorhoeven toegenomen, zodat hij zelfs in het land moeilijk liep en ik hem weer op ijzers heb moeten laten zetten voor.

men kan dus niet spreken over vage klachten

> Ik zoek de oorzaak in zijn stofwisseling. Het lijkt erop dat hij zijn afvalstoffen niet goed kwijt kan, maar de drainagekuur van deze zomer gaf geen resultaat.
> Ik wil nu nog een levercompositum inzetten, maar ben bang dat hierna mijn mogelijkheden opgedroogd zijn en ik mss wel een stalling met maar 7 uur weidegang en een binnenbak moet verkiezen boven zijn huidige paardenparadijs, zodat we nog wat plezier samen kunnen hebben, anders dan wandelen en grondwerken.

deze oplossing gaat uiteraard ten koste van je paard, dus daar kan je niet veel plezier aan beleven. Je paard is ziek, dat is zeer spijtig, maar het kan mensen ook overkomen dat ze een ziekte krijgen die niet makkelijk gediagnostiseerd kan worden. Het blijft dus altijd een kwestie van de omstandigheden voor je paard zo gunstig mogelijk te maken en te houden + een goede DA te raadplegen en zelf meedenken.
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 10:2128-10-11 10:21 Nr:238693
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:238687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Spirithorses schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 8:50:

> Als gevolg waarvan heeft ze weer pijn? Artrose?

Vermoedelijk, aangezien het ook weersafhankelijk is?
In de zomer vind ik haar zo niet.
Maar ik heb nooit foto's ofzo laten maken. Dat er niets aan te doen is, zie je namelijk met het blote oog ook wel. Dus ik zag de meerwaarde daarvan niet in.
Ze lijkt alleszins atactisch en haar linker achterbeen 'klopt' niet meer. Die spieren thv haar heup en knie lopen niet meer precies hoe ze bedoeld zijn. En één van die spieren lijkt deels afgescheurd. Maar normaal trekt ze haar plan daar wel mee.
Ze steunt achteraan vooral op haar 'goede' achterbeen dat ze onder zich plaatst en gebruikt dat slechte been vooral om zich wat in evenwicht te houden. Normaal kan ze wel redelijk stappen. Draven en galopperen doet ze soms ook nog, maar ze sleept wel met dat been.
Volgens Cindy kon ze wel nog een eind verder zo en zou het vooral een probleem worden als haar goede been het zou opgeven. Omdat ze al jaren met haar volle gewicht op al die banden en pezen hangt. Maar dat been was nog in redelijke staat. (Ze is ook maar een lichtgewichtje, dat zal wel een voordeel zijn.)

Als ze zo moeilijk rechtstaat, weet ik eigenlijk niet goed aan welk been het nu juist ligt. Dat slechte been is altijd slecht natuurlijk. Ze lag alleszins op haar linker zij met dat slechte been onder zich. En als ze wil rechtstaan, dan laat ze zich eerst plat vallen en probeert dan in 1 keer overeind te komen terwijl ze terug rolt. Geen idee hoe ze dat precies doet, maar dat lukt haar normaal wel van de eerste keer. Gisteren niet :-(
Ze probeert dan een paar keer. Ze gaat plat liggen en weer rechtop en je ziet haar zich schrap zetten maar ze geeft het vrij snel op.
Alhoewel ze wel kan rechtstaan. Want wat later ging Angel aan haar frunniken terwijl ze daar lag. En ze heeft wat schrik van Angel. En dan sprong ze opeens wel recht. Ook niet van de eerste keer, maar ze probeert dan blijkbaar wat harder. Ik vermoed daarom dat ze het eerder opgeeft omdat het pijn doet ipv dat ze de kracht niet zou hebben?
Want als Angel haar komt pesten is de motivatie blijkbaar wel groot genoeg?
Als ze rechtstaat, dan staat ze trouwens op 3 benen en het duurt even voor ze kan lopen. Dat heeft ze altijd wel een beetje. Maar dat was gisteren ook erger. Dan houdt ze haar been omhoog en duurt het veel langer voor ze het kan gebruiken.
Dus ik vermoed dan toch haar slechte been als dader?

Dekens krijgt ze hoor. Die lagen al klaar, maar ik wilde wachten tot het zou vriezen zodat haar wintervacht ook de kans krijgt om zich te ontwikkelen.
Maar die gaan nu sowieso tegen vanavond op.
Maar ik weet niet of het afdoende is.
Ik vind haar achteruit gaan. En mijn zus vind het ook.
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 10:3228-10-11 10:32 Nr:238694
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:238693
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
He wat sneu. Hoe oud is het diertje?

Ik denk dat ik haar heel on-PN a la minuut de deken(s) op zou doen. Lekker warm en dan kan ze al haar energie steken in waar ze het voor nodig heeft. Niet in het aanmaken van een wintervacht of zichzelf warm houden.

Devil's Relief http://www.paardendrogist.nl/product/115/745/devils_relief/101104/
zou je kunnen proberen, zit alleen wel dextrose in (suiker dus) maar... wat is belangrijk. Het lijkt me kiezen tussen 2 'kwaden'. Daarnaast.... hoe hard het ook is is dit misschien wel het allerlaatste wat je voor dit diertje kan doen.

Succes en heel veel sterkte en wijsheid toegewenst!
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 10:4228-10-11 10:42 Nr:238695
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:238694
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004

Ze is van 1991.
20 jaar dus maar ze heeft dit probleem al jaren.
Ik weet het fijne er niet van, maar ze moet op een bepaalde moment iets voorgehad hebben en daarna is het telkens wat slechter gegaan.

Ze is overgings ook hoefbevangen geweest voor ze bij mij kwam, dus dat is ook nog iets om rekening mee te houden. Alhoewel ik daar niks meer van terug zie in haar hoeven.

Ik vraag me af in hoeverre die duivelsklauw bijwerkingen heeft? Want de literatuur daarover vind ik zeer wisselend.
Ik heb namelijk het idee dat de pony qua weerstand ook niet helemaal super is. Ze sukkelt het laatste jaar met de ene huidinfectie na de andere, ruift moeilijk, oogjes altijd vuil, hoest gemakkelijk en zit elke winter toch minstens 1 keer aan de antibiotica omdat ze een luchtweginfectie heeft etc...
Ik vrees daarom een beetje dat ik haar dood maak als ik er dan langdurig nog extra chemische rotzooi in ga steken.
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 11:0428-10-11 11:04 Nr:238697
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:238695
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Ans Jondral schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 10:42:

> Ze is van 1991.
> 20 jaar dus maar ze heeft dit probleem al jaren.
> Ik weet het fijne er niet van, maar ze moet op een bepaalde moment iets
> voorgehad hebben en daarna is het telkens wat slechter gegaan.

Op zich nog niet echt een oudje..

> Ze is overgings ook hoefbevangen geweest voor ze bij mij kwam, dus dat is
> ook nog iets om rekening mee te houden. Alhoewel ik daar niks meer van
> terug zie in haar hoeven.

Weet je waardoor ze hb werd.

> Ik vraag me af in hoeverre die duivelsklauw bijwerkingen heeft? Want de
> literatuur daarover vind ik zeer wisselend.

Lastig he? En de dextrose (suiker) zal voor haar hb-verleden niet zo geweldig zijn.

> Ik heb namelijk het idee dat de pony qua weerstand ook niet helemaal super
> is. Ze sukkelt het laatste jaar met de ene huidinfectie na de andere,
> ruift moeilijk, oogjes altijd vuil, hoest gemakkelijk en zit elke winter
> toch minstens 1 keer aan de antibiotica omdat ze een luchtweginfectie
> heeft etc...
> Ik vrees daarom een beetje dat ik haar dood maak als ik er dan langdurig
> nog extra chemische rotzooi in ga steken.

Lastig he! Leef met je mee..
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 11:3428-10-11 11:34 Nr:238698
Volg auteur > Van: Merel Stoffers Opwaarderen Re:238690
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedtesten Structuur
Merel Stoffers
Nederland


2090 berichten
sinds 1-2-2009
Angela29 schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 9:35:

> Stel dat ik (of Merel :-D ) bloed zou laten prikken en er komt een
> ernstig tekort uit... En het is echt zo wisselend op zo'n korte termijn
> als Frans aangeeft... en ik ga enthousiast vitamine E aanvullen om het

> De dierenarts die ik heb gehad voor de entingen rekent voor boedafname
> voor een algemene screening € 60,- . Groot profiel, zeer uitgebreid incl
> Mg, Zn, Cu, Se € 120,-. Als ik enkel selenium/vitamine E wil weten i.p.v.
> het uitgebreide perofiel dan kost het € 80,-.

Ik betaal bij deze da 30-130 euro, afhankelijk van wat ik laat testen. Ik geloof dat dat een nette prijs/representatief is.
Mijn oude da is gestopt en heeft de paarden overgedaan naar de Raaphorst - die is gemiddeld genomen duur en vermoedelijk hier ook duurder.
Ik heb de indruk dat de Belgische da meestal goedkoper is dan de Nederlandse da.

Angela, als je wilt kan ik je nog wel laten weten waar ik op getest heb.
Overigens komt mijn paard niet zo veel op het gras als de jouwe. :-)
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 11:3728-10-11 11:37 Nr:238699
Volg auteur > Van: Merel Stoffers Opwaarderen Re:238686
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedtesten Structuur
Merel Stoffers
Nederland


2090 berichten
sinds 1-2-2009
Spirithorses schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 8:50:

> Merel Stoffers schreef :
>
>>>> Uiteraard stel ik deze vraag niet zomaar; ik vermoed een tekort aan Vit

> Een algeheel bloedbeeld plus de combinatie E/Selenium kost mij ca 110,- en
> het gaf gelijk duidelijkheid.
> Bij Rubio kwam er zeker wat uit. Hij heeft nu ca 4 weken Chevivit en is
> weer helemaal topfit en zijn vermoeidheid is over.

Het gaat mij trouwens zeker niet om het geld - voor het geval ik die indruk zou wekken.
Ik laat uiteraard op alles prikken waarvan het nodig zou zijn!

Bedankt voor je post Pien!
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 12:0128-10-11 12:01 Nr:238700
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:238697
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Aafke schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 11:04:

> Weet je waardoor ze hb werd.

Nee, ik weet er eigenlijk weinig van.
En de vorige eigenaren weten ook niet wat er precies gebeurd is. Ze is nooit in privé handen geweest en op een bedrijf gaat het er nu eenmaal allemaal wat anders aan toe.
Ik weet dat ze er over de jaren regelmatig een DA bij hadden. En ik kan mij verschillende gelegenheden herinneren dat de eigenaresse er iets over zei, dat het niet goed met haar ging etc... (Die was namelijk al een tijdje aan het proberen of ik de pony niet zou overnemen, dus ze sprak mij er soms over aan. En vroeg wel eens of ik haar niet wilde poetsen etc... (Behoorlijk verdacht als daar nog 50 andere merries rondlopen, dat net die pony gepoetst moest worden )) maar ik vond de uitleg over het hoe/wat altijd nogal vaag.
Ik heb ook al gehoord dat ze een probleem zou gehad hebben bij een bevalling en dat dat mee aan de oorzaak ligt. Maar dat klopt dan weer niet met die afgescheurde spier.
Maar net voor ze haar brachten zou ze hb, geweest zijn, werd alleszins gezegd toen ze hier afgezet werd. En ze was een melkpony, dus op zich zou dat best gekund hebben. Maar ik heb het zelf nooit terug gezien in haar voeten.
Ze was alleen echt niet goed, die eerste paar weken. En lag het grootste deel van de dag neer. Nadien ging het opeens weer een stuk beter. Dus het zou best kunnen dat ze hb was.

Ik baal wel van die dekens nu.
Ze heeft momenteel weer één of andere vage huidinfectie.
Schimmel is het precies niet, want imaverol blijkt niet te helpen.
Maar wat het dan wel is? :-S
En dan straks die dekens erop, kan het lekker broeien. En besmet ze zichzelf telkens terug met haar eigen dekens.
Maar er is weinig keuze zeker?
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 12:1028-10-11 12:10 Nr:238701
Volg auteur > Van: Moniek Opwaarderen Re:238700
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur
Moniek
Homepage
Nederland

Jarig op 22-1

1993 berichten
sinds 30-9-2004

Huidproblemen, luchtweginfecties en.............geen goede darmflora. Dat is een drie-eenheid.
Ik zou dus iets van pro-biotica gaan geven en het voerbeleid eens nader bekijken.

Moniek
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 12:1028-10-11 12:10 Nr:238702
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:238700
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: langdurig pijnstilling: ervaringen? Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Ans Jondral schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 12:01:

> Aafke schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 11:04:
>
>> Weet je waardoor ze hb werd.

> voeten.
> Ze was alleen echt niet goed, die eerste paar weken. En lag het grootste
> deel van de dag neer. Nadien ging het opeens weer een stuk beter. Dus het
> zou best kunnen dat ze hb was.

Arm dier!

> Ik baal wel van die dekens nu.
> Ze heeft momenteel weer één of andere vage huidinfectie.
> Schimmel is het precies niet, want imaverol blijkt niet te helpen.
> Maar wat het dan wel is? :-S
> En dan straks die dekens erop, kan het lekker broeien. En besmet ze
> zichzelf telkens terug met haar eigen dekens.
> Maar er is weinig keuze zeker?

Ja, er is nog een keus. Niet de keus die mijn voorkeur zou hebben en ook zeker niet de schoonheidsprijs verdient... Je zou haar in een ruime stal kunnen zetten =-) , lekker droog, beschut en dan hoeft ze geen deken op... Zal ten nadele zijn van de beweging die ze nu nog heeft, hoe minimaal dat misschien ook is.

Moeilijke keuzes hoor, wanneer doe je het goed? Waar doe je haar op dit moment een plezier mee?
Volg datum > Datum: vrijdag 28 oktober 2011, 12:1528-10-11 12:15 Nr:238703
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:238690
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedtesten Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Angela29 schreef op vrijdag 28 oktober 2011, 9:35:

> Stel dat ik (of Merel :-D ) bloed zou laten prikken en er komt een
> ernstig tekort uit... En het is echt zo wisselend op zo'n korte termijn
> als Frans aangeeft...

Dat is het; ik heb het niet zelf verzonnen.

> en ik ga enthousiast vitamine E aanvullen om het
> "tekort" tegen te gaan, zijn daar risico's aan verbonden als het paard
> daar teveel van binnenkrijgt?

Nee, een overschot aan vitamine E lijkt geen kwaad te kunnen. Dat kan natuurlijk wel anders zijn voor de onvermijdelijke hulpstoffen, dus let goed op wat voor supplement je geeft. En niet elke soort vitamine E is even goed opneembaar.

> Op internet vind ik vooral informatie wat aangeeft dat vitamine E
> overschot geen kwaad kan maar Selenium wel...

Selenium inderdaad wel, en die grens is snel bereikt.

Mijn idee over dit alles is dat je je gewoon even moet verdiepen in de vitamine E behoefte van een paard (die neemt dramatisch toe bij spierschade, wanneer je olieen voert (het bekende "lepeltje olie over het voer"), dekken, etc.) Aan de hand van de leefomstandigheden en de symptomen krijg je dan een goede indruk of vitamine E nodig kan zijn of niet, dat is betrouwbaarder dan zo'n bloedtest (die notabene duurder is dan die hele vitamine-E kuur).

Vitamine E is niet schadelijk.... dus wat wil je met een bloedtest bereiken? Je betaalt dan veel geld om te kijken of je die geringere uitgave voor vitamine E kan besparen?

Ik zou beginnen met een vitamine-E/Selenium combi in verband met de opneembaarheid.
Kijk wel uit met Selenium. Als je horizontale scheuren in de hoefwand krijgt direct stoppen met de Selenium. Eventueel daarna doorgaan met een Vitamine-E supplement zonder Selenium (als het dan nog nodig is om Vit-E te geven).

> Zelf twijfel ik ook over nu bloedonderzoek of in het voorjaar omdat ik ook
> wel eens de waarden wil weten van Cos.... Ik volg dit even :-) .

Als je dan toch wilt testen kun je echt beter het voedsel analyseren. Er wordt veel te veel belang gehecht aan bloedwaarden van de vitaminen en mineralen terwijl die vaak maar een onbetrouwbare momentopname weergeven die van dag tot dag kan verschillen. Een analyse van het voedsel zegt meer.

> Als ik enkel selenium/vitamine E wil weten i.p.v.
> het uitgebreide perofiel dan kost het € 80,-.

Het Vitamine-E/Selenium-supplement op deze website kost 59.95, goedkoper dan die bloedtest. (En ik zeg dit niet graag omdat ik perse iets wil verkopen, ik zou hetzelfde zeggen als we dit supplement niet verkochten), Ik geef dit advies omdat in geval van vitamine E testen onbetrouwbaar zijn, vitamine E niet schadelijk is als je het onnodig geeft, en die onbetrouwbare bloedtest meer kost dan dat supplement wat je ermee zou kunnen besparen).

Vitamine-E tekorten zijn doorgaans van tijdelijke aard (de reden waarom er een tekort is ontstaan, zoals weefselschade, lost zich doorgaans vanzelf op) en bovendien wordt vitamine E opgeslagen. Vaak is een enkel kortdurend kuurtje afdoende voor een lange periode.

Frans
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1062 onderwerpen
18857 berichten
Pagina 722 van 1258
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact