InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1162 onderwerpen
18957 berichten
Pagina 688½ van 1264
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 25 augustus 2011, 13:1825-8-11 13:18 Nr:235812
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:235808
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: tinkers op 100ha natuurgebied,grotere kans op mok? Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Ans Jondral schreef op donderdag 25 augustus 2011, 12:07:

>> Wat bedoel je met "Alles wat je bij trekpaarden ook kan tegenkomen"?
>
> Aangezien er toch ook wel behoorlijk wat Shire en Clydesdale bloed in

> extensief te kunnen houden, en toch lijken tinker-eigenaars zowat experts
> op het vlak van beeninfecties...
> En omdat het koudbloeden zijn vermoed ik dat ze ook wel wat gevoeliger
> zijn aan HB dan de de meeste warmbloed en volbloedrassen?

Ik ben gelukkig geen expert op het gebied van beeninfecties. :-) Bij de vorige eigenaar heeft Lily twee jaar op een grotendeels modderig strontweiland gestaan, geen schuilmogelijkheid en een aantal balen hooi die tussen de paarden in de modder gepleurd waren. Geen spoor van mok, echter helaas wel een heel scala aan andere beestjes waarvoor ze behandeld is. Ze heeft in die twee jaar dat ik haar nu heb geen mok gehad.

Ik heb ooit een keer contact gehad met iemand die Tinkers fokt. Volgens haar zijn Tinkers nog een bonte mengeling van allerlei rassen, er is nog geen typische Tinker, daarvoor bestaat "het" ras te kort en daarom hebben ze nog weinig last van erfelijke aandoeningen zoals die bijvoorbeeld bij Quarters bestaan. Tinkers hebben volgens haar niet meer kans op mok dan andere paarden, echter hebben ze het een keer opgelopen, is het moeilijk te behandelen door het vele haar. En Tinkers zijn volgens haar absoluut geen koudbloeden, ze kunnen NIET op gras en hooi alleen leven zoals ponys en GEEN temperaturen onder 0 aan, want in Ierland/Engeland vriest het niet dus in de stal tijdens de winter of een deken op. :-S

Die laatste opmerkingen heb ik maar met een korreltje zout genomen. Al met al een interessant gesprek, daarna werd het jammer genoeg een opdringerig verkooppraatje en ben ik afgehaakt.

Monique
Volg datum > Datum: donderdag 25 augustus 2011, 14:1025-8-11 14:10 Nr:235817
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:235812
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: tinkers op 100ha natuurgebied,grotere kans op mok? Structuur
Ans Jondral
Heffen
Belgiƫ

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Monique Meijer schreef op donderdag 25 augustus 2011, 13:18:

> Ik ben gelukkig geen expert op het gebied van beeninfecties. :-) Bij de
> vorige eigenaar heeft Lily twee jaar op een grotendeels modderig
> strontweiland gestaan, geen schuilmogelijkheid en een aantal balen hooi

> al een interessant gesprek, daarna werd het jammer genoeg een opdringerig
> verkooppraatje en ben ik afgehaakt.
>
> Monique

Ik had een welsh cob die het op hooi alleen in de winter ook niet trok. (Welsh Cobs zijn nauw verwant met sommige types tinkers) Hij werd erg mager. Dus in die zin, kan ik mij daar wel iets bij voorstellen. Dat dier had overgings wel een prachtige wintervacht en vond het super in de sneeuw en bij vriestemperaturen.
Maar het was toch echt een koudbloed, hoe chique je ze ook fokt...

Maar ik ben het wel eens met je hoor, dat er zoveel verschillende types en individuele verschillen zijn. Net als dat niet elke QH spierproblemen heeft.
Maar moest je procentueel gaan kijken, durf ik er geld op inzetten dat die beeninfecties eruit springen. ;-)
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1162 onderwerpen
18957 berichten
Pagina 688½ van 1264
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact