InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1088 onderwerpen
18883 berichten
Pagina 432 van 1259
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 18:326-10-10 18:32 Nr:215333
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:215201
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Oef Angelique, wat een domper... Misschien kan ik je (als NKO arts) een beetje helpen met medische termen en toestanden, maar ik ben natuurlijk geen dierenarts. Wat ik weet: het is een goedaardig gezwel, dus geen uitzaaiingen, geen kanker. Maar het groeit wel steeds (snelheid?) en drukt bot weg, kan daardoor ook ontsteking en letsel aan omgevende structuren (in het hoofd) geven. Het is een bloevatgezwel, een woekering van bloedvaatjes dus. Dat zegt het woord hematoom. Ethmoidaal geeft de plaats aan, het ethmoid is namelijk één van de neusbijholten.
Als dit een mens zou zijn, dan behoren wegnemen of lokaal kapotmaken tot de mogelijkheden. Wegnemen: klassiek chirurgisch, maar het hangt af van de juiste plaats en grootte van de tumor en expertise van de chirurg of dat kan. Wegbranden met een laser, wat een voordeel kan zijn gezien het een bloedvatrijk gezwel is. Maar als er ook maar één celletje achterblijft kan dat opnieuw tot een gezwel uitgroeien. In de neus, zo dicht bij hersenen ed. is volledig wegnemen meestal niet te garanderen, toch kan wegnemen een goede optie zijn omdat het alleszins een heel pak uitstel geeft, eer er een nieuwe tumor komt.
Lokaal kapotmaken: door inspuiten van een giftige stof of een stof die de bloedvaten verstopt. Formaline is giftig en kan dus de tumor ter plaatse doen afsterven/verkleinen en ineenschrompelen. Wat bij mensen kan maar bij paarden vermoedelijk niet (?) is via een katheter in de lies het voedende bloedvat van de tumor opzoeken en daar dan rechtstreeks een kleefstof inspuiten die de bloedvatwoekering dichtplakt waardoor die ook afsterft of toch sterk in volume afneemt. Dit lokaal verkleinen/kapotmaken van de tumor kan dan evt. nog gevolgd worden door een operatie, die dan makkelijker kan verlopen.
Tot zo ver de medische dingen, ik weet niet of je er iets aan hebt. Mail gerust als ik je met iets kan helpen.
Verder: win zo veel mogelijk advies in uit verschillende hoeken, je hoeft daarom niet met je paard alle klinieken af te dweilen maar ik zou wel durven met de foto en het verhaal een paar paardenchirurgen gaan bezoeken. Ik heb dat vroeger voor Cesar ook gedaan, dat werd niet raar gevonden, en ik heb zo toch de beste (of toch de best geinformeerde) keuze kunnen maken. Als ik toen bij m'n eerste DA was gebleven liep Cesar nu nog op drie benen (of was hij er niet meer).

Veel sterkte,
Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 18:476-10-10 18:47 Nr:215334
Volg auteur > Van: Stephanie Pots Opwaarderen Re:215331
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoeveel invloed heeft een slechte start? Structuur
Stephanie Pots
Nederland


454 berichten
sinds 27-2-2010

De vorige eigenaar van het veulen neemt het niet zo nauw met haar paarden....... mijn pensionhoudster heeft het beestje daar weggehaald en bij ons in de kudde gezet.

Over de moeder van het veulen kan ik nog vrij veel te weten komen dus daar ga ik achter aan.
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 19:096-10-10 19:09 Nr:215335
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:215333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Super!
Nathalie!

"Go to humans for opinions, but horses for answers"
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 20:576-10-10 20:57 Nr:215340
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:215333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Nathalie Lagasse schreef op woensdag 6 oktober 2010, 18:32:

> Veel sterkte,
> Nathalie

Dat is nog eens een hart onder de singel steken duim
Kon ik 5 sterren plaatsen, had dit bericht het nu gekregen. Respect!

Nils en Olly :-)
Wie de lat steeds lager legt, leert nooit springen
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 21:256-10-10 21:25 Nr:215341
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:215291
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ontstoken ogen Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
jennet schreef op dinsdag 5 oktober 2010, 22:43:

> Iemand ervaring met een paard met ontstoken ogen?

Hallo Jennet,
Ik kreeg de tip om naar de voorlok en manen te kijken, of er geen haren in de ogen kwamen. En ja hoor! Duidelijk irritatie door haren die in de ogen kunnen komen.
Nu houd ik de voorlok en manen steeds in de gaten, zodra ik weer tranende ogen zie. En altijd vind ik dan weer haren: die te lang zijn, of die los zitten.
Wie weet is dit bij het betreffende paard ook zo?
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 22:256-10-10 22:25 Nr:215347
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:215315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ontstoken ogen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004

> Spirithorses schreef :
>
>> Jennet, sorry, maar dit paard met zo'n grote spier/voetproblemen staat toch

> Wij houden het paard nu in de gaten. Ja ik zeg....buiten ermee en dat
> helpt al heel goed.
> Ik ga toch even die oogcreme even halen mocht het niet beteren. Kan je
> toch maar in je koffertje hebben dan :-)


Pfff, eng mens, ik schrok al dat je je beest in een stal gepleurd had =-)
Sorry voor mijn heftige reaktie dan, ik ben nou eenmaal allergisch voor stalopsluitingen maar ik zal me inhouden :-M Lief dat jullie je om dit paard gaan bekommeren YES! .

Groetjes, Pien
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 22:426-10-10 22:42 Nr:215350
Volg auteur > Van: angelique hage Opwaarderen Re:215333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

angelique hage
Homepage
Nederland


656 berichten
sinds 9-2-2009
Nathalie Lagasse schreef op woensdag 6 oktober 2010, 18:32:

Jeetje Nathalie, wat gewelig Jip-en-Janneke uitgelegd, enorm bedankt!!
Ik heb mij de afgelopen dagen, gewapend met woordenboeken en een bevriende huisarts al door heel wat teksten heen geworsteld, maar na jouw verhaal is het mij echt volkomen duidelijk! Nogmaals, dank je wel!
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 23:066-10-10 23:06 Nr:215351
Volg auteur > Van: jennet Opwaarderen Re:215347
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ontstoken ogen Structuur
jennet
belgie


515 berichten
sinds 30-7-2009
Spirithorses schreef op woensdag 6 oktober 2010, 22:25:

>
> Pfff, eng mens, ik schrok al dat je je beest in een stal gepleurd had =-)
Thanks :-M
> Sorry voor mijn heftige reaktie dan, ik ben nou eenmaal allergisch voor
> stalopsluitingen maar ik zal me inhouden
Nee hoor groot gelijk :-)

:-M Lief dat jullie je om dit
> paard gaan bekommeren YES! .
>
> Groetjes, Pien

Ja voor mij ook sorry dan he :-) Neeehhh niet alles gaat over de mijne ;-) Zou niet fraai zijn ...in 2 jaar alle kwalen die er bestaan ha!
Ik hou 'r goed in de gaten misschien wel 's teveel. Vindt ze niet erg hoor, het is wel een gezelligheidsmuts :-P

Ja ik kan niet anders dan het paard helpen in die zin van verzorging. Ik hou het liever bij mijn eigen toko en gedachtes maar ik kan dat niet aanzien. Voor de rest hou ik mijn snaveltje toe en Dust staat vollop in de glorie met d'r zalige velletje en te dabberen in de mud op het moment. Da's nie zielig......vind ik! Als die een wondje heeft.....pfft zo weg.
Ach we doen ons best wel ........voor het paard maar weer ;-)
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 23:116-10-10 23:11 Nr:215352
Volg auteur > Van: jennet Opwaarderen Re:215332
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ontstoken ogen Structuur
jennet
belgie


515 berichten
sinds 30-7-2009
clarissa ruijgrok schreef op woensdag 6 oktober 2010, 17:56:

>>
>
> als je nu toch theetjes gaat maken, doe er dan ook een schep ogentroost

> wel oppassen en je dierenarts raadplegen, maar een theetje kan altijd...
> Ogentroost is in de meeste natuurwinkels te krijgen.
>
> groet Clarissa

Okee doe ik ook. Natuurwinkel? Is dat de tuinen misschien? Is ook weer een tip voor mijn hond trouwens.

Coralie, ze heeft geen lange lokken maar dat zou inderdaad ook heel goed kunnen.
Was het maar waar.....mooi hoor lange lokken , scheelt ook een vliegenmasker :-P

In ieder geval bedankt allemaal voor de tips... heel lief :-)
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 23:126-10-10 23:12 Nr:215353
Volg auteur > Van: angelique hage Opwaarderen Re:215350
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

angelique hage
Homepage
Nederland


656 berichten
sinds 9-2-2009
Update: GOED NIEUWS !!!!!!!!!!!!!!!!

Vandaag bij paardenkliniek de Lingehoeve in Lienden geweest. Wat een verademing.
Eerst hebben ze met de endoscoop gekeken, nu ook waar het kon lángs het hematoom. Daarnaast rontgenfoto's gemaakt om te zien of het aan de achterkant wellicht richting hersenen was doorgegroeid. Dat bleek gelukkig niet het geval. Zoals ze het zelf zeiden: "een mooie losliggende bal, daar kunnen we wel wat mee".
Gezien aard en omvang werd het advies gegeven te behandelen met Fomaline. Dat advies kregen we gisteren ook van de universiteitskliniek in Utrecht (nav van de endoscopie-beelden van vorige week). En dat is vandaag ook meteen gedaan:
Met een dun buisje (wat door de endoscoop gestoken werd) met daaraan een grote spuit met de Formaline zijn op diverse plaatsen gaatjes geprikt in het hematoom, waarbij dus telkens een aantal ml Formaline werd ingespoten. Dat deed Banjer duidelijk pijn, want ondanks de fikse sedatie (hij viel bijna om) reageerde hij heftig. Het bloedde behoorlijk en na de behandeling lag er een flinke plas bloed, spoelvloeistof (op de kop van de endoscoop zit een soort sproeier zodat ze weer wat kunnen zien) en Formaline op de grond.
Toen hij weer bij kwam (nadat de behandeling klaar was) begon hij fiks te proesten. Op een gegeven moment kwam er een flinke lading dik slijm met bloed uit z'n neus. Waarop de internist zei: "mooi, dat is er al uit". Dat was dus een stuk van het hematoom! Dit heeft hij op de trailer naar huis ook nog eens gedaan, want soortgelijke "smurrie" vond ik bij het schoonmaken ook in de trailer.

De Lingehoeve denkt minimaal 3x te moeten behandelen, telkens met 3 weken interval. Bij de eerstvolgende behandeling zal dus moeten blijken of Banjer reageert op de behandeling zoals ze verwachten. Maar volgens de Lingehoeve heeft Banjer een goede kans om weer helemaal de oude te worden. Ze hebben dit soort ingrepen nu 20x gedaan (zo'n 8x per jaar), allemaal vergelijkbare gevallen als Banjer. En alle 20 zijn volledig (of in ieder grotendeels) hersteld. Er is in principe wel een behoorlijke recidive-kans, maar er is er nu (na 2,5 jaar dus) van de 20 bij hun nog geen geresidiveerd. En dan zou opnieuw behandelen met deze methode mogelijk zijn.

Ik ben nu toch wel erg hoopvol.
(En over wat ik vind van de kliniek waar ik vorige week was zal ik mij maar niet verder uitspreken....)

Groetjes,
Angelique
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 23:466-10-10 23:46 Nr:215356
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:215353
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
YES!

Nils en Olly :-)
Wie de lat steeds lager legt, leert nooit springen
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 23:586-10-10 23:58 Nr:215357
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:215353
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Dat klinkt toch geweldig !!! YES! YES! YES!
Volg datum > Datum: donderdag 7 oktober 2010, 2:307-10-10 02:30 Nr:215359
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:215353
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Oh wauw Angelique! Wat een hoopvol verhaal!!
Kijk eens aan... ach ja, de technieken staan niet stil he??

Nou, hopen dat Banjer en jij nog heel veel mooie jaren hebben!

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Volg datum > Datum: donderdag 7 oktober 2010, 9:007-10-10 09:00 Nr:215363
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:215357
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005

Dat klinkt goed!

Monique
Volg datum > Datum: donderdag 7 oktober 2010, 10:137-10-10 10:13 Nr:215367
Volg auteur > Van: Tineke Nolet-Verdel Opwaarderen Re:215353
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: neusbloeding (steeds vaker en steeds meer), diagnose: ethmoïdaal hematoom Structuur

Tineke Nolet-Verdel
Nederland

Jarig op 24-6

1606 berichten
sinds 15-2-2005

YES! Wat een geweldig bericht! Banjer boft dat je je niet hebt laten afschepen en verder bent gaan zoeken. Respect!
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Gezondheid
Discussies over algemene gezondheid, behandelingen, etc.
Onderwerp starten1088 onderwerpen
18883 berichten
Pagina 432 van 1259
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact