InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten417 onderwerpen
6464 berichten
Pagina 152 van 431
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 15:3210-3-10 15:32 Nr:195430
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:195425
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Karen Koomans schreef op woensdag 10 maart 2010, 14:35:

> Isabel van der Made schreef op woensdag 10 maart 2010, 14:25:
>
>>

> Mijn vraag het opnieuw te lezen was gericht aan Pien en Anja ;-) .
>
> grt,
> Karen

Anja had het gelezen, hoor Karen, maar Anja vraagt heel simpel om wat meer aandacht om de dingen niet moeilijker te maken dan ze zijn. Als je soms de waarschuwingen, de mits-en en de maar-en, leest, dan weerhoudt dat mensen. Soms wordt het "natural" net zo wollig beschreven als het traditionele dressuur jargon ... mijn pleidooi: keep it stupid simple! De meeste dingen in het leven zijn namelijk simpel, alleen wij mensen hebben er blijkbaar patent op om het gecompliceerd te maken én te houden!
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 15:3510-3-10 15:35 Nr:195431
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:195429
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Merel Stoffers schreef op woensdag 10 maart 2010, 15:27:

> Dan durf ik de knuppel wel in het hoenderhok te gooien...
>
> Een tijdje terug is pony hier er flink vandoor gegaan... Durf best te
> zeggen dat ik toen niet voorzichtig ben geweest hoor... Nu heb ik best een
> flinke neusriem en in combi met poging tot spierballen ... Neuh, geen
> schade te zien, geen verschil te merken, niets...
> (En nee, dit is niet mijn gebruikelijke manier van doen, pony gaat er
> verder eigenlijk nooit zo vandoor maar ik durf best toe te geven dat het
> hier wel was...)
>
> Denk dat het wel goedkomt. :)

Ai ai ai, Merel! De knuppel in het hoenderhok ... niet erg hoender-vriendelijk. Grinn!
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 16:5910-3-10 16:59 Nr:195445
Volg auteur > Van: Nataschadevreede Opwaarderen Re:195417
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

Nataschadevreede
Nederland

Jarig op 14-11

529 berichten
sinds 9-9-2007

wouwwww wat een goede film zeg!! heb het gelijk op m'n facebook gezet! dit moeten meer mensen zien, ook erg goed onderbouwd!!!
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 17:2510-3-10 17:25 Nr:195451
Volg auteur > Van: Nataschadevreede Opwaarderen Re:195422
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

Nataschadevreede
Nederland

Jarig op 14-11

529 berichten
sinds 9-9-2007
Karen Koomans schreef op woensdag 10 maart 2010, 14:25:

> Dit staat er letterlijk, alleen de omzetting naar hoofdletters komt van
> mij:
>

> Dus schade die het BIT toebrengt, bij gebruik van een Mexicaanse neusriem.
>
> grt,
> Karen

helaas weet ik wat voor schade een mexicaanse neusriem kan veroorzaken, idool heb ik gekocht toen hij 6 jaar was, daarvoor werd hij gebruikt als springpaard (L springen en limburgskampioen in mijn ogen veel te jong maar dat is een ander ding)

in de springsport is het gebruik van een mexicaanse redelijk standaard (helaas) en toen ik kwam kijken naar idool (ik was 13) zag ik dat hij een lelijke bobbel op zijn neus was en vroeg aan mijn ouders wat dit was (geen vertand van paarden mijn lieve ouders) dus die vroegen dat zo van joh hoe komt die aan die bobbel...

zeiden de verkopers dood leuk owww jaaa van de neusriem.... =-) alsof het de gewoonste zaak van de wereld was en dus geen kwaad kon...

nja goed beetje raar maar we waren onervaren dus hebben er niet verder bij stil gestaan (in de zin wat vreselijk, heeft dat niet veel pijn gedaan).

die bobbel is extra been dat door de druk is onstaan en midden in een soort van deukje, je kan je dus wel voorstellen hoe strak dat ding is en hoeveel druk dat uitoefend op dat gevoelige neusje van paarden....

goed wat voor problemen ik daarna met idool heb ervaren doordat ik dacht een goed bereden pony te kopen, bespaar ik jullie;-)

tegenwoordig zie je die dingen ook nog met een bont stukje... om het maar minder erg te maken ohno

ik zeg dan hhhhhhhhhhaaaaaaaaaaallloooooooooooooo??????
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 18:2510-3-10 18:25 Nr:195457
Volg auteur > Van: clarissa ruijgrok Opwaarderen Re:195394
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

clarissa ruijgrok
Homepage
amsterdam
Nederland

Jarig op 28-9

1747 berichten
sinds 1-9-2005

afgedreven, deze manier van trainen. Dit heeft niets te maken met hoe de klassieke school het vertelt.
Wat ik eigenlijk ook nooit snap is dat men dus wel een dubbele neusriem zo strak mogelijk vast sjort, omdat het bit moet blijven zitten, maar de constructie zit verder helemaal niet aan het bit zélf vast.
De Spaanse hoofdstellen hebben allemaal een enkele neusriem die door de bakstukken loopt, dat kan gewoon ook en die enkele neusriem hoeft ook niet zo achterlijk strak.
Je ziet op die beelden hoe strak die neusriem en sperriemen zitten, de huid bolt helemaal om de riemen heen ... @Pien:gápen??? maar dát mag niet ;-)
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 19:0010-3-10 19:00 Nr:195460
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:195451
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Nataschadevreede schreef op woensdag 10 maart 2010, 17:25:

> helaas weet ik wat voor schade een mexicaanse neusriem kan veroorzaken,
> idool heb ik gekocht toen hij 6 jaar was, daarvoor werd hij gebruikt als
> springpaard (L springen en limburgskampioen in mijn ogen veel te jong maar

>
> die bobbel is extra been dat door de druk is onstaan en midden in een
> soort van deukje, je kan je dus wel voorstellen hoe strak dat ding is en
> hoeveel druk dat uitoefend op dat gevoelige neusje van paarden....

Bij meer dan de helft van de paarden die hier binnenkomen is iets mis met het bot op de plaats waar de neusriem meestal zit. Deuken en/of bobbels, allemaal paarden die tradi gereden zijn gewoon met bit. De combi bit-neusriem kan dus ook behoorlijk schade aanbrengen, dan heb ik het nog niet eens over schade aan de kaak. Het zou me niet verbazen als mensen denken dat paarden met een deuk in de neus geboren worden, zo vaak komt het voor.
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 19:3210-3-10 19:32 Nr:195462
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:195422
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Dank je karen. Las net pas het topic en was een beetje verbaasd over het eigen leven wat mijn opmerking was gaan leiden door het niet goed lezen wat ik had geschreven
Ik heb het nl nergens over schade die toegebracht wordt door sidepull, noch neus, noch wangen

Nog maar een keer duidelijk:
(ff allemaal opletten ssst )

Het gaat erom dat HET BIT schade toebrengt aan de BINNENKANT van de wang, bij gebruik van mexicaanse neusriem en soortgelijke. Dat heeft te maken met de manier waarop het bit dan in de mond wordt gefixeerd en dus wondjes veroorzaakt aan de binnenkant van de wang.

Het gaat hierbij dus om schade, toegebracht door het bit, door de manier waarop het is gefixeerd bij dubbele neusriem.

De schade die ontstaat zijn dusdanige nare wondjes dat iedere druk daarop, ook aan de buitenkant van de wang, irriteert, zolang het niet is geheeld. Dus.. als je dan overgaat op een sidepull omdat het bit schade heeft toegebracht, zul je tot de ontdekking komen dat ook de sidepull dan voor irritatie zorgt.
(of wat dan ook wat ertegen aan drukt)
Als de wondjes aan de binnenkant van de mond zijn geheeld, kun je uiteraard de sidepull gewoon gebruiken
(tenzij je zo stom bent om weer op eenzelfde optoming met mexicaan te gaan rijden)

Overigens worden die wonden aan de binnenkant van de wang meestal niet opgemerkt omdat je echt achter in de mond, binnenkant wang, moet kijken om het te zien.
Ze zijn dus niet zo opvallend als scheurtjes in de mondhoek, maar minstens zo pijnlijk.

overigens werd ook de ligging van het bit op de speekselklier besproken. Ook een veelkomend probleem wat voor ellende zorgt.
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 19:3910-3-10 19:39 Nr:195463
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:195415
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Anja Seijn schreef op woensdag 10 maart 2010, 13:56:

> Spirithorses schreef op woensdag 10 maart 2010, 13:52:
>
>> Isabel van der Made schreef op woensdag 10 maart 2010, 9:59:

> Pien, wat ben ik blij met je toevoeging! Dit is DE GROOTSTE REDEN waarom
> mensen die nu nog met bit rijden niet over durven te stappen naar bitloos.
> Waarom wordt er in godsnaam zoveel enge dingen geschreven als het doel is
> alle bitten de wereld uit helpen?

Ik bemoei me er maar liever niet mee, wil alleen graag zeggen dat ik zo graag zou willen dat het begrip van hoe beleren werkt, wat logische gevolgen en oorzaken zijn, het Skinner-verhaal, het ethologische verhaal daarmee verbonden wat enthousiaster werd bestudeerd. Dan lost het bittengedoe zich vanzelf op. Dan wil je dat niet meer!

Wat ik tot op heden zie gebeuren laat zich vergelijken met hoe hoefbeijzeraars tegen natuurlijk bekappen aan kijken. Het werkt voor hen niet omdat ze het verdommen zich erin te verdiepen. Precies zo is de denk- en gedragslijn van vrijwel iedereen die bitloos precies zo doorgaat als dat ze eerder gewend waren.
Iedereen die méér weet kan volstaan met een simpel touwhalster en wanneer gevorderd (dus beide, ruiter én paard gevorderd) met libra, cordeo o.i.d.
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 20:5110-3-10 20:51 Nr:195467
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:195408
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Karen Koomans schreef op woensdag 10 maart 2010, 12:48:

> eddy DRUPPEL schreef op woensdag 10 maart 2010, 11:27:
>
>> Sandra van Bommel schreef op woensdag 10 maart 2010, 9:55:

> hangt, zoals Hempfling dat gebruikt.
>
> grt,
> Karen

Kneuzingen op de neusband is grappig !Vooral als zo'n paard makkelijk een deur van 200kg met zijn neus een worp geeft van enkele meters en erna rustig gaat grazen ! Vergelijk DAT eens met de minuscule kracht van EEN MENS op die neusriem !Kneuzingen MY ASS ja . Wéér zo'n ongelofelijk verhaal vanuit de HN sector . MAW de truttebeesjesverhalen beginnen wéér de kop op te steken .Schrijft vooral uw boekske meid !
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 20:5310-3-10 20:53 Nr:195469
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:195413
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Spirithorses schreef op woensdag 10 maart 2010, 13:52:

> Isabel van der Made schreef op woensdag 10 maart 2010, 9:59:
>
>>
>> Vanwege de druk op de wangen, prefereer ik het Micklem bridle boven een
>> sidepull.
>
> Werkelijk in al die jaren met al die paarden nog nooit nadelen van druk
> op de wangen meegemaakt. Dan heb je de SP waarschijnlijk te strak gedaan.
> Paard moet zijn mond nog gewoon kunnen openen om evt te gapen (bij wijze
> van spreken). ;-)
>
> Groet, Pien

NOIPE , absoluut niet mee eens en nee een goed passende neusriem kan NOOIT zorgen voor kneuzingen .Not in a million years !
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 20:5510-3-10 20:55 Nr:195470
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:195420
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Anja Seijn schreef op woensdag 10 maart 2010, 14:13:

> Dan moet je je eens aanmelden op een ander forum en over bitloos beginnen.
> Ja, controle komt ook voor. Maar het volgende argument is toch echt "druk
> op de neus, zenuwen die beschadigen" en ga zo maar door. Ik ben ooit de
> discussie aangegaan of sterker nog, ik ben een begonnen, tot zelfs
> verkeerde anatomische plaatjes van waar de zenuwen wel niet lopen en dat
> de zenuwen van een Andalusiër anders lopen dan van een Fries tot enorme
> druk van de bitloze optomingen. Je komt er niet doorheen! Als dan op dit
> forum ook nog eens dit soort berichten opduiken, dan moet je wel verrekt
> sterk in je schoenen staan om het aan te durven. Ik denk dat veel mensen
> dan denken "laat maar", te angstig, te ingewikkeld ...

Mensen zijn "vieze" beesten =-)
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 21:0710-3-10 21:07 Nr:195475
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:195430
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Anja Seijn schreef op woensdag 10 maart 2010, 15:32:

> Anja had het gelezen, hoor Karen, maar Anja vraagt heel simpel om wat meer
> aandacht om de dingen niet moeilijker te maken dan ze zijn.

Ik begrijp het niet.

In bericht #195412 citeer je míjn bericht, en schrijft als reactie daarop ondermeer:

"Maar kom op ... dit soort angstverhalen heeft er voor gezorgd dat ik knap onzeker werd van een bitloos hoofdstel en ruim een jaar met een bit heb geprobeerd te rijden, waarbij ik niet de teugels durfde aan te nemen, dus knol lief reed zelf maar een parcours."

Dus "dit soort angstverhalen" slaat terug op mijn bericht ( #195408) .

Ik schrijf daar "Zolang het paard kneuzingen of andere pijnlijke verwondingen heeft op de plek van die neusband, [knip]."
Dat is ook de zin die je citeert.

"Die neusband" slaat terug op de Mexicaanse neusriem in combinatie met BIT.

Karen
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 21:2910-3-10 21:29 Nr:195481
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:195463
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
e m kraak schreef op woensdag 10 maart 2010, 19:39:

> Ik bemoei me er maar liever niet mee, wil alleen graag zeggen dat ik zo
> graag zou willen dat het begrip van hoe beleren werkt, wat logische
> gevolgen en oorzaken zijn, het Skinner-verhaal, het ethologische verhaal
> daarmee verbonden wat enthousiaster werd bestudeerd. Dan lost het
> bittengedoe zich vanzelf op. Dan wil je dat niet meer!

Blij dat je je er wél mee bemoeit Egon.
Niet omdat het een strijd zou zijn waarbij "de meesten stemmen gelden" opgaat (en ook niet omdat zou gelden: "welke groep het hardste schreeuwt, die zal wel gelijk hebben)!
Wel omdat jij de dingen anders formuleert dan ik, terwijl we ongeveer hetzelfde bedoelen en nastreven. Ik hoop dan altijd dat als iemand mij niet begrijpt, diegene misschien wel jouw woorden snapt (of van iemand, die het nog weer anders uitlegt).

> Wat ik tot op heden zie gebeuren laat zich vergelijken met hoe
> hoefbeijzeraars tegen natuurlijk bekappen aan kijken. Het werkt voor hen
> niet omdat ze het verdommen zich erin te verdiepen. Precies zo is de denk-
> en gedragslijn van vrijwel iedereen die bitloos precies zo doorgaat als
> dat ze eerder gewend waren.

Ik herken je vergelijking heel goed (als ik jou goed begrijp);
Het verzet van veel PN'ers tegen
- kennis over wat de effecten zijn van iets aanleren op basis van druk (P+),
- dat je echt NIET persé een bit nodig hebt om een paard te mishandelen,
- en hoe je dat kunt zien aan de subtiele signalen v.e. paard (paardentaal willen leren zien en begrijpen),
is zeer vergelijkbaar met het verzet van hoefbeijzeraars tegen natuurlijk bekappen.

Ik word er soms triest van, maar ik geef (nog) niet op.

> Iedereen die méér weet kan volstaan met een simpel touwhalster en wanneer
> gevorderd (dus beide, ruiter én paard gevorderd) met libra, cordeo o.i.d.

grt,
Karen
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 21:3210-3-10 21:32 Nr:195482
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:195467
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
eddy DRUPPEL schreef op woensdag 10 maart 2010, 20:51:

> Kneuzingen op de neusband is grappig !Vooral als zo'n paard makkelijk een
> deur van 200kg met zijn neus een worp geeft van enkele meters en erna
> rustig gaat grazen ! Vergelijk DAT eens met de minuscule kracht van EEN
> MENS op die neusriem !Kneuzingen MY ASS ja . Wéér zo'n ongelofelijk
> verhaal vanuit de HN sector . MAW de truttebeesjesverhalen beginnen wéér
> de kop op te steken .Schrijft vooral uw boekske meid !

Eddy, dus je gelooft ook Joop's verhaal niet (Joop's bericht in deze draad)?

grt,
Karen
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 21:3710-3-10 21:37 Nr:195483
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:195482
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Karen Koomans schreef op woensdag 10 maart 2010, 21:32:

> eddy DRUPPEL schreef op woensdag 10 maart 2010, 20:51:
>
>> Kneuzingen op de neusband is grappig !Vooral als zo'n paard makkelijk een
>> deur van 200kg met zijn neus een worp geeft van enkele meters en erna
>> rustig gaat grazen !
>
> Eddy, dus je gelooft ook Joop's verhaal niet (Joop's bericht in deze
> draad)?

Ik geloof beide en zoek naar een verklaring: zou het zijn door de voortdurende inwerking zijn, zoals een beugel in een kindergebit?
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten417 onderwerpen
6464 berichten
Pagina 152 van 431
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact