InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten418 onderwerpen
6465 berichten
Pagina 87½ van 431
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 8:225-12-09 08:22 Nr:181489
Volg auteur > Van: Judith A Opwaarderen Re:181481
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur

Judith A
Vorselaar
België

Jarig op 1-10

147 berichten
sinds 31-5-2008
Een van mijn paarden heb ik vorig jaar ook laten inslapen, aan de poort in onze wei. Mijn pony was bij haar toen het gebeurde en heeft afscheid van haar genomen, maar mijn ruin stond in een andere wei. Ik wilde hem gaan halen zodat hij afscheid kon nemen (toen ze nog leefde) maar hij wou absoluut niet. Hij vond het goed zoals het was, hij wilde niet uit de andere wei komen. Ik heb hem dan maar laten staan, en voor hem was dat het beste, hij heeft nog wel gerouwd maar hij heeft haar niet gezocht dus hij wist wel wat er gebeurd was.

Mijn hond daarentegen heeft nog uren bij het lichaam van de merrie gehuild en gejankt. Terwijl wij niet eens zó aangedaan waren omdat we ons er al op hadden voorbereid. Maar mijn hond kon het niet aan. De dierenarts had nog nooit zoiets gezien! Mijn hond is nog ongeveer 2 uur bij het lichaam blijven zitten en is dan pas terug naar binnen gekomen.

Veel sterkte
Judith
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 9:445-12-09 09:44 Nr:181497
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:181380
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Mariette Stegwee schreef op vrijdag 4 december 2009, 8:02:

> Tot mijn grote verdriet moet ik mijn 22 jarige ruin in laten
> slapen. Ik woon in Spanje en de vrachtwagen van het
> destructiebedrijf kan niet bij zijn stal en veld komen. Ik zit

> eigen emoties?
> Ik kan haar later naar een andere stal brengen, dus ze krijgt
> weer gezelschap.
> Hoe kan ik dit alles met zo min mogelijk stress laten verlopen?

Toevallig heb ik onlangs 2 paarden moeten laten inslapen. Akelig maar we hebben geprobeerd het voor iedereen zo goed mogelijk te laten verlopen. Paarden aan de andere kant van het hek gezet, op een plek waar de truck erbij kan en waar niemand stress van kreeg, niet de 2 en ook niet de 5 achterblijvers. Na euthanasie meteen met plastic afgedekt. De achterblijvers bleven gewoon hooi eten, wat rondlopen en hinneken, en later scharrelde ze weg van het hek het bos weer in.
Ik denk dat je de 2 best ergens anders kan zetten als je ze in de nieuwe wei maar een paar dagen kan laten wennen, dan is dat ook een bekende plek. Je moet het voor iedereen zo goed mogelijk laten verlopen, dus ook voor jezelf. Mijn zorg zou vooral zijn: de 4 jarige die alleen achterblijft, die zou eigenlijk al een ander paard in de buurt moeten hebben.
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 9:525-12-09 09:52 Nr:181501
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:181497
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
joop schreef op zaterdag 5 december 2009, 9:44:

> Mariette Stegwee schreef op vrijdag 4 december 2009, 8:02:
>
>> Tot mijn grote verdriet moet ik mijn 22 jarige ruin in laten

> ook een bekende plek. Je moet het voor iedereen zo goed
> mogelijk laten verlopen, dus ook voor jezelf. Mijn zorg zou
> vooral zijn: de 4 jarige die alleen achterblijft, die zou
> eigenlijk al een ander paard in de buurt moeten hebben.

Ik lees jullie verhalen met grote belangstelling. Gelukkig heb ik het nog niet meegemaakt, maar ooit zal dat anders zijn. Ik heb hier al wel over nagedacht en vind de ervaringen oprecht prachtig om te lezen. Hoe fijn voor de paarden als ze met zoveel zorg in die laatste, moeilijke, fase worden begeleid. Moeilijke situaties waarbij het menselijke handelen het verschil kunnen maken. Echt mooi en héél moeilijk! Sterkte!
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 16:445-12-09 16:44 Nr:181550
Volg auteur > Van: Mariette Stegwee Opwaarderen Re:181380
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur
Mariette Stegwee
Monda
Spanje


6 berichten
sinds 4-12-2009
Bedankt voor jullie reacties en medeleven, ik zal laten weten hoe het is afgelopen.
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 18:465-12-09 18:46 Nr:181560
Volg auteur > Van: vagebond Opwaarderen Re:181550
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur
vagebond
Nederland


989 berichten
sinds 24-4-2007
Mariette Stegwee schreef op zaterdag 5 december 2009, 16:44:

> Bedankt voor jullie reacties en medeleven, ik zal laten weten
> hoe het is afgelopen.

Ja, ik lees ook mee, ooit is het zover. Getver, moet ik even denken aan een persoon die gewoon de paarden die kreupel waren of iets anders aan mankeerde aan een handelaar verkocht, over mijn eigen lijk,never nooit. Ik wens jou veel sterkte toe, groetjes Ingrid
Volg datum > Datum: zaterdag 5 december 2009, 19:445-12-09 19:44 Nr:181563
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:181550
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
Mariette Stegwee schreef op zaterdag 5 december 2009, 16:44:

> Bedankt voor jullie reacties en medeleven, ik zal laten weten
> hoe het is afgelopen.
Heel heel veel sterkte ook van mij toegewenst.
Bij mn vorige paard hebben mensen nog bloemen om hem heen gelegd,toen hij er nog even lag en dat was erg mooi.
groeten van trudy
Volg datum > Datum: zondag 6 december 2009, 19:086-12-09 19:08 Nr:181672
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:181432
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Euthanasie Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Marlies Sanders schreef op vrijdag 4 december 2009, 16:01:

> Unartica schreef op vrijdag 4 december 2009, 11:52:
>
>> Wat een vreselijke beslissing! Maar je wilt natuurlijk het

> Aan de rand van de tuin is ze overgerold op een soort bootje en
> zo de trailer in getrokken van de rendac. Is wel veel te duur ,
> maar ja, toch wel prettiger dan met zon grijper achterin de
> vrachtwagen...

Augusta (Ja, die op de avatar) is wel met de kraan in de rendak wagen getilt. Ik moet zeggen dat die chauffeur, dat netjes (met respect?) gedaan heeft. Niet nongalant laten vallen, maar netjes neer gelegt.


> Iedereen (ook de dieren) heeft zijn eigen reactie denk ik maar
> ik vond dat de andere paarden recht hadden om te weten wat er
> gaande is en ook recht op hun eigen reactie hadden.
> Ik wens je heel veel sterkte ...

Nils en Olly
Volg datum > Datum: zondag 6 december 2009, 21:086-12-09 21:08 Nr:181685
Volg auteur > Van: Arno8 Opwaarderen Re:181478
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kapotte mondhoeken, kun je dit melden? Structuur

Arno8
Sprang-Capelle
Nederland

Jarig op 13-10

520 berichten
sinds 5-8-2006
Ik had een hele reactie getikt, maar raakte hem kwijt. Opnieuw dan maar...

Goed bezig Sky!

Ik ben heel benieuwd hoe de KNHS gaat reageren op foto's van kapotgetrokken mondhoeken. Ze zitten met een lastig dilemma, want ze zijn zogenaamd bezig het paardenwelzijn te verbeteren.

Dat doen ze omdat dit moet van minister van Landbouw Gerda Verburg. Verburg geeft ook niet veel om dieren (anders mag je volgens mijk geen minister van Landbouw worden) maar onder dwang van de Kamer moet ze 'iets' doen.

Als uitstel van executie geeft ze nu steeds het bedrijfsleven zelf de kans om met verbeterplannen te komen, met het dreigement dat er anders regels vanuit de overheid komen. In de kalverhouderij is zo al wat vooruitgang geboekt, in de paardenhouderij is er na zoveel jaar gesteggel maar liefst een prikdraadverbod gekomen. Een groot deel van de paardensector is nou eenmaal verstikkend behoudend.

Ergens is het logisch dat het bedrijfsleven zo dwars ligt. Meer welzijn betekent wellicht dat je je stands moet slopen en een loopstal moet bouwen, dat kost geld!

Jouw foto's kan de PvdD goed gebruiken. Stel dat de KNHS er niets mee doet: dan kan de partij vragen stellen aan Verburg: "Joehoe! U zei dat er wordt gewerkt aan verbetering, maar zelfs in zo'n overduidelijk geval waar ontzettend simpel iets aan gedaan kan worden gebeurt er nog niks! Wanneer komt u eindelijk eens met regels???"
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Algemeen
Berichten over paarden die niet in een andere categorie passen
Onderwerp starten418 onderwerpen
6465 berichten
Pagina 87½ van 431
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact