epona schreef op zaterdag 30 september 2006, 9:58:
>
> ik denk dat het eerder aan de neusriem ligt hoor, die houd de
> kaken op elkaar zodat het paard niet zijn tong over het bit kan

> dressuur ligt er nogal een dik stuk ijzer in , bij het western
> is dit over het algemeen niet dikker dan een gemiddelde pink.
>
> Ina
Bij dressuur gebruiken ze toch zelfs twee bitten? Een stang en een onderlegtrens? Das nogal een mondvol lijkt me. En dan nog eens de boel strak dichtgebonden met een neusriem en een sperriem. Tja, daar zou ik ook van gaan schuimen.
Ik rijd Bright met een gebroken dunne trens, zonder neusriem en sperriem, enkel een riempje onder de kin om inderdaad het door de mond trekken te voorkomen.
Ze schuimt nooit, loopt eigenlijk ook niet met haar mond open.
Het veulen vindt het bit trouwens ontzettend lekker smaken. Als ik Bright aan het opzadelen ben weet het veulen niet hoe snel ze erbij moet zijn om het bit in te te pikken. Ze neemt het dwars in haar mond en staat er op te sabbelen alsof het een lieve lust is. En ik krijg het niet meer terug hoor. Als ik het probeer uit haar mond te halen gaan de kaken strak op elkaar en loskrijgen ho maar. Ik denk de smaak van het ijzer die ze zo lekker vindt. Ik moet de mond openwrikken om het bit terug te krijgen!