Huertecilla schreef op zaterdag, 14 mei 2005, 9:51:
> Loes Scheres schreef op zaterdag, 14 mei 2005, 8:25:
>
>> Al lezend over verschillende soorten zadels, kwam ineens in mijn

> en bij bereden politie aldaar nóg in gebruik.
>
> De zadels van
http://huguespetel.free.fr/ zijn ook heel goed en
> consequent volgens dezelfde prioriteiten geconstrueerd.
Moet nog iets toevoegen; een groot voordeel (en gelijk het nadeel) van de cavallerie-zadels is dat de juiste zit cruciaal is voor het zitcomfort. Ook weer soort van nauurlijke selectie zeg maar.
Het nadeel is evident; omdat weinig mensen lang genoeg achter elkaar in het zadel zitten om hun zit 'juist' te krijgen, is het martelen in een onvergeeflijk zadel dat niet past bij de zit die je hebt.
Het is daarom ook belangrijk dat het zadel bij je zit, stijl en gebruiksdoel past: aan een verkrampte houding heeft niemand wat en daar help geen goed zadel tegen; daar heeft een paard altijd last van.
Zo rijden wij 'a-la-brida' in de Freizeitreiter-stijl die Solinski propageert in het door hem daarvoor/-bij ontwikkelde zadel en dat bevalt tóp. Ga je met een foetus-houding in dit zadel zitten en 'licht' rijden, dan hou je dat zelf geen half uur vol en krijgt het paard véél te veel druk voorop de panelen.