InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18874 onderwerpen
275485 berichten
Pagina 15780½ van 18366
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 21:4816-9-11 21:48 Nr:236691
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:236679
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pony trekt zich steeds los Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
esther scova schreef op vrijdag 16 september 2011, 17:12:

> Heb vroeger een paard gehad, 1.70 hoog, groot zwaar paard. Ook met hem heb
> ik hetzelfde probleem gehad. Namelijk als ik hem bijvoorbeeld naar de wei
> bracht kon hij op de laatste paar meters nooit op mij wachten en rukte

> tandvlees is niet fijn als je daar zelf een harde ruk aan geeft. Hij heeft
> het de volgende dag nog 1 keertje geprobeerd...daarna stopte hij netjes in
> de wei en kreeg een snoepje en wachtte braaf tot ik de muscaton haakjes
> had losgemaakt van zijn halster... :-M

Tja ,dat is dan de 1-2-3 oplossing ,met geweld dus! Geef mij de 8-9-10 maar.Slaap ik beter van en leer er ook zoveel meer van!!
ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 21:5216-9-11 21:52 Nr:236692
Volg auteur > Van: Eline Horemans Opwaarderen Re:236595
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Huidproblemen - andere oorzaak Structuur
Eline Horemans
België

Jarig op 26-7

18 berichten
sinds 14-1-2011
Ans Jondral schreef op woensdag 14 september 2011, 12:39:

> Maar wat jij nu schrijft over jeuk en die vacht trok mijn aandacht.
> Mijn pony heeft ook snel huidinfecties en jeuk. Als ze ruift wordt ze
> opeens helemaal kaal en ze heeft een hele gekke structuur qua vacht.
> Interessant om te lezen dat er blijkbaar ook echt een link kan bestaan
> tussen die verminderde zenuwfunctie en de huid.
>
Beste Ans,

ik wilde hier even dieper op ingaan omdat het inderdaad zeer interessant is om tot de vaststelling te komen hoe elk systeem in het lichaam elkaar beïnvloedt. Ik ben natuurlijk niet de specialist ter zake maar zoals ik het begreep is het bij Stella een combinatie van zenuwprikkels aan haar manen en staart en een algemeen verminderde werking van haar lymfevatensysteem en haar immuunsysteem waarvan ze al die huidaandoeningen op de rest van haar lichaam krijgt.
Zeker als je pony al ataktisch loopt met momenten is dat volgens mij een teken dat de zenuwbanen en dus waarschijnlijk ook al haar andere systemen ook al serieus aangetast zijn. Zoals ze het mij beschreven heeft een blokkering in het bekken invloed op de hele ruggengraat (logisch) maar daardoor ook op alle vliezen die blijkbaar vertrekken vanuit de ruggengraat en instaan voor de andere systemen van het lichaam of er alleszins een grote invloed op hebben.
Ik ben er in mijn vorige tekstjes niet op ingegaan, maar ik geef je nog even de andere problemen die ze bij haar hebben vastgesteld en die je misschien ook bij jou pony zou kunnen herkennen. Ze heeft een verminderd zichtsvermogen (vanuit bepaalde hoeken ziet ze helemaal niet meer), ze is heel erg gevoelig aan de zenuwuiteinden (puntje van het oor, in het oor), de invloed van deze zenuwen zou haar erg veel hoofdpijn bezorgen, ze heeft vochtopstapeling achter haar kaken waardoor je de onderliggende beenderen daar bijna niet meer kan voelen en van aan haar uier tot aan haar navel, haar kaakwerking is niet meer optimaal waardoor ze redelijk veel eten laat vallen ondanks dat haar tanden gezond zijn, weinig energie en humeurig.. Al die zaken samen deden de arts concluderen dat we ze misschien een plezier zouden doen om haar te laten inslapen. De stand van haar oren (opzij), haar ogen die waas zijn en haar neusgaten die wat gespannen openstaan zijn tekens waarop ik moet letten om te beoordelen of ze (hoofd)pijn heeft.
Vele groetjes,
Eline
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 22:1816-9-11 22:18 Nr:236693
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:236687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Re: Veilig alternatief voor foenegeriek? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Ans Jondral schreef op vrijdag 16 september 2011, 21:31:

> DA raadde toen aan kruiden te geven.

Welke kruiden? DEZE? ehm

> En een aantal kennissen hadden goede
> ervaringen met die mytha voor gelijkaardige symptomen. Zo gek is dat dan
> toch niet dat ik haar dat geef?

Ja vind ik wel. Peperkoek en luie grijze cellen.
Als mensen me iets aanraden, zal ik beginnen dat te onderzoeken voordat ik iets blind naar horen zeggen opvolg.

> En je weet best dat ze al jaren weer s'nachts binnen staat.
gen me zeggen hoor :-M

Nee dat was me dan ontschoten, en ik ben ook vergeten welke heel goede reden je daarvoor hebt.
Zou je, wellicht opnieuw, willen bedenken waarom je een paard met deze contra-indicatie op stal zet? Zelfs stalfanaten weten dat dit niet slim is m.b.t. luchtwegirritaties.

> Maar dat verklaart helemaal niet

Nou, dan niet. Zoals je wil hoor. Maar ik denk toch echt dat dit paard minder last van luchtwegirritaties heeft als het niet op stal wordt opgesloten.

Laten we onze discussie maar weer sluiten. Ik ben weer zo stom geweest om op jou te reageren. Deze domme neiging is zeer hardnekkig maar ik zal proberen er beter op te gaan letten.
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 22:2916-9-11 22:29 Nr:236694
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:236682
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pony trekt zich steeds los Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Piet schreef op vrijdag 16 september 2011, 18:13:

> Ik verwacht dat je sneeky vraagje aan het eind van je betoog
> duidelijkheid brengt.

Leuk was dat he, Columbo Grinn!
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 22:3716-9-11 22:37 Nr:236695
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:236693
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Re: Veilig alternatief voor foenegeriek? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
e m kraak schreef op vrijdag 16 september 2011, 22:18:

> Laten we onze discussie maar weer sluiten. Ik ben weer zo stom geweest om
> op jou te reageren. Deze domme neiging is zeer hardnekkig maar ik zal
> proberen er beter op te gaan letten.

Dan zijn we met 2.
Ik probeer een simpele, to the point-vraag te stellen en elke keer opnieuw, laat ik mij verleiden om dingen te willen uitleggen, die ik helemaal niet wil uitleggen en die ik überhaupt niet ter discussie wens te stellen.
Zou simpeler zijn, moest ik er gewoon over liegen. Maar dat stuit me dan ook weeral tegen de borst.

In dit geval ben ik eigenlijk alleen op zoek naar een alternatief voor de kruiden die ik preventief gaf. Niet meer en niet minder. Gewoon praktisch probleempje dus.
Ik vraag niet om mijn paard 'te genezen'.
Aangezien hier wel wat mensen zijn die mogelijk iets van kruiden af weten....

Dit paard houd ik inderdaad niet meer 'paard natuurlijk' omwille van bepaalde redenen. Terwijl ik daar inderdaad wel de middelen toe heb.
Laat ik het er maar gewoon op houden dat ik dit met reden doe met vooral haar welzijn in gedachte en door trail en error tot de omstandigheden ben gekomen waarin ik haar nu houd. Waarom kan dat nou niet gewoon genoeg zijn?
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 22:5616-9-11 22:56 Nr:236696
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:236694
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pony trekt zich steeds los Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003

Mafkees high five

Piet

Waar zit de logica in een dier laten doen wat je
wil door middel van een voortdurend afleren
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 23:0216-9-11 23:02 Nr:236697
Volg auteur > Van: Wieteke Opwaarderen Re:236689
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gelukkig zijn er dierenklinieken.... Structuur

Wieteke
Nederland


394 berichten
sinds 10-8-2005

Jeetje, dat is schrikken! Fijn dat het goed gaat komen met haar.

Vond het ook erg lastig om het materiaal voor de afrastering te kiezen. Onze wei grenst aan een weg, dus aan de ene kant wil je dan de paarden per se binnen de draad houden, maar aan de andere kant heb je liever draad dat breekt dan draad dat in noodsituaties de benen kan beschadigen.

Bij de buitenomheining van onze wei hebben wij daarom gekozen voor staaldraad met een dikke kunstof coating. Puur staaldraad schijnt ook nog wel lelijke brand-/snijwonden te kunnen veroorzaken. Het nadeel van die gecoate permanentkabel is wel dat het erg duur is. Maar net toen we aan het twijfelen waren welk materiaal we wilden gebruiken, ging op de pensionstal waar we toen stonden een jong paard door de draad, en haar been was heel erg beschadigd. Dat paardje heeft tijden in het gips gestaan en het is nog een wonder dat ze er volgens de arts helemaal van zou herstellen. De behandeling heeft ook een vermogen gekost, dus toen hebben we toch maar voor de duurdere afrastering gekozen.
Het plaatsen van permanentkabel is trouwens ook een flinke klus, maar voor een permanente afrastering vind ik het ideaal.

Er zijn trouwens ook schrikdraadkoorden die gevlochten zijn i.p.v. getwijnd, en daardoor minder snijden. Je voelt zelf duidelijk verschil als je het door je handen laat glijden.
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 23:1216-9-11 23:12 Nr:236698
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:236694
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pony trekt zich steeds los Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
e m kraak schreef op vrijdag 16 september 2011, 22:29:

> Piet schreef op vrijdag 16 september 2011, 18:13:
>
>> Ik verwacht dat je sneeky vraagje aan het eind van je betoog
>> duidelijkheid brengt.
>
> Leuk was dat he, Columbo Grinn!

Ik zat het me eerlijkgezegd net als Piet ook al af te vragen waarom je dat zo schreef.
Zo heel erg niet-Egon.... :-M

Groetjes, Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 23:2216-9-11 23:22 Nr:236699
Volg auteur > Van: Koen Theys Opwaarderen Re:236697
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gelukkig zijn er dierenklinieken.... Structuur

Koen Theys
Homepage
Bonheiden
Belgie

Jarig op 28-12

1565 berichten
sinds 2-3-2008
Er bestaan ook van die kleine toestelletjes die een koord-afspanning bij een bepaalde trekbelasting (bvb wanneer er een paard in verstrikt geraakt) doorsnijden net voor er wondes kunnen ontstaan.

Koen Theys
Volg datum > Datum: vrijdag 16 september 2011, 23:4916-9-11 23:49 Nr:236700
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:236688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Huidproblemen - andere oorzaak Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Eline Horemans schreef op vrijdag 16 september 2011, 21:33:

> Nadat ik de overgang heb geoberveerd ga ik nagaan hoe het is met
> natuurlijke pijnstillende middelen (wolfsklauw dan waarschijnlijk) en
> middelen om haar weerstand te verhogen (mierikswortel? iemand ervaring
> mee?).

Het is duivelsklauw. ;-)

Weerstandverhoging: ik zou een samengesteld supplement nemen en niet één eenzijdig kruid. Er is daarvoor veel op de markt, zoals Equimins Advance of Formula4Feet of Primeval Super Multi Compleet.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18874 onderwerpen
275485 berichten
Pagina 15780½ van 18366
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact