InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18878 onderwerpen
275489 berichten
Pagina 1514½ van 18366
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 18 februari 2005, 18:5218-2-05 18:52 Nr:22708
Volg auteur > Van: Karin Opwaarderen Re:22664
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: loslaten zool Structuur

Karin
Homepage
Nederland

Jarig op 20-9

1029 berichten
sinds 18-9-2004

> Heb je wat aan het loslatende gedeelte gedaan van de zool
> gedaan? Puur informatieve vraag hoor.
>

Nee helemaal niets. Het zit alleen aan de rand los, daarachter zit het vast. Dus ik ga niet trekken of snijden dan.

Ik wil er nu wel iemand bij hebben, vind het wel raar. Volgende week kijk ik nog eens goed hoe het zich ontwikkeld en dan ga ik eens rondkijken voor een bekapper die ernaar kijken kan. Gewoon voor de zekerheid, wil wel dat het allemaal goed gaat.

Groetjes Karin
Volg datum > Datum: vrijdag 18 februari 2005, 18:5718-2-05 18:57 Nr:22709
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:22701
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: opgezwollen koker.. Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Tycho schreef op vrijdag, 18 februari 2005, 17:07:

> Zelf heb ik het kort geleden weer meegemaakt met mensen die mij
> vroegen hun dochter te helpen bij het rijden.

[GROTE KNIP]

Ff snel tussendoor: jouw verhaal 100% herkenbaar hier.

> Een quick fix is wat mensen willen lijkt het in paardenland, zeker nu een steeds groter deel mensen, dieren nemen zonder er mee opgegroeid te zijn.

Exact. Paard is een faciliteit, een attribuut. Een toevallige noodzakelijkheid bij neven-doelstellingen. Bij andere gehouden diergroepen als honden is het niet anders.

Met díe helaas meerderheidsgroep dier-belangstellenden kan ik niets, wil ik niet eens meer wat en is (voor mij) totaal oninteressant. Ze hobbelen vanzelf wel achteraan wanneer de "avant-garde" veranderingen weet te bewerkstelligen die aantrekkelijk gevonden gaan worden. Zelfs Martin Gaus is opgehouden honden in mekaar te slaan (doch ik heb pony-geheugen en vergeet niet!). Dat een Monty Roberts het simpele klikkeren ook ontdekt schijnt te hebben geeft de burger ook moed.

Het is niet meer dan logisch dat een minstens even groot deel van de hippische industrie op dezelfde leest geschoeid is. Ook daar kan en wil ik (als wereldverbeteraar en ridder op echte hengst) allang niets meer mee. Hoeft ook niet want die hele boel is facilitair en zal zich vanzelf even snel aanpassen naarmate er vraag naar verandering is.

Misschien dat sommige lezertjes nu mijn "elitaire" houding hier op het forum beter begrijpen. In de huidige situatie in NL is waar "paard-natuurlijk" ongeveer voor staat nu eenmaal nog elitair. Dat begint onontkoombaar met particulieren die de mogelijkheden voorhanden hebben - zitten we de zielepieten hier fijn de ogen uit te steken met onze kapitale boerderijen en de hele dag niets anders te doen dan met onze ponies spelen.
Maar niet met de bedoeling elitair te zijn!
Hopelijk ontstaat er exponentieel vraag naar "onze" manier van met paarden bezig zijn, en het is die vraag die vanzelf meer mogelijkheden gaat scheppen. Er zullen wellicht meer paardenbedrijven ontstaan die gefundeerd zijn op aantallen hectares i.p.v. aantallen boxen en dure gebouwen. Ook de (op handen zijnde) Europese regelgevingen gaan die kant op. Uitloopstallen en groepshuisvesting gaan "gewoon" worden. Dat dwingt al een totaal ander beheer af.

Groeten, Egon
Volg datum > Datum: vrijdag 18 februari 2005, 19:1418-2-05 19:14 Nr:22710
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:22685
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanvulling nat. scheefheid Structuur
Diestelmans Liesbet schreef op vrijdag, 18 februari 2005, 10:35:

>
>> De grootste fout die een ruiter kan maken is door met zijn
>> gewicht de natuurlijke scheefheid van een paard te compenseren.

> Zou dit hetzelfde zijn?
>
> groeten,
> Liesbet

Hmm...maar dan zouden de afdrukken van de hoeven niet op elkaar kunnen komen..toch?
Het is meer net als bij ons, je bent of rechts of links handiger.

Ik heb trouwens een foto van de schouders vanuit de rug van de achterkant gemaakt en je ziet echt dat de rechterschouder veel hoger ligt, doordat deze veel gespierder is...is echt heel gek om te zien!
Nu weet ik ook waarom het zadel links meer drukking geeft..het ligt scheef..

Maar even over de hoeven. Het kan toch niet zo zijn, dat de hoef platter wordt door meer belasting???
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18878 onderwerpen
275489 berichten
Pagina 1514½ van 18366
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact