e m kraak schreef op vrijdag 2 november 2007, 2:40:
> Maria Delavega schreef op vrijdag 2 november 2007, 0:58:
>
>> Een dame die me les gaf heeft me ooit paar boeken uitgeleend,

>
> Keep it greasey
> so it'll go down easy
> Hi-ho Silver
Je hebt je al meerdere keren afgevraagd waarom dit niet werkt en/of waarom er zo weinig respons op komt.
Natuurlijk is dit de beste manier om een dier te trainen. De theorie is prachtig.
Wat je hierbij echter mist is de toepassing, om al lerende en ervarende met je paard verder te gaan. Het is heel wat anders om de theorie te lezen, laat staan te kennen, dan om die in de praktijk, met alle mogelijke valkuilen toe te passen. Het is in die zin geen lesstof.
Ik denk - maar hee, dat denk ik he- dat kennis en begrip van de toepassing van +R en -P voldoende theoretische kennis geeft om te begrijpen waar je mee bezig bent.
Het geven van een beloning als je gedrag ziet dat goed is en het voorbeeld wat ik vorige week doorgaf over de herdershond met de kudde schapen.
Die principes toepassen is miz. genoeg om geweldig te leren klikkeren met je paard, omdat we uit principe al niet meppen of zeggen "je krijgt voor straf geen eten vanavond".
Ik denk dat clikkeren met paarden alleen achterhaalde methodes achter zich kan laten als de theorie vertaald wordt naar toe te passen situaties. Zolang dat niet zo is, zul je ben ik bang, helaas een roepende in de woestijn blijven.
Piet
The opposite of positive reinforcement is no reinforcement, not correction