InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1127½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 12:5816-5-07 12:58 Nr:84887
Volg auteur > Van: helena Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: bevangen pony weer aan het werk Structuur
helena
Homepage
Monnickendam
Nederland

Jarig op 1-6

84 berichten
sinds 1-7-2004
Ik heb mijn pony ongeveer 6 weken geleden bevangen van het land gehaald. Ze was kreupel geraakt en op rust gezet toen natuurlijk veel te dik geworden, het gras stond erg kort en het was natuurlijk hartstikke droog toen dus tja alles bij elkaar.

Ze staat 24/7 op het land met graasbeperker, ze is natuurlijkbekapt en krijgt magnesium.

Het gaat nu weer wat beter. Zelfs zo veel beter dat ze in de wei en in de bak eigenlijk gewoon goed loopt. Op het beton is het echt nog drama. Omdat ze in de bak goed loopt mag ik van de dierenarts gewoon weer gaan rijden. De hoefsmid zegt dat ik moet gaan beginnen met rustig longeren en als dat goed gaat voorzichtig is opstappen.

Kan dat echt al zo snel en aangezien ze op het harde echt nog veel pijn heeft kan ik de hoef dan niet verschrikkelijk overbelasten? En wie van de 2 heeft gelijk of kletsen ze allebei uit hun nek. Ik ging er eigenlijk vanuit dat het minstens een half jaar zou duren.

Groetjes Helena
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 13:0716-5-07 13:07 Nr:84888
Volg auteur > Van: helena Opwaarderen Re:84887
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bevangen pony weer aan het werk Structuur
helena
Homepage
Monnickendam
Nederland

Jarig op 1-6

84 berichten
sinds 1-7-2004

nog vergeten te vertellen.

Ze krijgt asperine als pijnstiller en bloed verdunner.

Groetjes Helena
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 13:2316-5-07 13:23 Nr:84889
Volg auteur > Van: 4bozzza Opwaarderen Re:84888
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bevangen pony weer aan het werk Structuur

4bozzza
Homepage
Le Quartier
Frankrijk


1009 berichten
sinds 2-8-2005
helena schreef op woensdag 16 mei 2007, 13:07:

>
> nog vergeten te vertellen.
>
> Ze krijgt asperine als pijnstiller en bloed verdunner.
>
> Groetjes Helena

Voor veel mensen is het moeilijk om te zien dat een hoefbevangen paard tijdens de genezing nog steeds gevoelig kan lopen.
Deze pijn is echter onderdeel van de genezing (het verzakte hoefbeen dat van binnenuit op de zool drukt), terwijl de pijn voordien een gevolg was van het probleem (druk via de hoefwanden op de ontsteking).
Hoefschoenen kunnen je door deze voor jullie beide pijnlijke periode heen helpen.

Het paard heeft ondanks de pijn beweging nodig. Bemoedig elke beweging die het paard maakt, maar dwing hem niet. De beweging stimuleert de doorbloeding. Zuurstofrijk bloed gaat vol voedingsstoffen naar de hoef; zuurstofarm bloed voert afvalstoffen af.

De dikte van het bloed is niet het probleem. Bloedverdunners niet geven dus.
Pijnstillers maken dat een paard meer of anders beweegt dan goed voor hem is.
Ook maskeert het de ontstekingspijn. Ook niet geven.

Boekweit, brandnetel, duizendblad, haagdoorn, kleefkruid en meidoorn stimuleren de bloedtoevoer naar de hoeven.
Rozenbottel bevat veel biotine.
Distel, gentiaan, laurier- en hazelaarbladeren versterken het bloed (tonicum).
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 13:2916-5-07 13:29 Nr:84890
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen Re:84888
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bevangen pony weer aan het werk Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
helena schreef op woensdag 16 mei 2007, 13:07:

>
> nog vergeten te vertellen.
>
> Ze krijgt asperine als pijnstiller en bloed verdunner.
>
> Groetjes Helena

Hoi Helena,

Lopen , en wandelen is nooit verkeerd!
Maar nu al belast laten lopen in de bak , denk ik waar je het over hebt , zou ik nog niet doen. Ze is nog aan de pijnstillers! Trouwens is dat niet wat lang? 6 weken? Misschien dat die eerst wat afgebouwd kunnen worden?!
Ik zou lekker gaan wandelen , das goed voor de hoeven , en misschien valt ze er ook nog van af.En dan wel rekening houden met de ondergrond. Ik bedoel te zeggen dat als ze pijn heeft op het harde , dat je dat dan ook nog probeerd te vermijden.
Ik zou haar pas weer belasten als ze zonder pijnstillers op het harde kan lopen , maar ik ben geen bekapper , en geen dierenarts...Het feit dat je hier de vraag al neer zet zegt al genoeg lijkt me...

Je zegt dat ze ook nog in het gras staat? , met een graasbeperking?
Misschien is het slim om haar helemaal van het gras te halen , en haar oud hooi te voeren. Daar valt ze dan ook nog wel wat van af denk ik.
Is ze bevangen geworden van het gras? Dan zou ik haar zowieso niet in het gras zetten. Ik weet niet hoe je de graasbeperking berijkt , op een heel kort grasmatje? Dan krijgt ze juist veel suikers binnen! Das niet bevordelijk voor de genezing...

Sterkte met de pony!

Gr Esther
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 16:2516-5-07 16:25 Nr:84907
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Schimmelinfectie in hoefwand? Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Net in het foto-album een paar foto's van de hoeven van Froukje gezet. Bij haar komen er steeds schilfers los van buitenhoefwand. Volgens de bekapper het gevolg van een schimmelinfectie, die ik zou kunnen behandelen met Daktarin (zalfje voor voetschimmel bij mensen.)

Jullie mening?

Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 17:5616-5-07 17:56 Nr:84911
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:84888
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bevangen pony weer aan het werk Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
helena schreef op woensdag 16 mei 2007, 13:07:

>
> nog vergeten te vertellen.
>
> Ze krijgt asperine als pijnstiller en bloed verdunner.
>
> Groetjes Helena

Hallo Helena,

Het belangrijkst vindt ik hoe de hoeven eruit zien.
Zijn het soort eendesnavels geworden of zijn ze nog normaal van vorm?.
Mijn pony heeft echte eendesnavels en die vijl ik nu vanaf november,zie fotoalbum stumperd.
Er is nu inmiddels twee cm. nieuwe hoef aangegroeid die de normale vorm heeft maar doordat de "neuzen" van de voorhoeven nog naar voren steken loopt ze erg op eieren en daardoor zet ze de benen anders neer dan ze normaal zou doen.
Naar mijn idee worden spieren en pezen dan ook verkeert belast en ik laat haar gewoon lekker loslopen de hele dag tussen de anderen en dan kan ze doen wat ze wil en niets omdat het moet.
Ik ga haar pas longeren als de hoefjes bijna de normale vorm hebben en er zeker nog niet op.
Maar dat is mijn situatie.
Kijk gewoon naar je pony en de oren als ze loopt want dat koppie geeft al snel aan hoe ze zig voelen.
Je moet ze zeker niet stil zetten en die van mij scheurt ook gerust door de bak achter de anderen aan maar weet presies hoever ze kan gaan.
succes ermee
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 18:0716-5-07 18:07 Nr:84913
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:84911
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bevangen pony weer aan het werk Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
stumperd schreef op woensdag 16 mei 2007, 17:56:

> helena schreef op woensdag 16 mei 2007, 13:07:
>
>>

> Je moet ze zeker niet stil zetten en die van mij scheurt ook
> gerust door de bak achter de anderen aan maar weet presies
> hoever ze kan gaan.
> succes ermee

Ik zie dat ik zig heb geschreven inplaats van zich,schaam!!,
maar nog even wat anders,ik gebruik geen bloedverdunners en de pony loopt de hele dag in zandbak met grof zand waardoor de hoeven mooi slijten.
ik voer op tegels die rommelig door elkaar liggen en ze loopt daar gewoon heen om te eten en doet voorzichtig aan maar staat er ook wel eens zomaar zonder gevoerd te worden.
De eerste dag dat ze kwam kon ze geen stap zetten opo het harde en in de bak liep ze heel voorzichtig maar haar karakter is zeer pittig en ze begon al snel de anderen op te jagen terwijl ze zelf mismaakte hoeven heeft.
Ik voer 4x per dag hooi en in de winter wortelen en ze krijgt 3x per dag toch wat basisbrok en dat heeft ze denk toch nodig omdat ze erg actief is en zonder brok viel ze te snel af ook al gaf ik meer hooi.
ik heb geen weide dus alleen veel hooi ,wortel en brok en het gaat erg goed.
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 20:4516-5-07 20:45 Nr:84920
Volg auteur > Van: Simon Lingbeek Opwaarderen Re:84677
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Turbo Froukje Structuur
Simon Lingbeek
Homepage
Geervliet
Nederland


362 berichten
sinds 12-1-2005
Patchouli schreef op zondag 13 mei 2007, 18:04:

>
> Ja hebben we hier ook met onze pony.
> Een hele nieuwe hoef wordt zichtbaar... terwijl de hele winter
> ze eigenlijk net te kort stond.
>
> gr Caroline

Hoi Caroline,

Goed te horen....en vooral heel fijn voor je instructeur!!
Hoeft die zich geen zorgen meer te maken.
groet,
Simon
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 20:5716-5-07 20:57 Nr:84921
Volg auteur > Van: Simon Lingbeek Opwaarderen Re:84833
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: van de redactie... Structuur
Simon Lingbeek
Homepage
Geervliet
Nederland


362 berichten
sinds 12-1-2005
Els Kleverlaan schreef op dinsdag 15 mei 2007, 13:28:

>
> Hallo Fred,
>

> Ik rasp nu de loszittende buitenhoefwand steeds een stukje weg,
> maar dat lost het probleem niet op.
>
> Groetjes, Els.

Hoi Els,

Ik heet dan wel geen Fred......ik gebruik tegenwoordig Resolutio van RWL Quality. Ik ben hier tot op heden erg tevreden over. Verder hoor ik ook goede ervaringen over gewoon azijn.
Ik gebruik de Resolutio momenteel bij een paard met zeer zwaar White Line Disease en het lijkt vooruit te gaan.

Groet,
Simon
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 21:1316-5-07 21:13 Nr:84923
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:84907
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schimmelinfectie in hoefwand? Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Els Kleverlaan schreef op woensdag 16 mei 2007, 16:25:

> Net in het foto-album een paar foto's van de hoeven van Froukje
> gezet. Bij haar komen er steeds schilfers los van
> buitenhoefwand. Volgens de bekapper het gevolg van een
> schimmelinfectie, die ik zou kunnen behandelen met Daktarin
> (zalfje voor voetschimmel bij mensen.)
>
> Jullie mening?
>
> Groetjes, Els.

Hoi Els, heb net de foto's bekeken, maar IK kan hier geen schimmel infectie in herkennen (kweet ook niet hoe dat er uit ziet).
Wel zou je iets vaker de mustangrol kunnen bij houden (elke week of om de week), dan zijn de randen minder scherp en brokkeld niet meer.
Ik weet ook niet of je kunt stellen; "Baat het niet, schaad het niet" bij het gebruik van Daktarin, dit is toch een middel dat 'wij' op onze huid (voetzool) smeren?
De schilvers breken van 'de nagel' (hoefwand) en zover IK weet bestaat die niet echt uit 2 delen waar iets tussen kan kruipen, wel is natuurlijk de binnen kant zachter als de buiten kant en is het de harde laag die het eerste breekt.
(misschien vergelijkbaar met de schil van een sinasappel die nog goed gehecht zit aan het vruchtvlees)

Nils en Olly
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 21:2816-5-07 21:28 Nr:84925
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:84921
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: van de redactie... Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Simon Lingbeek schreef op woensdag 16 mei 2007, 20:57:

> Els Kleverlaan schreef op dinsdag 15 mei 2007, 13:28:
>
>>

> White Line Disease en het lijkt vooruit te gaan.
>
> Groet,
> Simon

Heb je de foto's gezien Simon? volgens mij breken de chilfers niet af bij de laminea, maar van af het ongepigmenteerde deel van de hoefwand, of zie ik verkeerd?
Nils en Olly
Volg datum > Datum: woensdag 16 mei 2007, 21:4716-5-07 21:47 Nr:84928
Volg auteur > Van: dephny Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: hoeven slijten te snel Structuur
dephny
Nederland


7 berichten
sinds 11-12-2006
Aangezien mijn shetlander op het land staat en hij te dik wordt ga ik met hem fietsen. Ik heb nu een aantal keren met hem gefietst maar hij tilt zijn achterbenen niet goed op waardoor de voorzijde (toon geloof ik) van zijn achterhoeven afslijt. Weten jullie iets wat ik eraan kan doen behalve hoefschoenen kopen voor hem???

Groetjes dephny
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1127½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact