InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1111½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 20:1522-4-07 20:15 Nr:83318
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Te voorzichtig Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Eerst even opfrissen, Fan (10) en Jeppe (5) zijn nu bijna 5 maanden van de ijzers.
Fan had erg verbrede witte lijn in de voor hoeven en was erg gevoelig op de stralen (alle 4 de hoeven). Die hebben we plakje voor plakje weg gesneden tot de druk (dus niet meer mee draagt) er af was. Van af toen ging het lopen steeds beter.
Wat gelijk opviel waren de vol gelopen zolen, dat is al die tijd zo gebleven. De steunsels waren niet goed te onderscheiden en liepen, zo te zien, door tot aan de punt van de straal.
De eerste 4 weken na het ont-ijzeren hebben we hem gerust gelaten en zijn daarna weer gaan inspannen voor de koets en heeft hij iedere week mee gelopen (+- 20 km per keer), zodoende hoefden we ook niet veel van de hielen af te raspen.
En hier waren we dus te voorzichtig. We hebben ons laten mislijden door de vol gelopen zolen.
NU (misschien ook door het warme droge weer) beginnen die zolen te verkruimelen en vallen er steeds meer stukjes uit en NU kan je opeens zien dat de hoefwand bij de hielen (want ook daar valt het gruis er uit) ruim 1 cm uitsteekt ten opzichte van de werkelijke zool. Ook de steunsels (die eerst tot de punt van de straal liepen) laten nu los van de zool en heb ik weg kunnen halen tot normale lengte.
Nou mijn “probleem”.
Ik moet nu dus de hielen lager gaan zetten en zal dit beetje bij beetje doen. Maar dit betekend ook dat de straal weer verder gaat uitsteken als hij gewend was.
Is het verstandig om te gelijk met de hielen ook de straal te verlagen, of moet ik eerst wagen en kijken hoe Fan er mee omgaat?

Wie heeft goeie sugestie's?

Nils en Olly
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 20:2122-4-07 20:21 Nr:83319
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:83292
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: blotepote Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
4bozzza schreef op zaterdag 21 april 2007, 22:45:

> Coralie schreef op zaterdag 21 april 2007, 17:41:
>
>> Hallo Michiel en Remco,

> ja, merk ik ook. Vanuit de pezen en spieren tussen je hiel en
> de aanhechting van de tenen. Dezelfde spieren waar je soms wel
> eens kramp in hebt.
> Geinig effect, zeg

Ja.
Hoe meer de voet ontspant, des te meer doorbloeding, en des te beter het functioneren.
En wat ik me nu afvraag is: hoe dat bij de paardenvoeten is.
Zou bij een paard dat goed in zijn vel zit, dat het gevoel heeft dat ie er helemaal mag zijn, zouden bij hem de hoeven niet veel beter functioneren?
Betere stand van de hoeven, en minder slijtage vanwege betere doorbloeding misschien?
En zou een onzeker paard dat zich niet zo op zijn gemak voelt, of een paard dat gemakkelijk over zijn grenzen gaat, misschien ook minder goede hoeven hebben?

Ofwel: heeft Natuurlijk Bekappen OOK te maken met er-voor-zorgen-dat-het-paard-goed-in-zijn-vel-zit? Naast de al bekende factoren als goede voeding en huisvesting...?
En dat de 'Eddy methode' van veel over het harde lopen en rennen alleen werkt als het paard goed in z'n vel zit? Dat je anders toch risico's loopt van overmatige of verkeerde slijtage?

Dit houdt mij de laatste tijd bezig. Dat het belangrijker is dat mijn paard ontspant, en vanuit rust en vertrouwen beweegt. Belangrijker dan dat ik haar even lekker hard laat gaan om de spanning die ze in haar heeft er uit te lopen...
(Vooral als ik zonder hoefschoenen rijdt. Met haar oh zo kwetsbare hoeven wil ik graag voorkomen dat ze weer een hoefzweer krijgt. Vandaar...)

Groet,
Coralie
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 20:3922-4-07 20:39 Nr:83322
Volg auteur > Van: Cedric Coucke Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: herhalingsdag NB Structuur

Cedric Coucke
Dubai
Verenigde arabische emiraten

Jarig op 27-9

436 berichten
sinds 6-6-2006
Hi Piet,

In augustus kom ik naar Belgie en zou graag weten of ik in die maand een opfrissingsdag zou kunnen volgen om wat dieper in te gaan op sommige aspecten.Graag een antwoordje.

Gr.Cedric
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 20:4522-4-07 20:45 Nr:83324
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:83315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ik weet het ook niet meer Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
saskia vanhet schip schreef op zondag 22 april 2007, 16:48:

> Beste mensen,
>
> Ik heb mijn pony nu een week of 14. Ze is 15 jaar.

> sterk is) de basis van het probleem. Ze bleef gevoelig lopen
> hoewel het even beter leek te gaan.
>
> Wie kan er wat zinnigs over zeggen?

Nu ja. 10 jaar op ijzers gaat de hoef niet in de kouwe kleren zitten en 3 1\2 maand zonder is echt niet zó lang.
voor de gehele "genezing proces" kan je gerust 1 jaar uittrekken, dus stel je verwachtingen bij.
Springen is mijn ding niet en kan je daar dan geen objektief antwoord op geven, maar om de reden die jij beschrijft is het mijn ding niet.
Mijn advies in deze is dan, wacht daar nog ZEKER een jaar mee.
En als ze destijds ook werkelijk een vrij langdurige peesblessure heeft gehad moest je er maar helemaal van afzien.
En wat je instrukteur zegt, nee niet naar luisteren.
Ik weet het,"zeg nooit "nooit". Er zijn uitzonderingen en misschien, héél misschien heb jij zo een uitzondering. Maar eerst heel veel geduld hebben.
Ik geloof niet dat jij je zorgen moet maken over te weinig beweging als je paard gewoon buiten kan lopen 24 / 7, ook al is dat in de paddok.
Zo vaak als je nu met haar werkt kan je ook met haar wandelen en over een paar weken (of iets meer) ga je weer rustig met haar rijden.

Nils en Olly, geduld is een schone zaak :)
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 21:1222-4-07 21:12 Nr:83325
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:83315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ik weet het ook niet meer Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
saskia vanhet schip schreef op zondag 22 april 2007, 16:48:

> Beste mensen,
>
> Ik heb mijn pony nu een week of 14. Ze is 15 jaar.

> sterk is) de basis van het probleem. Ze bleef gevoelig lopen
> hoewel het even beter leek te gaan.
>
> Wie kan er wat zinnigs over zeggen?

Poei, iets zinnigs zeggen over de hoeven zelf is onmogelijk.
Dat zou kunnen als er rontgenfoto's gemaakt zijn. Maar dan nog is het lastig.
Ik kan alleen maar zeggen, ga zo door, probeer de voeten van je pony die met 15 jaar in de kracht van haar leven hoort te zijn te redden van verdere schade. Maar voorkom onnodig pijnlijden..
Lees de discussie die hier pas nog is geweest over hoefschoenen en koop ze. Hiermee kun je haar toch veel laten bewegen, zonder dat ze allerlei andere standen aan gaat nemen om pijn te vermijden.

Piet
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 21:2222-4-07 21:22 Nr:83326
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:83315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ik weet het ook niet meer Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Het lijkt erop dat de hoeven idd van dit paard het zwakste lichaamsdeel zijn. Maar wat er nu precies aan de hand is... gevoeligheid voor hb is er dus sowieso, gezien het verleden van de losgelaten hoefwand (weet je trouwens hoe dit kwam, had hij antibiotica gehad?). Ik zou om die reden stoppen met de mueslli en de wortelen en wellicht zelfs het toedienen van magnesiumchelaat overwegen. Ik lees op dit forum berichten dat bevangenheid en gevoeligheid ermee kunnen verminderen.

Wat wel gek is, is dat de witte lijn in 1 voet zo sterk verbreed is, hb openbaart zich doorgaans aan 2 voorbenen. Je zou dan meer denken aan een probleem in één voet, iets mechanisch misschien. Loopt het paard scheef, zijn beide hoeven even steil?

Het zou ook best kunnen dat er door de ontijzering hoefzweerderige verschijnselen gaande zijn. Al dan niet doorbrekende, kleine irritaties, dat kan wel maanden duren. Mijn 15-jarige paard Buck kreeg er ook pas last van in het eerste jaar NA het ontijzeren. Dierenartsen stellen helaas zelden deze diagnose, ook in mijn geval werd er een peesblessure aan een achterbeen gediagnosticeerd, want paard trok zijn been terug als de da in de pees kneep. Voila! Zet um maar 3 maanden op een klein stukje vlak terrein, mevrouwtje! Gelukkig was ik bijdehant genoeg om dan ook een peesscan te eisen aangezien ik de man niet geloofde. Het bleek idd een hoefzweer, enkele weken later kwam er een tweede. Deze foute diagnose bleek bij navraag vaak gesteld te worden door dierenartsen, tis nu eenmaal een moeilijk vak...
Een peesblessure aan een achterbeen is uiterst zeldzaam, er MOET wel haast een heavy glijpartij oid aan vooraf gegaan zijn.

Zijn de hoeven warm? is er pulsatie voelbaar in de kootholte?

Gevoelig lopen na enkele weken is niet abnormaal hoor. Mijn paard (die van de vermeende peesblessure) liep meteen aardig goed na 9 jaar ijzers, maar is soms nog wat gevoelig/kort op het harde, ook mede afhankelijk van het weer/vocht. Ik vind dit normaal en acceptabel.
Mijn andere paard liep na 13 maanden blootsvoets nog steeds als een kruk, maar da's een andere discussie.
Dus wat is nou 14 min 6 is 8 weken?!
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 21:2422-4-07 21:24 Nr:83327
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:83318
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te voorzichtig Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Nils Vellinga schreef op zondag 22 april 2007, 20:15:

> Eerst even opfrissen, Fan (10) en Jeppe (5) zijn nu bijna 5
> maanden van de ijzers.
> Fan had erg verbrede witte lijn in de voor hoeven en was erg

>
> Wie heeft goeie sugestie's?
>
> Nils en Olly

Nils, een mogelijkheid is om elke week 1 of 2 mm. van de hiel af te halen en daarna zoals je gewend bent kilometers maken.
Het teveel aan straal zal dan heel weinig zijn en er volgens mij zonder problemen afslijten. Groei van de hoefwand zal niet of heel weinig plaatsvinden omdat het er door het lopen af zal slijten.

Blijf goed kijken naar het paard. Zodra je iets merkt van gevoelig lopen snij je iets van de hoogte van de straal af en wacht je met de hiel lager te zetten.
Ik zou het zo doen.

Piet
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 21:3622-4-07 21:36 Nr:83328
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:83322
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: herhalingsdag NB Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Cedric Coucke schreef op zondag 22 april 2007, 20:39:

> Hi Piet,
>
> In augustus kom ik naar Belgie en zou graag weten of ik in die
> maand een opfrissingsdag zou kunnen volgen om wat dieper in te
> gaan op sommige aspecten.Graag een antwoordje.
>
> Gr.Cedric

Hallo Cedric,
Ik denk niet dat ik een speciale opfrisdag houd, of er moeten meer mensen interesse hebben....
Maar je bent sowieso altijd van harte welkom in het middagprogramma van een normale cursus.

Piet
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 22:0622-4-07 22:06 Nr:83331
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ik weet het ook niet meer Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
saskia vanhet schip schreef op zondag 22 april 2007, 16:48:

> Beste mensen,
>
> Ik heb mijn pony nu een week of 14. Ze is 15 jaar.

> sterk is) de basis van het probleem. Ze bleef gevoelig lopen
> hoewel het even beter leek te gaan.
>
> Wie kan er wat zinnigs over zeggen?

Hoi Saskia,

Veel sterkte gewenst alleszins. Ik heb jammer genoeg niet zoveel zinnigs te zeggen, ik heb mijn eigen paarden ook nog niet probleemloos blootvoets.
Eén dingetje. Zou je niet stoppen met muesli en wortels? En een tijd enkel veel arm hooi geven? Dan sluit je gevoeligheid door laminitis door te rijk voer al uit. Waarschijnlijk speelt er meer, of andere dingen, maar deze maatregel kan ook niet veel kwaad lijkt mij.

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 22:1122-4-07 22:11 Nr:83333
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:83319
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: blotepote Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Coralie schreef op zondag 22 april 2007, 20:21:

> 4bozzza schreef op zaterdag 21 april 2007, 22:45:
>
>> Coralie schreef op zaterdag 21 april 2007, 17:41:

> hoefzweer krijgt. Vandaar...)
>
> Groet,
> Coralie

Ik denk dat vooral correct lopen, een goed ruggebruik, van enorm belang is voor het goed functioneren van de benen en daarmee de voeten.
Een paard wat onder psychische druk staat zal zich niet kunnen ontspannen en alles zal dan minder goed functioneren.
Maar natuurlijk is het wel zo dat alle factoren voor een goed voetgebruik als eerste aanwezig moeten zijn. Je paard kan nog zo mooi en ontspannen lopen, als bv. de hiel veel te hoog is, zal toch de voet niet goed functioneren. Dit is zo omdat de werking van het hoefmechanisme in de voet niet alleen maar berust op het op en neer pompen van bloed. Het is een ingewikkeld pneumatisch-achtig systeem, wat alleen maar goed kan werken als er op de juiste plaats en tijd druk op en afgebouwd kan worden. Dan werkt de doorbloeding mee als schokbreker.
Dus hoe dan ook, ontspannen paard of niet, no feet no horse.

Piet
Volg datum > Datum: zondag 22 april 2007, 22:3022-4-07 22:30 Nr:83335
Volg auteur > Van: Muguet Opwaarderen Re:83331
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ik weet het ook niet meer Structuur

Muguet
Nederland


762 berichten
sinds 15-9-2005
Nathalie Lagasse schreef op zondag 22 april 2007, 22:06:

> saskia vanhet schip schreef op zondag 22 april 2007, 16:48:
>
>> Beste mensen,

> kwaad lijkt mij.
>
> Groetjes,
> Nathalie

Haiiii Saskia,
Inderdaad als ik jou was, zou ik per direct ook stoppen met de muesli en maar 1 wortel per dag geven voor de caroteen en inderdaad veel stengelig hooi voeren. Veel succes ermee en ik hoop voor jou en natuurlijk voor je paardje dat het snel beter gaat.
Groetjes van M ;-) uguet en de dieren.
Volg datum > Datum: maandag 23 april 2007, 9:0323-4-07 09:03 Nr:83342
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:83333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: blotepote Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Piet schreef op zondag 22 april 2007, 22:11:

> Coralie schreef op zondag 22 april 2007, 20:21:
>
>> Ja.

> goed voetgebruik als eerste aanwezig moeten zijn. Je
> paard kan nog zo mooi en ontspannen lopen, als bv. de
> hiel veel te hoog is, zal toch de voet niet goed
> functioneren.

> Dus hoe dan ook, ontspannen paard of niet, no feet no horse.
>
> Piet

Ach Piet,
Je mist de 'pointe'.
De 'Eddy methode' (veel over het harde lopen en rennen met het paard) zorgt ervoor dat het paard vanzelf goede hoeven krijgt, zonder dat er een rasp of mesje aan te pas hoeft te komen.
Te hoge hielen worden vanzelf lager, te lange tenen korter, enzovoorts.
MIJN punt is: dit zal alleen werken als het paard 'lekker in z'n vel' zit, en helemaal zichzelf kan zijn tijdens het lopen/rennen.
Groet,
Coralie
Volg datum > Datum: maandag 23 april 2007, 9:2023-4-07 09:20 Nr:83344
Volg auteur > Van: Caatje Opwaarderen Re:83327
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te voorzichtig Structuur

Caatje
Homepage
dordogne
Frankrijk


1277 berichten
sinds 25-11-2004
Piet schreef op zondag 22 april 2007, 21:24:

> Nils Vellinga schreef op zondag 22 april 2007, 20:15:
>
>> Eerst even opfrissen, Fan (10) en Jeppe (5) zijn nu bijna 5

> straal af en wacht je met de hiel lager te zetten.
> Ik zou het zo doen.
>
> Piet
Ik ben juist altijd verbaasd over de snelheid van groei vd hoefwand als hij hard slijt. De hoefwand zet dan juist volgens mij nog meer groei in om de slijtage op te vangen!
Volg datum > Datum: maandag 23 april 2007, 9:3723-4-07 09:37 Nr:83345
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:83342
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: blotepote Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Coralie schreef op maandag 23 april 2007, 9:03:
> Ach Piet,
> Je mist de 'pointe'.
> De 'Eddy methode' (veel over het harde lopen en rennen met het
> paard) zorgt ervoor dat het paard vanzelf goede hoeven krijgt,
> zonder dat er een rasp of mesje aan te pas hoeft te komen.
> Te hoge hielen worden vanzelf lager, te lange tenen korter,
> enzovoorts.
> MIJN punt is: dit zal alleen werken als het paard 'lekker in
> z'n vel' zit, en helemaal zichzelf kan zijn tijdens het
> lopen/rennen.
> Groet,
> Coralie

Ik geloof niet dat het zo ver gaat. Als een paard niet lekker in zijn vel zit, maar dagelijks kilometers maakt over asfalt, dan zullen zijn hoeven net zo goed worden als wanneer hij wel lekker in zijn vel zou zitten. Maw een ongelukkig paard kan toch goede, zichzelf trimmende hoeven hebben.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1111½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact