InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1011½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 5 februari 2007, 17:445-2-07 17:44 Nr:76489
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:76478
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: laminitismijmeringen Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
ingrid van der post schreef op maandag 5 februari 2007, 16:13:

> Hoi Nathalie, niets zo frusterend als steeds maar die pulsaties
> voelen. Ik ken het helaas maar al te goed. Goofy heeft het dus
> de hele zomer gehad, alle 4 de hoeven, dan weer alleen de

> met mijn vinger en de straal was ook kantje boord. (erg zacht
> geworden). Van die steunsel mss wel goed plan, wat langer
> laten, ga ik nu ook proberen. Niet alles meer wegsnijden.
> Sterkte ermee, ingrid

Hoi Ingrid,

Een lotgenote! Ik herken het helemaal. Mijn paarden vinden mij vast erg ongemanierd, als ik bij hun kom ga ik eerst meteen naar beneden aan die benen voelen ipv. normaal te begroeten.
Soms word ik het ook gewend die pulsaties en denk ik dat het normaal is. Tot ik op Parellicursus ofzo eens aan de benen van andere paarden ga voelen en daar inderdaad echt niks te voelen is, zelfs het bloedvat niet. (En ik kan wel goed bloedvaten zoeken met mijn vingers, ben arts)
Eerlijk gezegd geef ik het (fructaanarme en zetmeelloze) dieet stilaan op. De DA vond het ook echt nodig dat ik wat mengeling (equifyt natural base) zou bijgeven, Lolita is immers drachtig. Ze krijgen nu al een week een kwart schep per dag, samen met een halve schep geweekte Zupa. En de pulsaties zijn er niet beter of slechter om. Zelfs weer één moment gehad zonder.
De flares hield ik niet goed bij, enkel de mustangrol. Fred vijlt de flares wel heel secuur weg, dat maakt misschien wel verschil.
Goed dat ik van jou hoor dat zool en straal verweken onder gips! Nu, een gips was ik niet van plan hoor. Ik vertel het maar om het standpunt van de DA te verduidelijken. Zelf zou ik dan eerst nog kunststoftoestanden willen proberen vooraleer aan gips of (help!) ijzers te denken. Alleszins is het plan nu om Fred minimum zes maand te laten bekappen en bepalen wat er gebeurt. Dat vertelde ik mijn DA ook. Maar dat neemt niet weg dat ik nu alvast kan nadenken over wat ze zegt.

Bedankt en hou vol!
Nathalie
Volg datum > Datum: maandag 5 februari 2007, 17:525-2-07 17:52 Nr:76491
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:76328
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: loslatende hoefwand Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Clara van der Horst schreef op zaterdag 3 februari 2007, 13:21:

> Danielle Schuwer schreef op zaterdag 3 februari 2007, 13:15:
>
>> Spirithorses schreef op zaterdag 3 februari 2007, 12:49:

> doorbloeding in de hoeven door beweging)
>
> Groet,
> Clara

Oh dan gaan we wat vaker met hem wandelen. We wandelen toch wel vaak dus dan nemen we hem voortaan mee.

Bedankt, Danielle
Volg datum > Datum: maandag 5 februari 2007, 17:555-2-07 17:55 Nr:76492
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:76482
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: laminitismijmeringen Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Nick Altena schreef op maandag 5 februari 2007, 17:10:

> Nathalie,
> Mag ik je vragen hoe de hoeven bekapt zijn ?
> Wat ik eigenlijk precies wil weten is hoe de hiel bij dit paard
> bekapt is ?
> Gelijk aan de zool ? iets er boven uitstekend ?
> Heb je ergens foto's ?
>
> Nick
> Met geweld kan je een hoop bereiken, met geduld, liefde en
> belonen
> veel meer !

Dat mag je zeker vragen Nick!
Ik bekapte redelijk HN: alles gelijk met de zool, en mustangrol rondom, en kwartierboogjes. Initieel trouw om de twee weken, de laatste maanden al eens een maand niet omdat ik ook al probeerde de voet te laten zichzelf in orde brengen.
Fred heeft nu al één keer bekapt, die doet hetzelfde maar veel mooier :-) , ook steunsels iets verder dan ik de laatste tijd deed (vroeger deed ik die korter onder invloed van de Strasserbekapster), ietsie van de zool bij de steunsels ook. Een heel mooi de flares wegraspen (deed ik niet), en een mustangrol zoals Pete Ramey denk ik, een 'bevel' (Zeg maar Fred als het niet klopt)

Dus, de hielen zijn alleen iets uitstekend geweest in de periode dat ik een tijd niet bekapte, de tonen slijten altijd vanzelf maar de hielen minder.

Foto's heb ik nu wel (net een digitaal toestel gekocht!) maar ik ben verder nog heel onwetend, dus die raken nog niet meteen online. Het komt.

Groetjes,
Nathalie
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1011½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact