InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43664 berichten
Pagina 810½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 31 oktober 2006, 22:5031-10-06 22:50 Nr:64228
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:64207
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: HKO behandelen met NB Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Christel Provaas schreef op dinsdag 31 oktober 2006, 20:56:

> Nele schreef op dinsdag 31 oktober 2006, 20:42:
>
>> Hoi! Ik heb sinds twee weken een HKO paard geadopteerd. Het

> dierenarts zal na het onderzoek met je overleggen of
> röntgenfoto's zinvol zijn en je ook vertellen wat dat kost.
> Een punaise in de straal, daar heb ik nooit van gehoord, doe
> dat maar niet.

Een punaise wordt gebruikt als handig hulpmiddel om op de foto het einde van de straal te zien, voor plaatsbepaling
Piet
Volg datum > Datum: woensdag 1 november 2006, 2:251-11-06 02:25 Nr:64233
Volg auteur > Van: hans van vliet Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: overgang naar onbeslagen op rotsgrond Structuur
hans van vliet
portugal


9 berichten
sinds 30-10-2006
Hallo paardenliefhebbers , Sinds kort ben ik aan het denken gezet om mijn pony`s zonder ijzers te zetten. Behalve dat ik er nog lang niet op uitgestudeerd ben,zijn mijn belangrijkste 2 vragen : Hoe groot is het risico op nare gevolgen - scheuren - breuk enz. als de paarden op harde rotsachtige grond leven. Ook veel losse , scherpe stenen ( zuid portugal ) en 2e . Een van de pony`s ( ex zigeuner paard) is tot aan het 7e jaar erg slecht bekapt,waardoor er, toen ik haar 5 jaar geleden kocht helemaal geen hiel meer was ; alleen heel erg veel vooruitstekende hoef. In de afgelopen jaren is de hoef in een wat betere stand gekomen,maar ik ben bang dat zodra de ijzers er af blijven , de opgebouwde- nog erg lage- hiel binnen de kortse keren is verdwenen. Ik ben dan weer terug bij af. Is deze redenatie juist ?
Met dank voor jullie meedenken,beste groet Hans
Volg datum > Datum: woensdag 1 november 2006, 7:381-11-06 07:38 Nr:64236
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:64233
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overgang naar onbeslagen op rotsgrond Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
hans van vliet schreef op woensdag 1 november 2006, 2:25:

> Hallo paardenliefhebbers , Sinds kort ben ik aan het denken
> gezet om mijn pony`s zonder ijzers te zetten. Behalve dat ik er
> nog lang niet op uitgestudeerd ben,zijn mijn belangrijkste 2

> er af blijven , de opgebouwde- nog erg lage- hiel binnen de
> kortse keren is verdwenen. Ik ben dan weer terug bij af. Is
> deze redenatie juist ?
> Met dank voor jullie meedenken,beste groet Hans

Het verstandigste is het cursusboek te bestellen en een vakantietripje maken rond de dag dat je je ingeschreven hebt voor de Natuurlijk Bekappen cursus. Overnachten kan ik Koewacht. Dat doen meer mensen die het nadeel :) hebben niet in Nederland of Belgie te wonen.
Om een antwoord op je vragen te geven: Het hangt ervan af.
Als er geen balans in de voet was zoals bv een veel te lange teen, is het logisch dat het paard geen hiel meer overhield door ongelijkmatige slijtage. Maar wat is te laag? Mischein was de hiel wel het enige juiste aan de hele voet?
Bij een normale voet houdt de groei en slijtage elkaar in evenwicht. De straal is de groeiregulateur.
Scheuren ontstaan altijd door verkeerde druk ergens in de voet of te lange hoefwand. Bv bij te hoge hiel en flares. (Klokvormige hoefwand)
En ja, ook nu met ijzers loopt een paard de kans iets in zijn zool te trappen, of dat er iets tussen ijzer en zool schiet. Nu is de zool echter heel zacht.
Net als bij ons als we eeen muur moeten metselen met onze blote handen zijn pijn in je handen, kapot vel en blaren het gevolg. Doe je dit metselwerk echter een maand dan heb je dikke plakken eelt op de binnenkant van je handen
Door blootsvoetse beweging en een goede bekapping, waarbij de straal en het buitenste randje van de zool meedraagt, zal de onderkant van de voet naar verloop van tijd "vereelten" en keihard worden.
Een begin /overgangsperiode zou je kunnen overbruggen met hoefschoenen als je vindt dat je paard nog moeilijk loopt op het harde.
Ook, als je weer even terug denkt aan die muur metselen, met hoefschoenen zal door de betere beweging in de voet en de druk op de onderste gedeelten toch extra groei ontstaan. De reactie op druk is groei. Net zoals jij, wanneer je met je werkhandschoenen aan metselt, na verloop van tijd toch ook eelthanden krijgt .

Piet
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43664 berichten
Pagina 810½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact