InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43664 berichten
Pagina 657½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 11:2218-7-06 11:22 Nr:55012
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:55003
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zit, was Paradox op HN Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 18 juli 2006, 10:23:

>
> Dit is ook terug te vinden bij Parelli (nieuwe level 2 pakket
> als ik mij niet vergis, ook aparte video's). De laatste jaren

> blote rug als we zonder zadel rijden).
>
> Met vriendelijke groeten,
> Nathalie

Eind jaren vijfti, begin zestig liep vader Schusdziarra tegen problemen aan om zijn zoon het HOE DAN?! uit te leggen. Ze kwamen daar niet uit aan de hand van Musseler, Podhajski en Steinbrecht, de toen toonaangevende leidraden. Ze besloten het daarop anatomisch aan te pakken op hun eigen specialiteit omdat ze beiden doctoren waren.
Het resulterende boek was en is de platina standaard wat de anatomie van de zit betreft.

Na het uitkomen van het boek is er een tweede boek uitgekomen met een bundelig van brieven. Vragen van ruiters en de uitleg erbij.
Voor wie het boek op zich niet helder is, is het tweede boek dat zonder meer wel. Het is een FAQ met uitleg.

Het boek is vreemd genoeg nooit heruitgegeven, wel twee keer vertaald in het engels. De laatste vertaling is vrij recent en uitgegeven door de US Dressage Federatie.

Nu, decennia en een revolutie in technologische ontwikkeling later, heeft Nacy Nicholson daar een biomechanische achtergrond aan toegevoegd.
Zonder het boek van Schusdziarra is Nicholson een stuk lastiger te begrijpen echter.

Het is gortdroge stof en logischerwijze in zestiger jaren duits-denkende stijl geschreven. De laatste vertaling is een erg goede en geen bewerking, echt klasse. Daardoor accuraat doch als nadeel net zo lastig te verteren.
Ik denk dat de enorme afstand tussen modale-leesvaardigheid en dit boek maakt dat de feitelijke doelgroep, de instructeurs, er niet mee bereikt is.
Triest, want kennis van dit boek zou bijvoorbeeld de hele ontwikkeling van Enlightened-Centered-Riding-en-Klonen overbodig gemaakt hebben. Zou ook een kleine halve eeuw ontwikkeling van dooszit-zadels in de kiem gesmoord hebben.

Persoonlijk vind ik het boek van de Schusdziarras ook zo briljant omdat zij door hun fundamentele op de anatomie gebaseerde uitleg een handvat voor ELKE smaak van paardrijden geven. Ze vermelden dit zelfs expliciet in de tekst.

Ik vind dit boek en dat van Nicholson verplichte kost voor ELK lesgeefmens in ELKE discipline in ELKE smaak van paardrijden.
Ik vind de inhoud van het boek van Schusdziarra verplichte kost voor elke ruiter die een onafhankelijke zit nastreeft doch ik kan me voorstellen dat de modale ruiter niet de bagage heeft om het te lezen en-of verteren. Vandaar dat diens lesgeefmens het volgens mij met meer perspectief moet beheersen om het te kunnen uitleggen aan die ruiters. Helaas blijkt het modale lesgeefmens de bagage ook niet te hebben... Voordat dit weer bij iemand in het verkeerde keelgat schiet, dat is geen kwalificatie maar een constatering.

Ik ben nu trouwens in een boek van Hans Talhoffer uit 1467 bezig. Geen aanrader voor ruiters, hooguit voor Eddy Druppel vanwege zijn achtergrond, maar wel illustratief voor de afstand tussen de vaardigheid van de ruiters toen en nu.
Talhoffer geeft 4 hoofdstukken over gevechtstechnieken te paard en net als in het boek van Dom Duarte (op een VOLLEDIG ander manier benaderd) zitten zijn ruiters perfect onafhankelijk in het perfecte zadel.

HC
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 11:5318-7-06 11:53 Nr:55015
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:54961
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Droogte en gevoelig op de straal Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Christel Provaas schreef op maandag 17 juli 2006, 15:59:

> Els Kleverlaan schreef op maandag 17 juli 2006, 15:45:
>
>> Onder het kopje platte zolen had ik al gereageerd met mijn

> Interessant Els. Waren haar stralen ook zo hard? Veel harder
> dan toen je niet weekte?
> Enne... de eerste week van mei was een hele droge warme week,
> ik herinner het me nog goed, dus 6 mei is ook te verklaren!

Wat mij op een gegevan ogenblik opviel was dat de stralen van Froukje veel harder werden dan die van Willem van 5. Hij heeft nooit ijzers gehad en met hem zijn we vorig jaar rond dezelfde tijd als met Froukje zonder enig probleem overgestapt op NB. Bij Willem blijven de stralen, hoe droog het ook is, altijd wat flexibel. Bij Froukje worden ze net zo hard en droog als de zool zelf. Nu, met het weken en het vetten blijven ze ook wat flexibel. Wat ook apart is, is dat ze nu eigenlijk meer op de straal en de hoefballen loopt. Als ze zo heel droog werden, leken ze wel de krimpen en raakten ze nergens de rasp als ik hem op zijn kant over de hoefwanden legde. Nu doen ze dat wel. Als ik met Froukje over het asfalt heb gelopen kan je heel goed zien dat er "slijt" plekken zijn op de straal.
Verder zijn de hoeven niet hol. Vooral bij de achterbenen zijn de zolen nog heel plat. Daar zijn trouwens de ondergeschoven hielen wel bijna weg. Voor is de zool iets hol van de hoefwand naar de steunsels toe, maar aan de teen is hij ook nog plat. Ook weer op het asfalt kan je zien dat de zool aan de toon zeker over een centimeter of drie de straat raakt. Overigens slijten de hielen nu door het vele wandelen op straat mooi af. Hoef alleen de steunsels en de mustangrol bij te houden.

Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 12:2318-7-06 12:23 Nr:55023
Volg auteur > Van: Spirit Opwaarderen Re:55012
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zit, was Paradox op HN Structuur

Spirit
Homepage
Vroenhoven - Riemst (B), bij Maastricht
België

Jarig op 1-3

471 berichten
sinds 10-1-2005
Huertecilla schreef op dinsdag 18 juli 2006, 11:22:

> Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 18 juli 2006, 10:23:
>
>>

> manier benaderd) zitten zijn ruiters perfect onafhankelijk in
> het perfecte zadel.
>
> HC

Jaja, en jij kunt deze theorieën allemaal zonder les, zonder begeleiding en zonder feedback in je eentje op je berg in praktijk brengen?
Knap van je.
Groet, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 13:0318-7-06 13:03 Nr:55027
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:55023
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zit, was Paradox op HN Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Spirit schreef op dinsdag 18 juli 2006, 12:23:

>
> Jaja, en jij kunt deze theorieën allemaal zonder les, zonder
> begeleiding en zonder feedback in je eentje op je berg in
> praktijk brengen?
> Knap van je.
> Groet, Pien.

Is het nodig niet-inhoudelijk om persoonlijk te worden Pien nadat iemand de moeite neemt inhoudelijk tekst en uitleg te geven?

Jammer dat je blijkbaar volhardend denkt dat het hier om theorie gaat. Dat is echt een gemis voor je.

Bedankt voor het compliment maar ZOOO knap ben ik dus niet. Dat is meermalen hier op PN en ook in emails geschreven. Mocht je nog steeds geen lampje gaan branden, dan is een hint
http://www.mijnalbum.nl/Foto=NQ8GJ4OK

Veel succes vanmiddag met Elke en het Malibaud-zadel en graag gedaan,

HC
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 13:0318-7-06 13:03 Nr:55028
Volg auteur > Van: Marleen den Arend Opwaarderen Re:55015
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Droogte en gevoelig op de straal Structuur

Marleen den Arend
Rotterdam
Nederland


565 berichten
sinds 20-5-2005
Els Kleverlaan schreef op dinsdag 18 juli 2006, 11:53:

> Christel Provaas schreef op maandag 17 juli 2006, 15:59:
>
>> Els Kleverlaan schreef op maandag 17 juli 2006, 15:45:

> slijten de hielen nu door het vele wandelen op straat mooi af.
> Hoef alleen de steunsels en de mustangrol bij te houden.
>
> Groetjes, Els.

Wat ik mij afvroeg.... die uierzalf klinkt als een goede oplossing.
Heeft iemand al uitgezocht of er ook schadelijke effecten kunnen optreden aan het hoefweefsel door de uierzalf. Is het voor de hoef wel gewenst, ondanks de toegenomen soeplesse (dus schijnbaar voordeel)?
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 13:5318-7-06 13:53 Nr:55030
Volg auteur > Van: Spirit Opwaarderen Re:55027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zit, was Paradox op HN Structuur

Spirit
Homepage
Vroenhoven - Riemst (B), bij Maastricht
België

Jarig op 1-3

471 berichten
sinds 10-1-2005
Huertecilla schreef op dinsdag 18 juli 2006, 13:03:

> Spirit schreef op dinsdag 18 juli 2006, 12:23:
>
>>

> Veel succes vanmiddag met Elke en het Malibaud-zadel en graag
> gedaan,
>
> HC

Nee, maar ik vind het jammer dat je andere methodes zo afkraakt vanuit jouw belevingswereld, bijvoorbeeld het Centered Riding dat voor veel mensen (waaronder ik) een zeer goede aanvulling op hun manier van rijden is.

Ik snap verder ook amper waar jij de tijd vandaag haalt om je zo te verdiepen in die materie, ik ben al blij als ik mijn E mails en lessen van die dag afgewerkt heb.Dan rol ik elke nacht rond 2 uur uitgeteld mijn bed in (om vervolgens wkker te liggen van de vele muggen....).
Tis nooit goed he :-P

Doei, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 15:5418-7-06 15:54 Nr:55034
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Hitte en geen schaduw Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Wat denken jullie, is het beter de paarden op stal (35 graden inde schaduw) te zetten met deze hitte van 40 graden in de felle zon ... als je geen schaduw in de wei hebt?

Michiel
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 15:5718-7-06 15:57 Nr:55035
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:55034
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hitte en geen schaduw Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Michiel schreef op dinsdag 18 juli 2006, 15:54:

> Wat denken jullie, is het beter de paarden op stal (35 graden
> inde schaduw) te zetten met deze hitte van 40 graden in de
> felle zon ... als je geen schaduw in de wei hebt?
>
> Michiel

Sorry verkeerde forum, zal hem op PN opnieuw posten.
Volg datum > Datum: dinsdag 18 juli 2006, 15:5818-7-06 15:58 Nr:55036
Volg auteur > Van: Moniek Opwaarderen Re:55034
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hitte en geen schaduw Structuur
Moniek
Homepage
Nederland

Jarig op 22-1

1993 berichten
sinds 30-9-2004
Michiel schreef op dinsdag 18 juli 2006, 15:54:

> Wat denken jullie, is het beter de paarden op stal (35 graden
> inde schaduw) te zetten met deze hitte van 40 graden in de
> felle zon ... als je geen schaduw in de wei hebt?
>
> Michiel

ja

Moniek
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43664 berichten
Pagina 657½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact