InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 623½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 20:1429-6-06 20:14 Nr:53110
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:53108
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ramey clinic Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Isabel van der Made schreef op donderdag 29 juni 2006, 20:07:

> e m kraak schreef op donderdag 29 juni 2006, 19:52:
>
>>> En nu komt Ramey met z'n doperwtjes... het heeft ál mijn

>
> Komt misschien nog wel.
>
> Isabel

Ja, weet t weer.
Je schijnt de mest gemakkelijk er vanaf en tussenuit te kunnen scheppen met een zaagsel vork, nou weet je waarschijnlijk niet hoe die er uit ziet, maar de tanden staan niet ver uit elkaar. Geeft ook een indicatie voor de maat, als die steentjes er tussen door moeten kunnen vallen.
Er waren daar mensen die hun paarden op pea gravel hadden staan, en die beaamden dat het schoonhouden geen probleem was.

Potverju, ik ga nog dromen van erwtensteen.

Isabel
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 20:3029-6-06 20:30 Nr:53112
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Ramey clinic-pea gravel Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Heb wat info gezocht over die vermaledijde erwtensteentjes:

---I have 3/8" river rock (pea gravel) with a DG base, in the run in
shelter. It's about 4" deep.

---I've heard that pea gravel is quite round, and as such can 'roll' a lot
underneath the feet

---I think this is why Dr.Bowker saw such wonderful results with his horses on pea gravel.
The sole callus can form really hard and dense material and the pea
gravel doesn't wear the sole away like sharp gravel would.

Moet ik verder zoeken?

Isabel
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 20:4129-6-06 20:41 Nr:53113
Volg auteur > Van: Karin Opwaarderen Re:53107
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

Karin
Homepage
Nederland

Jarig op 20-9

1029 berichten
sinds 18-9-2004

> In geval van nood, echte hoefproblemen, ziektes... WAT DAN??
> Dat zal dan toch iets anders nog dan laminitis e.a.
> gebruikelijke ongein moeten zijn. Het enige paard dat ik
> momenteel ken met échte problemen is Opal van Isabel hier, maar
> ik zou niet weten wat zij met onze profi-hoefknullies zou
> aanmoeten.

Nou, ik vind dit best wel een beetje kort door de bocht. Ik heb vanmorgen nog een vraag gesteld over de hoeffies van een shet en krijg geeneens antwoord. Als ik hier niets hoor om de eigenaresse van deze shet van meer kennis en begeleiding te voorzien, dan zal ik haar zeggen er iemand bij te halen.
Want ík weet net ff niet of dit een gevalletje droogte of een gevalletje schimmel oid is. En ik ga iemand die ik voor mijn plezier met de hoefjes help niet adviezeren over dingen die ik niet weet.....

Dus misschien is het dan een idee als die proffesionals niet mogen om mensen dan gewoon antwoord te geven op de vragen die ze stellen?

Groetjes Karin
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 21:1929-6-06 21:19 Nr:53115
Volg auteur > Van: Liesbet Opwaarderen Re:53113
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

Liesbet
Nederland


319 berichten
sinds 16-3-2006
Karin schreef op donderdag 29 juni 2006, 20:41:

>
>> In geval van nood, echte hoefproblemen, ziektes... WAT DAN??
>> Dat zal dan toch iets anders nog dan laminitis e.a.

> mogen om mensen dan gewoon antwoord te geven op de vragen die
> ze stellen?
>
> Groetjes Karin

Met 'In geval van nood' bedoel ik ook gewoon als beginnend natuurlijk bekapper tegen vragen en problemen oplopen waar je zelf geen antwoord op weet. Ik ben zelf nog maar sinds een paar maanden hiermee bezig en ben niet zo dom om te denken dat ik het allemaal wel weet en zelf op kan lossen. Als er dan iemand is die af en toe over mijn schouder meekijkt, of die zelf even de vijl ter hand neemt: graag. Ik heb in mijn omgeving geen ervaren bekappers in de buurt die mij kunnen helpen. Bovendien vraag ik het liever aan een prof dan aan iemand die net een paar maanden langer dan ik bezig is (zoals F & I toch ook adviseren). Ik zie werkelijk niet wat hier zo kwalijk aan zou zijn.

Liesbet.
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 22:1129-6-06 22:11 Nr:53122
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:53104
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Liesbet schreef op donderdag 29 juni 2006, 19:19:

>> Gedeeltelijk eens. De hoefsmid die ik had en sinds de Grote
>> Ontijzering niet meer nodig lijk te hebben -die van: er is maar
>> één soort bekappen en dat is goed bekappen-, die dus, is

> sterker nog, toe te juichen, zodat je je in geval van nood tot
> een deskundige kunt wenden.
>
> Liesbet.

Hoe meer ik erover lees....hoe meer ik er mijn ??? bij begin te krijgen of dit nu werkelijk wel nut heeft voor ons.

Het zal vast geen stichting worden met als enige doel een lijstje aan te leggen met wat vakbekwaam aangesloten personeel om ons de keuze makkelijk te maken.

Buiten dat maakt het niet elke bekapper die niet is aangelsoten ook slecht! en omgekeerd ook niet....wat jij goed vind kan ik bere slecht vinden.

Ik had eigenlijk een overkoepelende stichting verwacht voor alle natuurlijke bekappers...dus incl. wij...die het gewoon thuis en voor onszelf doen.
DAAR hebben we wat aan , maar DAT wordt dit niet.
Een stichting die door groot te zijn voor belangen op kan komen voor alle vormen van natuurlijk bekappen.
Die gehoord wordt omdat ze groot is...en waar naar geluisterd wordt omdat ze groot is. Die wat uit KAN dragen omdat ze groot is.
Een grote stichting waar ervaringen zit vanuit elke natuurlijke bekapmethode zodat men ook een onderbouwd weerwoord kan geven waneer dat nodig is.

Als ik lees wat men nu van plan is kunnen wij ons straks dus niet verenigen bij problemen zoals men die nu bijv. in Duitsland tegen komt !
Dat is nut voor ons vanuit een stichting voor natuurlijke bekappers.

De hamvraag voor mij blijft bestaan:
Waarom wordt deze club dan opgericht ?
Een vakvereniging is er over het algemeen om je tegen andere te beschermen ?
Welke andere ?
Vakbekwaam versus prutsers...bijv. ?

Er beroepsmatig mee bezig zijn was een criteria.....
Wat zijn de andere criteria dan?

Wie bepaald dan straks eigenlijk of jij dan wel een ruimdenkende goede hoefsmid/bekapper bent ?
WIJ ? de klanten ? of toch die paar wijze heren die de club hebben opgericht ?
Een onmogelijke opgaaf voor iedereen....zoals al geschreven...wat jij goed vind kan ik waardeloos vinden.

Welke "opleidingen" MOET je straks hebben om hieraan mee te kunnen doen ?
Hun eigen gegeven opleidingen ?
Of wordt dat bepaald aan het aantal weekendjes dat je elders hebt doorgemaakt om te horen hoe andere er over denken ?
Want ook dat is , zelfs hier op dit forum , al eens als argument gebruikt om hun kunnen en kennis aan te tonen.
Wel....dat kan ik ook op Inet vinden zodat ik in mijn eigen waterbed kan slapen.

Omdat ik niet zo ruimdenkend ben en niet dieper in de ijzer-keuken van een smid wil kijken...en daarnaast alleen mijn eigen paarden en die van de buren bekap...zonder er een cent voor te vragen.....mag ik me dus niet bij die club aanmelden...

Maar maakt dat iemand dan meteen ook ongeschikt voor het helpen van anderen ?
ZO ongeschikt dat men niet bij deze club mag horen ?

Ik zal het grof stellen..en mijn nek uitsteken , want er zal wel weer een bult commentaar komen.....
Ik heb eerlijk gezegd 10 keer liever hulp in een noodgeval van een misschien dan ongediplomeerd persoon als bijv. Egon die er zijn boterham niet mee verdient dan van enkele heren uit deze stichting !
Nee...ik ken hun werk niet wat zij presteren...dit is puur op basis van uitspraken hier op dit forum gedaan waarbij mij de oren gingen krullen !

Nog steeds staat hier de normale hoef als uitgangspunt , onderhoud....niet meer en niet minder.... niks moeilijks aan als je weet wat je weten moet.
Een ieder die anders beweerd die liegt , durf ik te zeggen !

Het enige wat sommige hier nodig hebben is slechts een lijstje met mensen die behoorlijke problemen kunnen oplossen of al ruime ervaring hebben in het natuurlijk bekappen van gewone hoeven en een goede kijk op paarden en hun bewegingen.
Dat lijstje is er al , niet alleen hier maar ook elders.
Deze club is er dus niet voor ons, wij hebben ze eigenlijk niet nodig.

Ik zie het momenteel niet anders als een stel beroepsmensen die zo gezamelijk hun eigen boterham kunnen gaan verdedigen.
Waartegen ook alweer ? owja ...prutsers.
Wie vond er ook alweer dat men niet na alleen een cursus zoals hier gegeven zelf behoorlijk hoeven kon onderhouden ?
Vallen wij dus ook onder de catogorie prutsers ?

Jaja...ik weet het...het klinkt weer negatief zonder verdere randvoorwaarden te weten....maar dit is wel zoals ik het NU zie aan de hand van de verwoording in een van deze berichten.

Ik zie zelfs voor Frans en Ilona of andere nog steeds een mogelijkheid om voor alle andere ook een stichting op te richten .
Een stichting voor de belangen van alle natuurlijke bekappers..... die waarschijnlijk vele malen groter en krachtiger wordt waneer dat nodig mocht zijn.
DAAR hebben we wat aan....want die problemen komen...let maar op.

Nick
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 22:2229-6-06 22:22 Nr:53125
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:53112
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ramey clinic-pea gravel Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Isabel van der Made schreef op donderdag 29 juni 2006, 20:30:

> Heb wat info gezocht over die vermaledijde erwtensteentjes:
>
> ---I have 3/8" river rock (pea gravel) with a DG base, in the
> run in shelter. It's about 4" deep.

Kikkererwten dus. Olly wins the prize!

> ---I've heard that pea gravel is quite round, and as such can
> 'roll' a lot
> underneath the feet
>
> ---I think this is why Dr.Bowker saw such wonderful results
> with his horses on pea gravel.
> The sole callus can form really hard and dense material and the
> pea
> gravel doesn't wear the sole away like sharp gravel would.
>
> Moet ik verder zoeken?

Mail Ramey maar wat 'ie precies wil :-P
Ik kan zijn maildinges nergens vinden.

Groeten, Egon
We cannot solve problems with the same thinking that created them. -
Einstein
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 22:2629-6-06 22:26 Nr:53127
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:53115
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Liesbet schreef op donderdag 29 juni 2006, 21:19:

> Met 'In geval van nood' bedoel ik ook gewoon als beginnend
> natuurlijk bekapper tegen vragen en problemen oplopen waar je
> zelf geen antwoord op weet. Ik ben zelf nog maar sinds een paar

> adviseren). Ik zie werkelijk niet wat hier zo kwalijk aan zou
> zijn.
>
> Liesbet.

Uiteraard is daar niets kwalijks aan.
Kwalijk is de richting die het natuurlijk bekappen uit dreigt te gaan, waarin het opnieuw net als voorheen aan de "NB-smid" wordt overgelaten die veels te weinig frequent kan komen. Werkt niet. Doodlopende weg.

NB staat of valt bij zelf kunnen en doen.

Groeten, Egon
We cannot solve problems with the same thinking that created them. -
Einstein
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 22:3329-6-06 22:33 Nr:53130
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:53125
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ramey clinic-pea gravel Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
e m kraak schreef op donderdag 29 juni 2006, 22:22:

>
> Mail Ramey maar wat 'ie precies wil :-P
> Ik kan zijn maildinges nergens vinden.
>
>

Is goed, Thomas.
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 22:5229-6-06 22:52 Nr:53138
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:53127
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
e m kraak schreef op donderdag 29 juni 2006, 22:26:

> Liesbet schreef op donderdag 29 juni 2006, 21:19:
>
>> Met 'In geval van nood' bedoel ik ook gewoon als beginnend

> wordt overgelaten die veels te weinig frequent kan komen. Werkt
> niet. Doodlopende weg.
>
> NB staat of valt bij zelf kunnen en doen.

Zo ongeveer bedoelde Pete Ramey het ook in zijn clinic, meen in toch gelezen te hebben?

> Groeten, Egon
> We cannot solve problems with the same thinking that created
> them. -
> Einstein

Nils en Olly
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 23:0129-6-06 23:01 Nr:53139
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:53138
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Nils Vellinga schreef op donderdag 29 juni 2006, 22:52:

>> Uiteraard is daar niets kwalijks aan.
>> Kwalijk is de richting die het natuurlijk bekappen uit dreigt
>> te gaan, waarin het opnieuw net als voorheen aan de "NB-smid"

>> them. -
>> Einstein
>
> Nils en Olly

Hij zei dat een eigenaar die zelf goed heeft leren bekappen, een betere hoef aan het paard zal krijgen, dan een prof die maar eens in de 4-6 weken langs komt.
Als de eigenaar van toeten noch blazen weet, en het cruciaal is dat er vaker iets aan de hoef wordt gedaan, legt hij ze met allerlei truukjes en ezelsbruggetjes uit wat ze moeten doen in de periode tussen de bekappersbezoeken.

Isabel
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 23:0629-6-06 23:06 Nr:53140
Volg auteur > Van: Opala1997 Opwaarderen Re:52999
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoorn aan de onderkant van de hoefwand Structuur
Opala1997
Krommenie (Noord-Holland)
Nederland

Jarig!
Jarig op 27-7

86 berichten
sinds 3-2-2005
Karin schreef op donderdag 29 juni 2006, 8:52:

> Hoi hoi
>
> Gister heb ik een shetje bekapt. Beestje zou een maand geleden

> ook niets over kan vinden in het boek, wil ik hier vragen of
> het iets zorgwekkends is of niet.
>
> Groetjes Karin

Misschien kun je er een foto van maken
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 23:4529-6-06 23:45 Nr:53146
Volg auteur > Van: Simon Lingbeek Opwaarderen Re:53139
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur
Simon Lingbeek
Homepage
Geervliet
Nederland


362 berichten
sinds 12-1-2005
Isabel van der Made schreef op donderdag 29 juni 2006, 23:01:

> Hij zei dat een eigenaar die zelf goed heeft leren bekappen,
> een betere hoef aan het paard zal krijgen, dan een prof die
> maar eens in de 4-6 weken langs komt.
> Als de eigenaar van toeten noch blazen weet, en het cruciaal is
> dat er vaker iets aan de hoef wordt gedaan, legt hij ze met
> allerlei truukjes en ezelsbruggetjes uit wat ze moeten doen in
> de periode tussen de bekappersbezoeken.
>
> Isabel

Hoi Isabel,

Frequent onderhoud is de enige weg naar een echt goede hoef. Dus per definitie is het gewoon het beste het zelf bij te houden.
Echter er zijn heel veel mensen die dat niet willen, of gewoonweg fysiek niet kunnen.
Ik heb behoorlijk wat klanten die zelf het onderhoud doen en af en toe mij laten komen om ze in de opstartfase te helpen. Ik lulk ze de oren van de kop en geef ze zoveel informatie als ze willen hebben. Uitgangspunt hierbij is de klant verder te helpen op weg naar het zelf onderhouden.

Mijn klanten zijn daar blij mee, want ze hebben heel vaak twijfels of ze het wel goed doen. Voor mij is dat het leukste aspect van mijn werk.
Ja ik verdien er mijn brood mee, maar reken maar als ik soms 50 km voor een klant moet rijden en er dan 25,- euro voor reken, wordt je daar echt niet rijk van.
Geeft allemaal niks, is mijn eigen keuze, maar ik wordt dan wel helemaal ziek van het steeds maar aanvallen van de bekappers, alsof we geldwolven zijn en als beroep geen bestaansrecht hebben.
De reden dat we juist een vereniging hebben opgericht is om te voorkomen dat Jan en alleman zich professional noemt en het hele natuurlijk bekappen een slechte naam bezorgd.
Wij willen ons als professionele bekappers bundelen om de kwaliteit te waarborgen en de dialoog aan te gaan met aanverwante beroepen als dierenartsen, hoefsmeden etcerea. Het is niet onze intentie om als vereniging cursussen te gaan organiseren voor zelfbekappers, maar wel om bijvoorbeeld bijscholing voor professionals te gaan regelen, zodat we ons blijven bijscholen in een vak dat volgens sommigen geen vak is, maar waar wel enorm veel te doen is.

Dit is de laatste keer dat ik nog reageer op dit onderwerp, want ik begin er een beetje moe van te worden inmiddels.

Ennu, Isabel, was uiteraard algemeen bedoeld en zeker niet op jou van toepassing, je fungeerde even als kapstok.
Groet,
Simon
Volg datum > Datum: donderdag 29 juni 2006, 23:5529-6-06 23:55 Nr:53151
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:53146
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welkom in de slangenkuil! was Ramey clinic Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Simon Lingbeek schreef op donderdag 29 juni 2006, 23:45:

>> Hoi Isabel,
>
> Frequent onderhoud is de enige weg naar een echt goede hoef.

> Ennu, Isabel, was uiteraard algemeen bedoeld en zeker niet op
> jou van toepassing, je fungeerde even als kapstok.
> Groet,
> Simon

Das goed hoor, Simon, mijn schouders zijn breed, heel goed als kapstok, en wat ik hierboven schreef was geen aanval op jullie.
Ik ben niet van mening veranderd sinds jullie me er over vertelden afgelopen weekend.

Isabel
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 623½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact