InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 263½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 11:0018-8-05 11:00 Nr:31743
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:31742
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoevendagboek Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Ilona Kooistra schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 10:59:

> Ilona Kooistra schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 10:58:
>
>> Er zijn ook een paar websites over

>> http://achevalpiedsnus.free.fr
http://www.cheval-sans-fers.com

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 11:2018-8-05 11:20 Nr:31744
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:31725
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 7:39:

> daar ook twee jaar over en dan ben je gewoon hoefsmid. Maar je
> kan ook gewoon een cursus hoefverzorging volgen en er je beroep
> van maken of gewoon niks volgen en zeggen dat je er alles over
> weet.
> Dat horen ze hier op dit forum niet graag, maar ik gooi toch
> maar weer de stok in het hoenderhok.

Ik heb veel dingen gehoord uit eerste hand van mensen met een hoefmid-opleiding in België en in Nederland, en het is niet veel goed. Veel praktijk, echt zelf paarden bekappen, is er niet. Het is véél smeden, lijkt mij compleet zinloos als je toch al weet dat je paarden niet wilt pesten met ijzers.

Als je graag een natuurlijke opleiding wilt doen, kun je bv ook het AANCHP-programma volgen. En wat ik persoonlijk heel sterk vind is om alles wat er te vinden is over hoeven te lezen (internet, boeken, cd's met daarop artikelen etc), en de praktijk te leren bij stages bij diverse natuurlijk bekappers. Eigenlijk werkt het AANHCP ook op die manier. Het zou inderdaad goed zijn dat we dat in NL/B ook krijgen, zo'n opzet.

> Volgens mij, als je er je beroep wil van maken, volg je maar
> best zo'n cursus hoefsmederij en dan spits je je toe op het
> natuurlijke alleen.

Vind ik dus echt voor (schatting) 75-80% verloren tijd, tijd waarin je veel beter zinnige dingen had kunnen leren.

> Dan zul je ook de mensen leren begrijpen die
> wel hoefijzers willen en waarom ze dat willen.

Daar kun je beter over lezen, en niet praktijk-tijd aan besteden..

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 11:3918-8-05 11:39 Nr:31746
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:31681
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoevendagboek Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Hogan schreef op woensdag, 17 augustus 2005, 10:41:

) Weet iemand van jullie of natuurlijk bekappen bekend is
> in Frankrijke en hoe je dat dan noemt? Ik ben er nog niet achter
> gekomen, maar ja, mijn Frans is ook nog niet zo geweldig.....
> Groetjes, Hogan
> You're not gonna win, just sittin' on the fence ;-)

kijk op http://achevalpiedsnus.free.fr, daar vind je veel info en links naar andere goede franstalige sites,
groeten, joop
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 11:4818-8-05 11:48 Nr:31747
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:31744
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Ilona Kooistra schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 11:20:

> Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 7:39:
>
>> daar ook twee jaar over en dan ben je gewoon hoefsmid. Maar je

>
> Ilona
> --
> Let's keep on moving naturally!

Hallo, Ilona,
De opleiding tot hoefsmid benadrukt inderdaad het maken, onderslaan en afhalen van hoefijzers, meer ijzerbewerken dan bekappen. Die opleiding is ook nog eens ontzettend duur, heb ik gemerkt. Maar in de 10-daagse traditioneel bekappen cursus die ik gedaan heb, heb ik erg veel op kadaverhoeven geoefend. In de eerste les werd even kort uitgelegd wat de bedoeling was, daarna werd verwezen naar de kruiwagen met hoefjes (wit wegtrekken van een enkeling) en bekappen maar. Aan de hand van een manegepaard werd hoefjes optillen geoefend (leuke taferelen, bange accountants die op het idee komen hoefsmid te worden en zich bij een klein snuifje van het paard rotschrikken, laat staan het been durven aanraken....), beoordelen van de stand, de toestand van de hoeven en tenslotte het levend paard bekappen.
Het cursusboek stelde niets voor, mag niet eens een boek genoemd worden en was een wel erg summiere samenvatting (enkele velletjes) van een boek uit de groene reeks (titel kom ik even niet op).
Toen hoefijzers behandeld werden heb ik rustig verder bekapt, want ik wilde immers mijn paard kunnen bekappen en er geen hoefijzer onder kunnen slaan. Als je alleen naar het bekappingsgedeelte kijkt, is de cursus wel een aanrader, maar goed, het is traditioneel bekappen: de zool wordt extreem uitgesneden, de straal wordt erg smal gemaakt, hoge hielen gekweekt, voor elke afwijking bestaat een hoefijzer e.d. Kon ik mij echt niet in vinden....... Het ging mij dan ook puur om het oefenen en leren tot hoever je kan snijden, waar zit het leven e.d. en dat ik mijn paard zelf kon gaan bekappen. Maar ja, toen wist ik nog niet dat er ook zoiets als natuurlijk bekappen bestaat.
Groeten,
Monique
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 13:1918-8-05 13:19 Nr:31752
Volg auteur > Van: jans Opwaarderen Re:31722
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur

jans
GEEL
BELGENLAND


76 berichten
sinds 28-1-2005
Ikke schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 0:49:

> Hoi,
>
> Ik was al een poos aan het denken om ooit via de avondschool de

>
> Ik hoop dat iemand hier een antwoord op heeft ;-)
>
> groetjes

Je kan ook een opleiding volgen bij Dr. Strasser, ik weet niet hoe officieel die opleiding is, maar in alle geval een zeer degelijke opleiding. Alleen heeeel duur.
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 13:5318-8-05 13:53 Nr:31754
Volg auteur > Van: Hogan Opwaarderen Re:31741
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoevendagboek Structuur
Hogan
Homepage
Frankrijk


23 berichten
sinds 12-1-2005
Ilona Kooistra schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 10:58:

> Hogan schreef op woensdag, 17 augustus 2005, 10:41:
knip
>> Onze dierenarts was verbaasd dat wij ruim drie uur buiten kunnen
>> rijden zonder hoefijzers onder de voeten. Hij vond dat de hoeven
>> er goed uitzagen! We hebben geprobeerd uit te leggen wat

>
> Ilona
> --
> Let's keep on moving naturally!

Hoi,
Ja, het gaat best goed met de paarden en hun hoeven.
Bedankt voor de links, vooral op de eerste is inderdaad een hoop te vinden over blote voeten! En met een woordenboek erbij kom ik een heel end ;-) Op de tweede website is een fotodagboek te zien waar je per periode de foto's kunt bekijken en dus ook duidelijk het proces kunt volgen. Is leuk gedaan!
Groetjes, Hogan
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 17:5118-8-05 17:51 Nr:31766
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:31725
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur
Hoi Rik,

Ik dacht er dus inderdaad ook aan om de 2 jarige opleiding te gaan volgen via de avondschool, want ik woon ook in Belgie , tegen Hasselt aan.

We zouden het als koppel graag samen leren zodat er altijd 1 van ons 2 is die kan invallen en dan komt het best wel prijzig uit, want de opleiding kost zo een 270 euro per persoon per jaar .. wat dus komt op meer dan 1000 euro .. en uiteindelijk leer je daar dan vooral alles over de ijzers en het warm en koud beslag .. het is dus 2 jaar veel geld en tijd en energie steken in iets wat je amper zal gebruiken maar natuurlijk wel moet begrijpen of weten ..

Maar goed .. misschien is het inderdaad wel nodig dat toch 1 van ons 2 ze gaat volgen om de kennis van het beslag ook te hebben .. je leert er ook wel alles over de hoeven en ziektes enz natuurlijk .. wat dan wel weer goed van pas komt.

Misschien dat ik toch wel de voorkeur zou geven aan een kortere cursus die zich enkel richt op het natuurlijk bekappen .. of stage te lopen bij zo iemand of gewoon een tijdje mee te gaan met iemand zodat je leert en ziet hoe het allemaal gaat ..
Probleem is dat dat in Belgie niet zo vanzelfsprekend is ..

Er wordt een praktijkdag in Weert gegeven als afsluiter van het zelfstudie boek Natuurlijk bekappen .. die wil ik in ieder geval ook wel gaan doen en dan zoeken naar zo veel mogelijk mogelijkheden om ervaring op te doen of nog andere dagen ergens te volgen ..

Groetjes
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 18:2318-8-05 18:23 Nr:31767
Volg auteur > Van: susan garritsen Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: gevoelige hoeven in de zomer maanden Structuur
susan garritsen
kerkrade
nederland

Jarig op 5-3

44 berichten
sinds 5-2-2005
Ik zou graag opmerkingen met jullie willen delen. ( met mijn excuses voor taalfouten)
Mijn paarden hebben soms ook last van gevoeligheid tijdens de zomer maanden en ik merk wel, ten eerste, dat dit komt vaak na de wisseling van een wei na een andere wei. Met name de eerste dagen, want eten ze alle verse spritjes grass die erg rijke van eiwit zijn, eerst op. Daarna eten ze van de wat oudere grass op en de gevoeligeheid neemt ook af .
Ten tweede merk ik na regen na een lange drooge periode, dat de paarden lopen ook tijdelijk slecht op stenen.
Deze barefootpaarden zijn dus van een dag na de andere kwetsbaar van de omstandigheden.
Ik ben mijn hele leven met paarden bezig geweest met en zonder ijzers en ik ben van menig,
1) dat je met een paard met ijzers dag in dag uit over alle oppervlakten kan draven en galloperen en
2) dat de eigenaar met een of meerdere paarden zonder ijzers iedere dag opnieuw het toestand moeten evalueren van het moment dat je op je paard zit,en dat de hele jaar door.
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 20:0518-8-05 20:05 Nr:31770
Volg auteur > Van: Hoefsmid Rik Opwaarderen Re:31766
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur
Hoefsmid Rik
Homepage
Torhout
België


91 berichten
sinds 19-5-2005
Ikke schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 17:51:

> Hoi Rik,
>
> Ik dacht er dus inderdaad ook aan om de 2 jarige opleiding te

> .. het is dus 2 jaar veel geld en tijd en energie steken in iets
> wat je amper zal gebruiken maar natuurlijk wel moet begrijpen of
> weten ..
>
Wat je schrijft is waar. Het is vrij duur. En het klopt dat je vaak meer met ijzers bezig bent, dan met het bekappen zelf.
Ik vind ook dat werken op kadaverhoeven niet zo'n goed idee is. Ik spreek uit ervaring, want geef les in een middelbare ruiterschool en heb ook geprobeerd om op kadaverhoeven te werken. Maar dat doe ik dus niet meer. We vatten de koe bij de horens, dus het paard bij de hoef en beginnen er aan. Bang? Hoeft niet. Je moet wel voorzichtig zijn. Dat is wat anders. Nu heb je een paard dat niet stilstaat, je kan de hoef tussen je knie klemmen en je hebt telkens een ander paard. Praktischer dan dat kan je het niet bedenken. Mijn studenten leren dan ook niet in één dag bekappen; Vandaag leren ze een hoef vasthouden en veilig omgaan met paard en eigen rug. Morgen leren ze raspen, overmorgen leren ze een beetje de straal bij te werken en zo gaat het steeds verder. Na 10 lessen kunnen de meesten een blote, normale hoef bekappen. Verder leren ze dan ook nog ijzers afhalen, maar dat is een andere story. Je zou dus een afspraak moeten kunnen maken met het opleidingscentrum dat er eindelijk eens iemand met levende beesten af komt. Want als je dat later als beroep wil uitoefenen, dan kom je ook telkens in een andere situatie.
Maar goed, er begint vraag te komen. Ik was van plan om zo'n opleiding te proberen geven in avond- of vakantieperioden. Maar aangezien ik niet met kadaverhoeven werk, zit ik in de knoei met de aanlevering van levende paarden. Misschien komt het er wel nog eens van. Het zit al in mijn hoofd, maar de praktische uitvoering is er nog niet.

Over hoefziekten en zo bestaan er goede boeken en misschien kan je af en toe eens naar Merelbeke bij de dierenartsen gaan kijken.

Ik vermoed dat er wel zo'n opleidingen zullen ontstaan. Moed houden.

Groeten

Rik
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 22:2318-8-05 22:23 Nr:31776
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:31767
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoelige hoeven in de zomer maanden Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
susan garritsen schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 18:23:

> Ik zou graag opmerkingen met jullie willen delen. ( met mijn
> excuses voor taalfouten)
> Mijn paarden hebben soms ook last van gevoeligheid tijdens de

> oppervlakten kan draven en galloperen en
> 2) dat de eigenaar met een of meerdere paarden zonder ijzers
> iedere dag opnieuw het toestand moeten evalueren van het moment
> dat je op je paard zit,en dat de hele jaar door.

Maar vergeet ook niet die keren dat er weer een ijzer door het luchtruim scheerde (of schoor, desgewenst) net langs je eigen oor of oog, met weer een flinke brokkel uit de wand, de nagels uitgescheurd, de kogels gekwetst, de hoefballen tot bloedens toe betrapt, mankend en hinkend op drie ijzers, uitgegleden op straat, elkaar open wonden gemept, straalrot, kneuzingen, slecht ingezette nagels, zweren evengoed ....
't is makkelijk dàt allemaal te vergeten, en zelfs met ijzers over scherpe steenslag op de harde weg, vergeet 't ...
I know the game, maar op blote voeten ben je gewoon veel argwanender, alerter voor je paard en aperter voor negatieve kritiek !
Peter
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 22:2818-8-05 22:28 Nr:31777
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:31770
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 20:05:

> Ikke schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 17:51:
>
>> Hoi Rik,

>
> Groeten
>
> Rik

inderdaad, met de theorie in het hoofd, niets beter dan de praktijk,
en vooral niet denken dat je met een stoomkursusje opeens volleerd bent,
ervaring vraagt tijd, en tijd kost geld ....
snel even leren ?
always the same old story
Peter
Volg datum > Datum: donderdag 18 augustus 2005, 22:3118-8-05 22:31 Nr:31778
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:31777
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Geen officiele opl tot natuurlijk bekapper, hoe wordt je het dan? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Peter Donck schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 22:28:

> Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 20:05:
>
>> Ikke schreef op donderdag, 18 augustus 2005, 17:51:

> ervaring vraagt tijd, en tijd kost geld ....
> snel even leren ?
> always the same old story
> Peter

trouwens Rik ! als iedere kursist nu zèlf een paard meebrengt,
en dan voor het bekappen telkens 1 paard doorschuiven
x 4 hoeven = 4 verschillende paarden , meer dan genoeg voor een lesdag
even brainstormen ...
Peter
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 263½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact