InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 235½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 1 augustus 2005, 23:431-8-05 23:43 Nr:30697
Volg auteur > Van: Malenka Opwaarderen Re:30688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: jippie Structuur
Malenka
Nederland


478 berichten
sinds 7-8-2004
Kristel Vanden Boer schreef op maandag, 1 augustus 2005, 22:43:

> Hoi allemaal!
>
> Heb vandaag Noa (mijn paard) bekapt en het is zo goed gegaan.

> daarop focussen dnek ik. Heeft iemand al ervaring met deze
> manier van werken? En zo ja, enige tips?
>
> Heel veel groetjes!

Die stand van de benen noem je onderstandig (jaja, heel ingewikkeld...:) ). Dit hoef niks te maken hebben met pijn. Dit kan ook een aangeboren houding zijn. Het wordt niet al gewenst gezien. Maar het hoeft geen problemen op te leveren. Vooral bij tuigpaardrassen zie je het nogal eens.
Maar zoals jij zegt, het kan ook wel pijn als oorzaak hebben. Probeer dit dus na te gaan. Ik kan me voorstellen dat het evenwicht achteruit gaat als het hoofd naar beneden gaat. Maar mocht het dus een "afwijking"zijn en geen pijn, dan is ook dat te trainen door te oefenen met de achterhand onderbrengen (berggeit wordt dat in sommige trainingsmethode genoemd. Alleen zetten ze dan ook de voorbenen verder onder het lichaam. Dat moet jij dus niet doen!

Wel heel erg fijn dat het zo goed ging!
Volg datum > Datum: maandag 1 augustus 2005, 23:551-8-05 23:55 Nr:30698
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:30648
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
janna schreef op maandag, 1 augustus 2005, 11:38:

> Waar het om gaat is, kun je door met kennis van zaken eeen paard
> te rijden Hoefkatrolonsteking]">hko voorkomen cq genezen. Het aller belangrijkste:
> meer gewicht naar de achterhand te brengen en recht te rijden.

Ik vraag me af of je ooit wel eens een straalbeentje in je handen hebt gehad en weet hoe een hoef er van binnenuit ziet. Hoefkatrolonsteking]">HKO heeft weinig met gewicht te maken en nog minder met recht rijden.

> Ofwel je rijdt NH, en je doet er niks
> aan want hij loopt toch mooi ontspannen? (maar paard leert ook
> niet om meer op de achterhand te lopen, want de ruiter vind het
> wel prima, alles wat naar dressuur ruikt, doen we niets aan).

Het is nog maar de vraag of het paard op de achterhand MOET lopen, en of je dat alleen kan bereiken met rijtechnieken. Met grondwerk kun je ook een hoop bereiken. Tuurlijk, de voorbenen zijn het eerst versleten, maar heeft dat ook niet veel met onjuiste bekapping e.d. te maken? De achterbenen hebben door hun vorm nog wel enige schokdemping, maar de voorbenen niet.

> En ik wil ook graag zien waar Frans de bewering aan kan staven
> dat rijtechniek en scheef richten niets te maken heeft met Hoefkatrolonsteking]">hko.

Lees hoefkatrol.nl" target=_blank>www.hoefkatrol.nl maar eens goed.
Belangrijk gegeven is dat er in een hoef maar één diepe buigpees zit, en één hoefkatrol. Voor de belasting van die buigpees is het totaal niet interessant hoe het gewicht precies wordt verdeeld, want uiteindelijk moet hij toch het hele gewicht tillen.
Vergelijk het met een bezemsteel waaraan je aan beide uiteinden een emmer met water hebt hangen. Als ze evenvol zijn is het ding in evenwicht, anders niet. Nu binden we midden aan die stok een touw, en met dat touw mag je bovenaan de trap de bezemsteel met beide emmers water op te tillen.
Dan doen we ook je ogen dicht, en doen we de ene keer evenveel water in de emmer (stok in evenwicht), en de andere keer iets minder in de ene en wat meer in de andere, en mag jij proberen te voelen of je verschil merkt.
Natuurlijk voel je geen verschil, want je tilt voortdurend het totale gewicht, de verdeling van dat gewicht maakt niets uit.
De diepe buigpees is het touw, en het hoefkatrol het hekje boven aan de trap waarover het touw wordt getrokken...

> Als hij dat mij mailt of hier plaats, dan lijkt het me dat de
> hele discussie over kan zijn.

Mooi zo. ;-)

> Maar omdat ik dat nog steeds niet
> gezien heb, heb ik de indruk dat dit daar alleen is neergezet
> als 'tegenzet'tegen AdB.

Het gaat mij niet om AdB, het gaat mij om het feit dat ik onderhand wel weet hoe de hoef van binnen in elkaar zit, en dat het wel eens uit mag zijn met de sprookjes. Hoefkatrol (overbelasting diepe buigpees/straalbeentje) is niet iets dat je kan verhelpen door anders te rijden, maar de werkelijke oorzaak (te lange toon, dragende steunsels, gebrekkige doorbloeding door ijzers) links te laten liggen. Pas als je de oorzaken aanpakt kun je er echt iets tegen doen.

Duizelt het je allemaal een beetje? Misschien dat het volgende je aan het denken zet:
1) In de natuur komt Hoefkatrolonsteking]">HKO totaal niet voor. Totaal niet, ook niet een klein beetje.
2) Als Hoefkatrolonsteking]">HKO door "scheef rijden" kwam, zou het over moeten gaan door niet meer te rijden. Niet meer rijden is niet meer scheef rijden. Oorzaak weg, paard genezen. Maar dat blijkt niet zo te zijn.
3) Hoefkatrolonsteking]">HKO gaat wél weg als je iets doet aan de bekapping, en zorgt voor voldoende (natuurlijke) beweging. Ongeacht of je dan rijdt of het paard in de wei laat lopen.

Misschien dat de feiten 1, 2 en 3 je tot de conclusie kunnen brengen dat de oplossing van Hoefkatrolonsteking]">HKO niet gelegen is in het rijden, maar in het bekappen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 2 augustus 2005, 8:532-8-05 08:53 Nr:30703
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:30556
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoebevangenheid gaat niet over Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
klaas.feuth schreef op zondag, 31 juli 2005, 13:51:
>
> waarom weinig eiwitten?
************************

Omdat eiwitten heel snel verzuring geeft, dit erg belastend is voor de nieren (overuren draaien) en de nieren daarom ook andere afvalstoffen minder goed zullen kunnen afvoeren.

En bij hoefbevangenheid wil je juist dat DAT in elk geval goed loopt.
Volg datum > Datum: dinsdag 2 augustus 2005, 9:292-8-05 09:29 Nr:30705
Volg auteur > Van: trea hoex Opwaarderen Re:30654
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur

trea hoex
Nederland

Jarig op 9-4

1840 berichten
sinds 27-3-2005
janna schreef op maandag, 1 augustus 2005, 13:38:

> Nick, uit jou manier van antwoorden over met name dat trainen,
> gymnastiseren krijg ik de indruk dat je geen flauw benul hebt
> van waar je het over hebt. Met alle respect. Weet je eigenlijk

> Parelli? Ik nodig je uit...
> Onderzoekt alle dingen en wordt wijs.
> En blijf niet steken daar waar je denkt dat je de waarheid
> gevonden hebt.

Ik ben het wel met je eens Janna,
het lijkt me het verstandigste wat je kunt doen; een paard als één geheel zien. Botten, pezen, spieren, zenuwen, bloedvaten, hoeven, het zit allemaal aan hetzelfde lichaam. Daar komt ook de term Holisme weer opduiken (de leer, dat de werkzaamheid van een organisme groter is dan de som der werkzaamhedenvan de samenstellende eenheden.)
Het is logisch dat ook alles aan dat lichaam gezond moet zijn, als er iets uitvalt werkt het hele organisme niet meer naar behoren.
Spiertraining is een belangrijk onderdeel van een paard gezond houden, evenals een goede hoefverzorging.

Groetjes, Trea
Volg datum > Datum: dinsdag 2 augustus 2005, 9:592-8-05 09:59 Nr:30706
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:30705
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Romantique op werkverlof Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
trea hoex schreef op dinsdag, 2 augustus 2005, 9:29:

> janna schreef op maandag, 1 augustus 2005, 13:38:
>
>> Nick, uit jou manier van antwoorden over met name dat trainen,

> Spiertraining is een belangrijk onderdeel van een paard gezond
> houden, evenals een goede hoefverzorging.
>
> Groetjes, Trea

Het is logisch dat ook alles aan dat lichaam gezond moet zijn,
als er iets uitvalt werkt het hele organisme niet meer naar behoren.-----
FF iets hartstikke flauws Trea, maar ik vond het wel grappig toen ik het bedacht:
Stel je snijdt met bekappen je duim eraf, dan ga je nieuwe schoenen kopen om te zien of je dan je mesje voortaan weer beter vast kunt houden :)
Piet
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 235½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact