Piet schreef op dinsdag 9 september 2014, 15:34:
> Zijwaarts? waarom denk je dat? Makkelijk he, geen foto's

Dan kom je in de asymmetrische hoeven en (als gevolg van) te veel afwijkende stand terecht. Te veel in de zin dat normaal functioneren niet mogelijk is, geen schoonheidsfoutje maar invalide dus.
Ik moet het zien om te geloven. Ik ben het in 45 jaar nog niet tegen gekomen. Met billiarderen, vangen en x-benen zit je wat het boekje aangaat al in de zwaardere categoriën.
Veel geloofwaardiger voor mij is dat in de regel een schoonheidsfoutje met alle macht verborgen wordt om de dressuurjury te behagen en/of de stand en momentum van beweging te beïnvloeden teneinde de gang met een paar cm te verruimen. Allemaal mogelijk met beslag (moet je wel een kundige smid hebben, in NL bijna onvindbaar).
Ik kwam meteen met de widiapuntjes omdat wanneer de slijtage echt onevenredig zou zijn het hoefijzer zeer zeker ook niet lang mee gaat (bij lange na geen 6 weken tenzij het paard heel stilletjes in de box staat) omdat het dan net zo hard slijt (nog afgezien van ongewenste hoefwandgroei, etc.)!